Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért éreznek...

Az emberek miért éreznek késztetést, hogy állandóan ismerkedjenek, találkozókat/programokat szervezzenek?

Figyelt kérdés
Akár egyetemi rendezvényekről, gólyatáborokról, osztálytalálkozókról vagy céges "csapatépítőkről" (amelyek inkább "klikkesítő" szertartások) van szó. Persze, aki nem illik bele a közegbe (külső, egzisztencia) azt pillanatok alatt kitaszítják még mielőtt lenne lehetőségük megismerni a valódi oldalát. Sok ember miért kíváncsi a másikra, mi örömét leli abban, ha beszélgethet másokkal, közös programokat tölthet együtt velük? Én legszívesebben szarnék mindenkire, az egész életemet egyedül tölteném (persze egy dugópartnerrel együtt), de senkinek az életére nem vagyok kíváncsi és egyáltalán nem vagyok vevő a jópofizásra. Őszintén kimondom: Utálom az embereket, mert álszentek, nagyképűek és bicskanyitogatóan érdektől vezéreltek! Ezerszer többre értékelek egy hűséges, mindig őszintén szerető kutyát. Van köztetek olyan, aki hozzám hasonlóan érez?

2017. jún. 6. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Az ember szociális lény. A főemlősök tipikusan azok. Persze nem mindenki. Én most épp remetekorszakomat élem, szuper, hogy egy átlagos napon nem látok embert, ha megfelelő irányban sétálok :) Attól még roppant verbális vagyok és szeretem az embereket, ha nincsenek sokan, jófélék és ritkán látom őket...


Megválogathatod az ismerőseidet. Ha nem akarsz összejönni emberekkel, nem jössz össze.


Egy csomó dologban mások általában az emberek, mint te,ez ilyen. Én azt nem értem teljesen pl., hogy miért fotózzák magukat és egymást a vízesésnél, miért nem a vízesést fotózzák, ami szép és nincs meg nekik otthon.... Mások vagyunk, ez van.

2017. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Nem a te hibád,hogy barlangban születtél!
2017. jún. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is olyan vagyok, mint te, hagyjanak békén az emberek... Nem is megyek soha ilyen rendezvényekre, nem érzem jól magam. Már kiskoromban is utáltam.
2017. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatod kicsit vicces, miután fölényesen kijelentetted, hogy nem vagy kíváncsi másokra.

Egyébként meg te most azért élhetsz remeteéletet, ha úgy tartja úri kedved, mert van egy viszonylag megfelelő szociális háló körülötted (amit köszönhetsz ezeknek a furcsa lényeknek, akik valamiért kíváncsiak egymásra), így nem kell társasági életet élned és betagozódnod bármilyen közösségbe pusztán azért, hogy legyen kitől segítséget kérned, ha szarban vagy. Mert pl. ha baleset ér és bekerülsz egy kórházba, kötelesek ellátni.

Korábban az emberek jobban rászorultak egymásra. Ha nem barátkoztál, alapítottál családot, jelentősen csökkentetted a túlélési esélyeidet.

Ugyan nem a kérdésedre válaszoltam, de azért azzal összefüggően. Az emberi faj szociális, mert többnyire közösségben boldogul.

2017. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ember ilyen, sajnos vagy nem sajnos.
2017. jún. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8%

4-es:

Van igazság abban amit írsz, de miért zavar, hogy a kérdező ilyen? Mit árt vele neked? És kiemelném ezt a mondatodat:


"Korábban az emberek jobban rászorultak egymásra. Ha nem barátkoztál, alapítottál családot, jelentősen csökkentetted a túlélési esélyeidet."


Ez így igaz. Viszont azóta, hogy az átlag emberek nincsenek már ennyire egymásra szorulva, legtöbbször ott tesznek keresztbe egymásnak, ahol csak tudnak.

2017. szept. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Nem ártott nekem a kérdező közvetlenül, de kijelentette, hogy már alapból utál. Ezek után én még kifejezetten udvarias hangnemben válaszoltam neki, nyugodtan veheti jótékonykodásnak a részemről.

Arról viszont egyáltalán nem vagyok meggyőződve, hogy amikor jobban egymasra voltak utalva az emberek, akkor kevesebbszer szúrtak volna ki egymással.

2017. szept. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert az ember általában társas lény, és egyszerűen késztetést érez. Ez biológia. Te vagy a kivétel.


Plusz azért az f...a, hogy neked a kutya a példakép, mert őszintén szeret, de te csak egy dugópajtit akarnál magad mellé... te pont beleillenél azokba, akiket fikázol, amiért nem elég önzetlenek és kedvesek.

2017. nov. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!