Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én tekintem az érintést...

Csak én tekintem az érintést idegennek?

Figyelt kérdés
Nekem annyira fura valakit megcsókolni, még akkor is, ha szeretem, először a vallához akarok érni, vagy meg akarom érinteni az ujjait, érezni a szívdobogását, a csókolózás annyira intim. De az érintésekkel kapcsolatban is ezt érzem, nehezemre esik valakinek a vállához érni, vagy megérinteni a kezét, élvezem, hogy érezhetem őt, azt, akit szeretek. De az egész olyan, mintha közöm lenne hozzá, jogom van arra, hogy megérintehetem, és megkérdőjelezem, van-e? Biztosan velem van a baj, de szégyenérzet jön rám, hogy mi emberek, annyira gyengék vagyunk, hogy érintésekre van szükségünk. A gyerek-anya kapcsolatot megértem.
2017. jún. 3. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebben minden ember különbözik. Nekem mondjuk eléggé ölelgetős simogatós szüleim vannak, de én is idegenkedem kicsit a dologtól. Pl az aktuális pasimmal (meg most a férjemmel) mindig bújtam, meg mindig kellett hogy valamelyik végtagunk összeérjen, de másokhoz sosem értem hozzá. Ha egy barátom megölel, visszaölelek, de magamtól eszembe nem jutna. Még az is kellemetlen ha egymás mellett ülünk és véletlenül összeér a vállunk, vagy még inkább a kezünk... Néha nagy nehezen ráveszem magam hogy megöleljem anyut hogy örüljön, de fura érzés. Na neki vannak olyan barátnői, akik zavarba ejtően közvetlenek, folyton taperolnak mindenkit, meg 10cm közelről beszélnek hozzád. Én meg nem győzök húzódzkodni, pedig csípem őket. Viszont ha idegen ember ér hozzám, bárhol, olyan mintha egy gyenge áramütés érne. Egyből elrántom magam, reflexből, és mindig hülyén néznek hogy mi bajom van. Pedig nem direkt csinálom...

Ellenben a kislányommal rengeteget ölelkezünk és bújunk egymáshoz. Szinte szeretném magamba építeni! :) Folyton simogatnom kell, imádok hozzá érni.


Lehet hülyeségnek tartod, de én hiszek az egymás közti energia áramlásban. Biztos vagyok benne, hogy van aki inkább sugároz , és van aki inkább elszív. Meg hogy van aki érzékenyebb rá, és van aki kevésbé. Lehet hogy nincs igazam, de tényleg úgy érzem hogy ez lehetséges.

De az is lehet hogy az egész csak pszichológia, és simán defektesek vagyunk! :)

2017. jún. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 fredike válasza:
Az élőlények közötti érintés ősrégi dolog. / Azért írtam élőlényt mert az állatot is megérintjük, ez se mai "találmány+ /. A másik megszagolásával, testének megérintésével sok információhoz jutottak őseink, de ma is komoly jelentősége van. Gondolj bele, hogy valakinek a testszaga a te számodra kellemes, izgató, egy másiknak pedig taszító, kellemetlen. Pl. belép valaki a liftbe, háttal állsz s mégis felfigyelsz egy kellemes illatra, hátra is fordulsz, hogy megnézd az illetőt. Az érintés ennél intimebb. Nem jelent minden esetben behatolást a magánszférába / kézfogás /. Ha egy közeli ismerőssel találkozol megöleled. Amiről te írsz az már feltételez közelebbi kapcsolatot közötted és a másik között. Amennyiben fennáll ez a közelebbi kapcsolat akkor már te is ő is feladja "megközelíthetetlenségét", sőt várja és kéri a kézfogást, a simogatást. Érezted már valaha hogy elég volt, hogy egy valaki megsimogassa a kezed és felállt a szőr a "hátadon?" Az érintés kívánása nem a gyengeség jele, ezzel azt fejezzük ki, hogy a másik közel áll hozzánk. Tudod mit? ha a partnereddel vagy csukd be a szemed, engedd el magad s csak egy újjal simogasd meg a kezét, ha ö teszi ezt próbálj meg kizárni minden "jaj de gyenge vagyok" érzést, s csak érezd, hogy kellemes az érintése. Tudod ezek nélkül az érintések nélkül nem lesz igazi anya-gyerek kapcsolat se, vagy legalábbis nem lesz olyan bensőséges mint képzeled, hiszen nem tanulta meg a tested milyen hatással van rá a másik érintése, simogatása. Próbáld meg, ne félj, lazíts és élvezd!!
2017. jún. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!