Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minél intelligensebb egy...

Minél intelligensebb egy élőlény annál inkább jobban megfigyelhető az önpusztítás, háború egyszóval pusztítás?

Figyelt kérdés

2017. jún. 6. 21:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Jó jelenleg pusztítok de meg lehetne oldani, hogy ne pusztítsak.

Vannak olyan energiák amik kifogástalan tiszták. Vannak olyan bányák amik nulla környezetkárosítással működnek mert körültekintően dolgoznak.

Nem kell az esőerdőbe menni mindenkinek, városokban is lehet fenntarthatóan élni.

Ha pl a telókat újrahasznosítjuk egy idő után rehabilitálhatják a bánya környékét.



A természet meg körfolyamatokból áll csak ez sokaknak magas.


Azt az állítást viszont nem értem h

Vagy pusztítasz v pusztulsz

Ha igaz lenne akkor el kéne puszítani mindent, hogy fennmaradjunk.

Még nem sikerült csak részben elpusztítani de máris rosszabb mint 100 éve

Úgy helyes, hogy ha pusztítasz pusztulsz.

2017. jún. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Azt nem vitattam hogy körfolyamatokból áll. Ha visszaolvasod a kommentemet láthatod hogy ezt nem kérdőjeleztem meg.


Viszont az hogy ezek egyensúlyban lennének állandóan, azzal nem értettem egyet. Erre hoztam fel populációk gradációját, ami tökéletes példa az egyensúlytól való eltérésre.

2017. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Azért szövegértésből nem vagy velem egy szint úgy tűnik


"A gradáció során egy állatfaj populáció nagysága nagymértékben meghaladja az átlagos értéket. Az egyedsűrűség növekedése hirtelen következik be, majd egy csúcsérték elérése után hirtelen egyedszám csökkenést tapasztalhatunk. A gradáció után újra, több generáción keresztül az átlagos egyedsűrűség jellemzi a populációt. Példák: az afrikai sáskajárások ugyanúgy gradációs jelenségek, mint az észak-amerikai tundrákon időnként óriási tömegben megjelenő lemmingek vándorlása."

FORRÁS WIKIPEDIA


ha hirtelen elszaporodik majd hirtelen elpusztul akkor az hosszabb távon állandó ugyebár.

És egy szép, idilli, bámulatos, önfenntartó, stb rendszer ez!

2017. jún. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 szenes43 ***** válasza:

A kevéssé intelligens állat a párzási időszakban az alfa hím pozíciójára törekszik. Általában legyőzi a másikat de ritkán öli meg. A táplálék megszerzése végett

csak a táplálék állatot ölik meg.Soha csak magáért az ölés "öröméért" nem öl egyetlen ragadozó sem. Erre csak az intelligens élőlény az ember képes. Az önpusztítás pedig úgy zajlik le hogy elhullik a közember majd végül az öltönyös irányítók is megsülnek mikor már minden ég.

2017. jún. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Neked valamiért hihetetlenül nehéz elfogadnod hogy pontatlanul fogalmaztál az első hozzászólásodban.


Idézlek:"A természet végtelen, egyensúlyban lévő körfolyamatokból áll."

Ennyit írtál, se többet, se kevesebbet. Nem tetted még csak zárójelbe se hogy "persze vannak időszakos kitérések". Ha ezt beleírtad volna akkor semmi ellenvetésem nincs, de ha annyira kiváló a szövegértésed, akkor beláthatod, hogy az első hozzászólásodnak az értelme más volt. Nevezetesen az, hogy a természet FOLYAMATOSAN egyensúlyban van. erre reagáltam én, és aztán ezt nem vagy képes felfogni.


Kb azt mondof hogy ha van egy phár vizem, amiben néha 2 dl víz van, aztán hozzáöntök hogy 4 dl legyen, aztán ismét kiöntök hogy 2 dl legyen, és ezt folytatom hosszasan, akkor a pohárban egyensúly van, mindig 3 dl a víz.

Persze, ha veszünk egy milliárd éves időegységet, akkor nyilván állandó a szóban forgó populáció létszáma. De tudod, nem ez volt a kiindulási alap, hanem hogy a természet nincsen folyamatos egyensúlyban. Minden irányban vannak kitérések, vizsgáld bármilyen léptékben a világot. A kvantumfizikai szintektől egészen a kozmikus szintekig, mindenhol szélsőértékek közt változik hosszabb-rövidebb periodikussággal a világ. A populációk létszáma, a magma mozgása, a csillagok élete mind mind valamilyen határok között mozgó dinamikus rendszert képeznek, amikben sosincs álló állapot, sosincs végleges egyensúly, mindig valamilyen állapotból, lép át egy másikba. Ezt persze kiátlagolhatjuk, és vehetjük ezt az átlagot "egyensúlynak", de ez egy önkényes emberi meghatározás.


De tudom, erre is lesz valami személyeskedő hozzászólásod.

Addig is törd a buksidat kis galagonyatündérke.

2017. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Öö azthiszem te kezdted, kár volt, higgadj le nem fogsz beégni senki előtt ez egy anonim felület, lepontozni meg nem szoktam senkit


Ha azt mondom, hogy

" végtelen, egyensúlyban lévő körfolyamatokból áll"


Akkor az azt jelenti hogy az egyensúly a végtelenre vonatkozóan teljesül!


Minek odaírni a kitéréseket?

Mindenki tudja, hogy vannak évszakok meg éjszaka és nappal.


Igenis egyensúlyban van, és tökéletesen működik nélkülünk is, és velünk is ha jól irányítjuk.


Vitánk ellenére jó hogy érdekelnek ezek a dolgok bár minden ember foglalkozna ezekkel.

2017. jún. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
94%
Nyugalom... a Föld túléli az emberiséget.
2017. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!