Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A punkok/gótok/hozzájuk...

A punkok/gótok/hozzájuk hasonló emberek nem félnek, hogy nem találnak munkát?

Figyelt kérdés

Azokra az emberekre gondolok, akik fültágítóval, szemöldök(és egyéb látható helyen lévő)piercinggel, arc és nyaktetoválással, hegtetkókkal rendelkeznek... vagy épp fiú létükre ki van húzva a szemük, vagy fél méteres tüskehajuk van. Ők nem félnek attól, hogy nem fognak munkát találni és hajléktalanként végzik? Tapasztalatok alapján annyira azért nem műveltek, hogy a puszta kommunikatív képességük le vegye a lábáról a munkáltatót interjú közben... vagy ennyire nincs életcéljuk?

Ismerősöm is ebbe a kategóriába tartozik, fültágító, tetoválás, piercing, színesebbnél színesebb haj, most pedig 400Ft-os órabérért vállal el munkákat, mert nem talál mást.

Ezt miért csinálják? Nem esik le nekik, hogy társadalmon belül élnek?

Személy szerint nincs bajom ezzel a külsővel, de a munkáltatók szemében biztos nem kelt jó benyomást, ha úgy néz ki az alkalmazottjuk, mint egy disztópiából szökött fenegyerek.

Nektek mik a tapasztalataitok? Milyen munkát végeznek ezek az emberek? Miért csinálják ezt, ha tudatában vannak, hogy nehezebben találnak majd jól fizető állást?



2017. jún. 8. 11:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ha egyesek úgy gondolták, hogy a kérdésem provokatív jellegű... egyáltalán nem, ezért írtam oda, hogy "Tapasztalatok alapján", mert mégis mi a francból merítsek, ha nem a tapasztalataimból?? -.-"


Most hetessel vitába szállnék (illetve válaszolnék a vitaindítványodra), csak hogy rendezzük a félreértéseket. :)


----


"Ha te azt tudnád, hogy hány általad lenézett, "alternatív" külsejű ember van, aki helyből ripityára verne akár kommunikációban, akár tudásban"


Először is, egy szóval nem mondtam olyat, hogy lenézem őket, nem tudom miből szűrted ki, de felejtsd el gyorsan, sőt... még oda is írtam, hogy "nincs bajom ezzel a külsővel". Olvasás luxus, de regényt írni egyből muszáj, igaz? :)

Másodszor pedig nem tagadtam, hogy levernének, nem vagyok átlag feletti szinten a kommunikatív képességeket illetően, és ezt el is ismerem, szóval az lenne a kérdésem kedves xy, hogy ezzel a kijelentéssel eredetileg mit terveztél bizonyítani?


"Értem én, hogy a gyűlölet és a lenézés beszél belőled, de azért ennyire nem kéne messzire menni."


Semmiféle gyűlölet nem beszélt belőlem, egy egyszerű kérdés volt, valamint ezt a részt szorosan követte a "Tapasztalatok alapján..." rész, amire már előbb is kitértem, és nem szeretném újra taglalni.


"Mi köze a stílusnak az életcélhoz? Megint két tök független dolgot mostál össze."


Semmi? Teljesen más kontextusból ragadtad ki a szöveget, te mostad össze a dolgokat és nem én, szóval ejnye-bejnye ne próbáld meg rám kenni. :D


Ezután rögtön megemlítetted a részegen fetrengő gyerekeket, nos (kiemelem, hogy:) TAPASZTALATOK ALAPJÁN a helyi punkok és look-alikeok azok, akik ezt teszik ahelyett, hogy iskolába járnának.


"és nem a már-már fasisztoid, egyéniséget mellőző álmodban"


Ömm... mi? Kérlek mondd el, hogy hol hangzott el a fasizmus? Vagy bármi arra utaló? Kérlek csak... jelölj meg egy kib.k.rt részt... direkt idegesítesz?

Nem mellőzöm az egyéniséget, mellette állok, de ennyire degenerált komolyan nem lehet valaki... ._. Te provokálsz engem, és aggatsz rám olyan dolgokat, amik el sem hangzottak tőlem... jesszus... és még... uhh... jó, nyugodtan kezelem. :)

Ez a híres "ha nem vagy biztos magadban, hívd az ellenfeled fasisztának" trükk, igaz? :)


"ad2. egy minimálisan is normális egyént rohadtul nem zavar, hogy kinek milyen a frizurája, vagy mivel díszíti a testét"


Rohadtul nem erre vonatkozott az "Ezt miért csinálják? Nem esik le nekik, hogy társadalmon belül élnek?" rész, hanem arra az ismerősömre (illetve haveromra), aki 400Ft-ot keres óránként. Értelmezni is kellene a szöveget, nem csak támadni...


"fene mód nárcisztikus világodból"


Már megint úgy pofázol, hogy nem írtam semmi ilyesmire utalót, hát komolyan behalok :D


"De. Legalább ne hazudj. :) Lenézed, szidod őket, és akkor benyögöd a mágikus "nekem ám semmi bajom velük" bullshitet. Aha... :D"


Ohh most látom... ide figyelj már... hogy jössz te ahhoz, hogy engem hazugnak nevezz? Nézz már magadba, írsz egy regényt a fejedből kipattant hipotéziseidről (amik rólam szólnak, megjegyzem javarészt hamis állításokat tartalmazva), és aztán még hazug is vagyok, mert az értelmi fogyatékos agyacskád nem képes befogadni az információt... egy anonim oldalon meg mégis mi a franc érdekem lenne a hazugságban? Áhh... erre ne is válaszolj...


"Gyanítom, hogy ha öltönyös-nyakkendős, tüsi hajú "mintaember" lenne, akkor sem hívná a Harvard professzornak, de még csak vezérigazgatónak sem neveznék ki sehol, és ugyanígy 400 Ft-ért robotolna. Rájössz, hogy vajon miért? ;-)"


Azt úgy hozzáfűzném, hogy iskolában kitűnő tanuló volt, és a szakmájához is jobban értett, mint a kortársai, majd az itteni metalhead-punk közösség magába szippantotta, és vége lett. Ott hagyta az iskolát, és azóta is próbálkozik, de hát nem sok sikerrel. Ezzel nem a punkok ellen beszélek általánosságban, hanem az itteniek ellen, csak mert annyira véded őket, engem meg ok nélkül támadsz.


"(És csak zárójelesen jegyzem meg: a közmunkások, útépítő munkások, rakodómunkások zöme NEM tarajos, fültágítós, agyonszegecselt, sminkelt fazon..."


Igen, a közmunkások zöme elítéli ezt a stílust, volt aki a közvetlen közelemben rákényszerült, hogy elmenjen közmunkára (punkként persze), majd a 4. nap betörték a csicskáztatásokkal, és szegénykém leborotválta a szép haját, valószínűleg hasonló okok miatt nem látsz a közmunkások közt ilyen embereket...


Bármi más? Esetleg erre reagálsz? Kíváncsi vagyok, hogy lököd-e még a hülyeséget, vagy valami értelmes is felkerül tőled a kérdésem alá.


Mindenki másnak köszönöm! :)


8-as, nem írtam semmi olyat, hogy mindenkinek egy "kifosott egyenmajomnak" kell lennie, sőt, a taxisofőr állást kifejezetten jónak tartom.


-----


Csak, hogy az ilyen provokatív jellegű válaszokat elkerüljem a jövőben:

Semmi bajom nincs az egyéni külsővel, felőlem ott lehet átszúrva valaki, ahol akarja, felőlem ott lehet televarrva az ember, ahol szeretné, én is szeretnék tetoválást, de úgy néz ki már az, hogy nem említem meg azt jelenti, hogy ellene vagyok, igaz kedves 7-es?

Egy egyszerű kérdést tettem fel, nem az volt a célom, hogy bármely szubkultúra tagjait megsértsem.

Még azt is hozzáfűzném, hogy kedvelem az extrém hajstílust, de mivel azt írtam, hogy a munkáltatók többnyire nem, így a 7-es (meg ahogy láttam mások is) azt gondolták én is gázkamrába záratnám a szivárványhajúakat (mint az eddigiekből kiderült én egy már-már fasiszta munkáltató vagyok).


Szép estét mindenkinek! :)

2017. jún. 8. 22:29
 12/16 anonim ***** válasza:
35%

Igenis kell a külső alapján itélni.

Fontos az első benyomás. A látottak.

Saját tapasztalat, ha valaki alkoholszagú kakastaréjos, és tarháló, akinek a zsebében látom a kis keserűt az ne mondja nekem, hogy azér kér pénzt mert az apukája kórházban és hozzá menne meglátogatni de nincs pénze. 1méterről érezni azt a tipikus borszagot amit a test tud árasztani és beadja ezt a szöveget.


Idővel észheztérnek vagy nem. De az ember keresi a helyét a világban. Valaki punk, vanaki skinhead, vanaki bonhead, vanaki pedig goth társaságokban érzi jól magát. Ehez tartoznak a klikkek elvárásai, divat, életérzés, stb. Sajnálom azokat akik azt mondják rám, hogy én szolga vagyok, egy droid és stb. 25vagyok, saját lakást tudok fentartani, van 2 macskám, és a hobbim bejárni a világot. Nem érzem magam droidnak lehet sokat kell dolgoznom, de szeretem lehet vannak nehéz napjaim, de közelse olyan nehéz mint annak akinek részegen pénzt kell kérnie hazugsággal.


Egyszer elmúlik a lázas ifjúság. Vagy ha nem ott a pán péter szindróma.

2017. jún. 9. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem, egyáltalán nem félnek attól, hogy nem találnak munkát. A punk (nem a divatpunkra gondolok) nem kötődik a munkához. Kicsit a lényege a lázadásnak is, hogy nem munkából élnek. (A munka és a pénzkeresés nem egy és ugyan az, és itt a munka nem a fizikai valójában értett munka, hanem a szociológiai oldaláról vett munka.) A gótok stílusa nem függ össze a munkakereséssel. Az anonimitásra való jog értelmében nem nevezek nevén senkit, vagy semmit sem a továbbiakban.

Egy itthoni, nagy múltú intézménynek a HR osztály vezetője gót. Erősen. Az intézményhez abszolút nem köthető az ilyenfajta "külsőség". De attól még, ha híres-neves, esetleg megbecsült emberek látogatják meg az intézményt, ő is ott van. Fizetése a felső szférához tartozik és nincs rá panasz.

Egy másik jó ismerősöm az egyik világvezető IT cégnél nagyon komoly beosztással bír, sok diplomával és beszélt nyelvekkel. Én csak szeretnék olyan fizetést, ami neki van. Tény, nem itthon dolgozik már, hanem német honban, ahol sokkal jobban elfogadott eme nyitottság.

Legyünk kicsit nyitottan a közszférára:

Van ismerősöm aki magas rendfokozatban dolgozik a Magyar Államnak, eléggé nagy fizetéssel sőt, hatalmas tisztelettel.

Aztán ott van pár távolabbi ismerősöm, akik az egészségügyben dolgoznak. Testékszerek (láthatóak), tetoválások, színes haj... akad köztük diplomás ápoló, mentőtiszt, orvos, főorvos egyaránt.

Kamionosok iszonyat pénzeket keresnek, a külső ott sem számít (szintén ismerősök). Akad élsportoló is (jó fizetéssel, de nem focista, hanem van tudása, tehetsége).

A versenyszféra nagy részében nem nézik a külsőt, hanem a tudást, tapasztalatokat. Persze, vannak olyan körök, ahol az egész világon érvényes, hogy ne legyen látható testékszer/tetoválás, legyen átlagos frizura és az öltözködés se legyen túl kirívó. Nos, közülük is sok van, akik régebben punk vagy gót, esetleg anarchisták voltak. Változik a világ, változnak az emberek is.

Sok fiatal divatból teszi. Aki mégsem, azt nem zavarja, ahogy már más is válaszolta. A divatcégek (stylist, fodrászt, tervező, látványtervezők, grafikusok, építészek..stb), tetoválók és sok más helyen még jó is, ha van valami rajtad, de nem kritérium.

A kommunikatív képesség nem ide tartozik. Tényleg nem. Persze akadnak állások, ahova csak az kell (főleg) és ha az nincs, hozzád se szólnak (lásd biztosító társaságok, üzletemberek, tőzsdék, hitelezők, ingatlanosok...stb.), de ott se mindenhol kizáró ok a színes haj, tetoválás és testékszer.

A hajléktalanként való befutás esélye meg nem az egyéntől, hanem a környezetének befolyásától függ. (Lásd család, barátok.)

Életcélja se mindenkinek van. Az emberek 70%-a átlagos (nagyjából), ennek talán, ha a felének van valami életcélja. Az átlagon aluliak vagy csak úgy élnek a semmibe, vagy tényleg annyira hülyék, hogy nekik nem érdemes még célt sem adni. Aki felette van ennek, azok egyéniségek. Ezekből kevés van. Sok egyéniség nem csak belül, hanem kívül is megmutatkozik. "Madarat tolláról, embert barátjáról." és nem embert ruhájáról. Nem a külsőt kell nézni, hanem azt, aki azt viseli. Persze akad köztük szolid, eminens, de nagyon kirívó egyaránt.

Ismerősöd nem tudom, hogy ismerem-e, de nem az érdemjegyei mutatják meg valakiről, hogy kicsoda. Sajnos van ismerősöm, aki jó családból való, mindig kitűnő tanuló volt, de sajnos csak ennyi. Ha nem lenne jó család, már rég utcán lenne, vagy éhen halt volna. Akad olyan is, aki szegény családból való, de mindig igyekezett, szintén jól tanult. Diplomázott is pár alkalommal. Ha tippelni kell, hogy mit dolgozik, ne tegye senki. Közel három éve munkanélküli. Van, ahova túlképzett, van ahova nincs tapasztalata, a többi munkához meg nem ért. Hiába volt jó tanuló, semmi más képessége nincs.

Így az ismerősöd is 400-as órabérért nyomja, és úgy gondolod, többre lenne képes, ajánlom neki a fővároson belül: BKK, MÁV, FKF, Posta cégeket. Országos szinten: Hipermarketek, szupermarketek, raktárak.

Persze még számos hely van. Minimálbérhez 8 általános sem kell, ha már szakmunkása van, többet keresne 400nál. Ha magasabb képzettsége, akkor hajrá. Sajnos tapasztalatból tudom, hogy szakmán belül a legnehezebb elhelyezkedni, főleg a szakmai tapasztalat hiányában. Akár extrém kinézeted van, akár nem. Ilyenkor jönnek a 400 Ft-os órabéres munkák 2-3 évig, hogy utána mehess a jól fizető multikhoz, vagy kisebb cégekhez.

A miértre sose kérdezz rá, már annak már számtalan oka van.

Társadalom? De, ezt jól tudják. A divatmajmok a sajátjukban, míg a valódiak mindenkiében.

Milyen munkát? Lássuk csak... szinte mindenfélét. Ne feledd, minden munkát el kell végezni és becsülni. Az utcatakarítástól a legnehezebb és komolyabbakig. Árkot is kell ásnia valakinek. Elvileg az iskolai rendszer arra lenne, hogy kiderítse, hogy ki milyen munkára lesz jó. Sajnos ez itthon nem így van, így hozzá nem értők ülnek sok helyen nagyon fontos poszton, míg közmunkáznak a diplomások (a normális, intelligensek, akik nem akarnak külföldre menni bizonyos okok miatt).

Az utolsó kérdésed a válaszom alapján értelmét veszti az egyéniségekre, míg a majmolók csak azért, mert az általuk sztároltak így viselkednek és nagyon nem gondolnak bele, hogy később dolgozni is kell, nem csak otthon ülni...

Sokan örülnek annak is, ha megkeresik a havi nettó 100-at. Sajnos nem úgy működik az ország, ahogy kéne.

... ... ...

2017. jún. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Irodaban dolgozok, festett voroses, bordos hajam van, es ajakpiercingem. Teljesen atlagos jovedelmem van, mai mercevel, nem erzem magam kulonosen nagy dumasnak. Ertem amit kell csinalni, a munkaltatot nem zavarja, csak a munka erdekli. Tetkoim is vannak, de altalaban hosszu ujju bluz van rajtam, szoval az nem latszik, arcram kezfejre nem tetovaltatok azert. Szerintem teljesen konszolidalt a kinezetem.
2017. jún. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
89%
Tetoválással, piercinggel, szines hajjal duci nőként senior mérnök vagyok Magyarországon, és még hisztis is vagyok, ha kiakadztanak
2017. jún. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%

Én nagyon is félek. Egészségügybe tanulok. Van az alkaromon egy elég nagy tetoválás. Gyógytornász szeretnék lenni vagy mentősápoló. Ha ápoló lennék ott szerintem nagy baj lenne. Ha gyógytornász akkor nem félnék annyira ettől de akkor is veszélyes.

17/L

2017. nov. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!