Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek jelentős része...

Az emberek jelentős része miért ennyire egoista?

Figyelt kérdés

Miért akarnak az emberek a mai világban megértést? Ha meghallgatnak valakit,meghallgatják valaki történetét,vagy fájdalmát,akkor miért úgy kezdik a választ,hogy "én meg". Ha mást hallgatnak,másra fókuszálnak,miért kezdenek el rögtön azonnal magukról beszélni? Miért nincs az emberekben összetartás? Miért mutogatnak állandóan egymásra? Akár egy vicc közben is,miért kell a tréfáló nevét hangosan kiabálni,hogy gyanút tereljenek,holott mindenki tudja hogy nem ők a vétkesek? Miért jó az,ha másnak rossz? Miért kell hazudni? Miért vezetik félre azt,aki mindig mellettük áll? Megérett volna a társadalom a pusztulásra? Ezt hogy.. vagy mikor?

Bocsánat a kérdésrengetegért,de rettentően ki vagyok borulva. Undorodom ettől a társadalomtól!


2017. jún. 8. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre te magad is tudod a választ.
2017. jún. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Sajnos hiába keresem,egyszerűen fel nem tudom fogni,hogy ez mire jó. Miért akarhatnak az emberek egy összetartó társadalmat,amikor az irigységből és egoizmusból ki sem látnak? Vagy megfojtanák a másikat pusztán azért,hogy ne legyen a másiknak jó..
2017. jún. 8. 22:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Téged is és engem is az egónk irányít :)
2017. jún. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Az emberek az erősek felé huznak, a gyengéket eltiporják. Ez is valami evolucios alapösztön.
2017. jún. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az "én meg" kezdetű válaszok,azért mert magukból indulnak ki és nem sajátitották el a helyes kommunikáció alapelveit.Ha valakit meghallgatunk rövid szavakkal kellene értésére adni annak akit meghallgatunk,hogy figyelünk rá, vagy visszatükrözni amit mondott,akkor úgy érzi afél őszintén figyelünk rá,érdeklődünk iránta.Kevés emberben van meg az empátia,hogy beleképzelje magát a másik helyzetébe és abból kiindulva próbálja megérteni.Az emberek többsége felszines.
2017. jún. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy magasról tesznek a bajodra, csak a sajátjuk a fontos, de benned a legkisebb hibát is észreveszik.
2017. jún. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul lehetek bekötve,mert másokat ösztönösen magam elé tudok helyezni.

Utolsó. Igen,ez pontosan így van. Csak arra lennék kíváncsi,hogy mi van,amikor olyan emberek találkoznak össze akik így próbálnak beszélgetni. Megelégelik,hogy a másik nem figyel oda és a sajátját kezdi el regélni? Vagy belevág a szavába és addig beszél magáról amíg a másik fel nem adja és kussol végig "aha" válaszokat adva? Vagy hogyan megy ez? Nagyon megérett a világ a pusztulásra.. Utcákon is mit látok? Segítségre szorul egy elesett személy,vagy egy idős,vagy egy gyermek aki nem ér el valamit,vagy akármi,tényleg akármi vagy akárki.. De csak elsétálnak mellettük mondván "nem az én bajom". Azt csodálom hogy még ránéznek más emberre. Lassan nem néznek sehova mert az nem velük kapcsolatos..

2017. jún. 10. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!