Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mindenki normális partnert...

Mindenki normális partnert keres, vajon az elvontak egymásra találnak?

Figyelt kérdés

Jobbnak éreztem itt feltenni a kérdést. Egyszerűen a kérdések/válaszok értelmesebbek, mint a párkapcsolati kategóriában. A kérdés szándékosan klikkcsali, akarom a forgalmat, kell egy olyan válasz, amivel együtt tudok élni. Bár szégyellem, hogy a Mónika show-k stílusát idézi.

Tudom hogy a normál alatt kb. decenst értenek amikor megírják azokat "van normális fiú/lány" témaindítókat. De az elvontak (furák, különcök, ha nem sértek meg vele senkit) rátalálnak a szeretetre?

Én konkrétan szeretetre gondolok, az elfogadás úgy hangzik, mint egy toleránsabb formája az eltűrésnek. Nem akarok többé csak elviselt lenni, de magam akarok maradni. Naiv vagyok, hogy annál keresek megértést, aki ugyanazzal küzd?

A normál-elvont felállás úgy hangzik, mint egy agyonhasznált sitcom ötlet. Bár nekem nincs semmi bajom a normálisakkal, irigy az vagyok rájuk persze. Csak tudom, hogy nem vagyok kompatibilis velük tartalmasabb, mélyebb kapcsolatra. Igaz az elvont fogalmát olyan tágan értelmezhetjük, hogy lehet semmivel se leszek okosabb s megértés híján maradok. De aki folyamatosan megkapja ezt a címkét és rokonjelzőit, valamint klinikai zsargonokkal jellemzik, talán tud valamit.



2015. jan. 25. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:

erre 2 válasz jutott eszembe:

-az 'elvontságot',különcséget a fiatalok kinövik,és más szempontok alapján keresnek párt,ha nincs még

-mindenki megtalálja a hozzáillőt,hacsak nem pszichopata vagy fogyatékos


nem tudom nálad miben merül ki,hogy nem vagy 'normális'?

2015. jan. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Az ha valaki pszichopata miért kizáró ok?
2015. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én nem stílusba vagy klikkbe akarok beilleszkedni, ott is ugyanaz a karaktertípusként végzem, különcként. Szándékosan nem használtam az egyedi jelzőt, már rég nem gondolom magamat különbnek másoknál és ezért többnek, az a düh elmúlt. Vagyis tinédzser is csak voltam, de a problémám jellege őket idézik. Tudom ki vagyok, csak nem találtam helyet ahová tartozhatnék. Nem bánt senki miatta, de az érzés, hogy én csak vendég vagyok baráti körökben, nem csak motoszkál.
2015. jan. 25. 18:54
 4/8 Firedoom ***** válasza:

Szerintem igy is lehet:

Eltures->Elfogadas->Szeretet

Minnel tovabb vagy valakivel annal inkabb megismered es ezert megszereted. Attol mert valaki mas mint te nem jelenti azt, hogy különc. Lehet, hogy egyedul az a valaki a normalis. Nem lehet definiálni. Egyszeruen az a normalis aki betartja az alapszabalyokat: Ne lopj, ne ölj... a holgyekeket engedd elore, segits a bácsinak felvinni a krumplit a buszra... Es ha te katona vagy, vagy önvédelem akkor mar nem lennel normalis?

Igen, tudom. Ezek olyan alapvető gondolatok amiket magában mar mindenki megfogalmazott es én is csak a szamat jartatom vele. Amiert megis megtettem: Sokak fejében megfordult, de valaszt adni senki nem tudott.

Ahany ember annyi norma. Attol meg mert szeretsz valamit, mert nem ugy gondolkozol mint a tobbi nem vagy olyan amilyennek akarnak ugyan ugy normalis vagy mint mindenki mas. Es mindenki mas ugyan ugy elvont mint te. Keress megértést olyanoknal akinek a normajuknak megfelel vagy ugyan ugy (vagy jobban) reménytelennek tartják mint te.

Picitt összefüggéstelen es kusza lett, de kb megvan. Azert E/2 mert ezt mindenki nyugodtan veheti magára.

2015. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok alapjáraton lázadó se. Vannak bevett működő dolgok, teljesen racionális békén hagyni őket. A barmolást is ki lehet javítani

Persze van definiálható véleményem, nem azért veszik el a hangom, mert azt mondom, amit hallani szeretnének. Van amikor ütközik másokéval, sokszor van egyezés. Azokat talán úgy fejezem ki, amik teljesen idegenek abban a szituációban. A kifejezés rengeteget nyom a latban, rengeteg élethelyzet kombinációja adja ki miként jövök le egy szituációban, miként oldom meg őket. Csak apró eltérések riasztják a törzsi védelmi mechanizmusokat.

2015. jan. 25. 19:12
 6/8 A kérdező kommentje:
2/5, popkultúrában szeretem az állapot romantizálását. De nem vagyok képzett a területen, hogy diagnosztizáljam az igazit. Ha önmagát annak vallja, tudom hogy más a kára, valószínűleg szereti ő is a fikcionális alakját a pszichopatának..
2015. jan. 25. 19:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem rátalálnak. Már ha mennek utána. El kell fogadni, hogy másnak nehezebb találni magának párt. Nem siránkozni kell, mert azzal egyszerűen nem mész semmire.

Vagy megszokod, hogy az élet nem adja könnyen és teszel azért, hogy legyen párod, vagy tényleg egyedül fogsz maradni.


Annyi mindent lehet fejleszteni saját magunkon, hogy az már nevetséges. Legyél humorosabb, intelligensebb, menj és sportolj valamit rendszeren, fejleszd a beszéded/dumád, legyél érdekesebb! Nem minden az arc.


Az elvontak is "normálisak". Általában valami családi gond az oka, hogy ők "elvontak". A környezeted formál téged. És lehet javulni, csak idő és elszántság kérdése. Ha gátlásos vagy például, mert egész életedben védelmeztek a szüleid, attól még ki tudsz ebből jönni.

Meg kell találni az okát, és tenni ellene.

2015. jan. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Csak a kérdést kellett elolvasnom és már is tudtam, hogy úgy fogsz szólni, akárcsak én írtam volna.

Kérdésedre válaszolva: én még nem találtam meg, de nem adom fel! :)

2015. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!