Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy a fizikai...

Normális, hogy a fizikai munkát könnyebbnek és stresszmentesebbnek érzem, mint az irodai vagy szolgáltatói munkát?

Figyelt kérdés
Diákmunkásként szoktam dolgozni. Több helyen voltam már és mindenhol fizikai munkát végeztem (raktár, konyha), de szoktam olvasni egyéb hirdetéseket is (eladó, felszolgáló, telefonos) és hívtak is már ezzel kapcsolatban, de még a gondolatától is görcsbe rándul a gyomrom minden alkalommal, amikor arra gondolok, hogy én emberek között dolgozzak, kiszolgáljak ügyfeleket, telefonáljak/jópofizzak, egész nap megfeleljek mások kénye-kedvének. Már az egyetemi szóbeli vizsgákat is kínként élem meg (amiből szerencsére csak 2-3 van kb. meg majd az államvizsga ha eljutok odáig, de az érettségi pl. pokol volt számomra), tehát el nem tudom képzelni, hogy valakinek, hogy lehet olyan tartása (pl. helpdeskes, pincér), hogy napi 8-10 órában ezerféle ember szája-ízének megfelelően viselkedjen, kommunikáljon és még teljesítsen is. Én ezt iszonyatosan stresszes dolognak gondolom. Az egészben az a csavar, hogy informatikusnak tanulok, ahol gondolom majd szintén emberek között kell bizonyos tevékenységeket végezni (első körben állásinterjú, majd prezentációk, oktatások stb.). Ehhez egyébként nagyban hozzájárul, hogy nem vagyok valami komolyan vehető felnőtt kinézetű "férfi" (alacsony, sovány és gyerekes hangom van). A fizikai munkában legalább, ha odateszem magamat és lelkiismeretesen dolgozok, akkor nincs baj, de a szolgáltatói szektorban szellemi munkáknál már előjön az a tipikus felszínesség és fölényeskedő hangnem a főnökök részéről. Van még rajtam kívül, akinek ilyen szintű emberiszonya van? Mit lehet ez ellen tenni?

2017. jún. 9. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is jobban szeretem a fizikai munkát, de én azért, mert egyszerűen utálok 8 órán át ülni, megőrülök. Mindegy milyen munka csak minimum járkálós legyen.
2017. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"...mert egyszerűen utálok 8 órán át ülni, megőrülök."

Na ez a másik. Most vizsgaidőszakban is szinte lemerevednek a végtagjaim miközben rángatózok, mert annyira nem bírok egy helyben ülni és koncentrálni. Kíváncsi vagyok, hogy fognak így sikerülni a vizsgáim. Képtelen vagyok a feladatokra koncentrálni. 20 percenként felállok, netezek, kinézek az ablakon. Áhh szörnyű! Pedig tudom, hogy felelősség van rajtam. Amíg viszont diákmelós voltam, addig felszabadultan végeztem a munkát még akkor is amikor izzadtam és elfáradtam.

2017. jún. 9. 15:05
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
uhh sajnállak, így nem lesz könnyű életed akár munka akár párkapcsolat...
2017. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Első kérdésedre válaszolva, az leginkább fiziológia- és belső természet-függő, h kinek jön be az emberekkel, kinek a fizikai munka. A szakmádban van mindkettőre lehetőség.


Az emberiszonyodat kezelned kell, a saját érdekedben. Nehogy otthagyd a jólfizető lehetőségét egy ilyen jól fejleszthető probléma miatt! Küzdj, h tudj kommunikálni bárkivel. Nem lehetetlen, introvertáltak, raccsolók, pöszék is megtanulták megértetni magukat, neked is sikerülni fog.


Ha úgy érzed, h stresszmenedzsmentre van szükséges, ott a nlp, a meditációk, jóga, miegyebek.


Fog ez menni, nyugi.


Üdv Ԙ

2017. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Helló!


Én még csak gimnazista vagyok, de én még totál ellentétben vagyok veled :D. Én csak olyan emberekkel nem szeretek beszélgetni, akik a városomban laknak és látásból ismerek, vagy iskolából, ellenben totál vad idegenekkel szeretek beszélgetni. Jó példa volt erre egy kirándulás külföldön, ahol szívesen elcsevegtem pár turistával/boltossal Angliában. Én a fizika munkát nem birom, egész egyszerűen nem arra vagyok "összerakva", gyenge vagyok.

2017. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dolgoztam több mint fél évig kemény fizikai munkában, és ha találkoznánk biztos nem mondanád el rólam. De a lényeg az, hogy mondták ennél rosszabb nincs a világon. Én ennyire nem érzékeltem ezt, mert mindig volt mit csinálni. Most vendéglátóiban dolgozom, és fél napom üléssel megy el, másik fele meg kiszolgálással. Hát, sokkal jobban élveztem az előző fél évemet, mert nem fárasztott le agyilag, és jókat tudtam aludni minden féle stressz nélkül éjszaka (bár a csapat is inkább korombeli fiúkból állt). Szerintem sokkal jobb a fizikai meló bármilyen más vendéglátóipari, vagy szolgáltatói melónál... Emberkímélőbb. :/
2017. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En olyan recepcios munkat hagytam ott, ahol konkretan nem kellett semmit se csinalnom. Az volt a legfobb gondom, hogy milyen filmet nezzek vagy, hogy meglegyen az ebedem.

Otthagytam, mert egyszeruen ugy ereztem, hogy az agysejtjeim pusztulnak a semmittevesben, azzel toltottem az idot, hogy azt neztem, milyen gyorsan no a hajam.

Most szakacskent dolgozom, elfaradok, de legalabb mindig van mit csinalni. Sokkal jobban erzem magam, ha latom a munkam eredmenyet.

2017. jún. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

a motiváltságtól függ ez.

ha pontosan tudod,hogy mondjuk havi 5 kiló a tét,akkor szociopata szinten motivált leszel arra,hogy megtanuld és alkalmazd a szociális viselkedés abc-jét sőt egyre jobb legyél benne.

vagy ha esetleg dolgozol pár hónapot gyárban,építkezésen,raktárban,akkor elég gyorsan eljutsz arra a szintre,hogy bármit megteszel,csak ebből a kilátástalanságból,a fejlődésre való esélytől megfosztottan,a zombivá válás előtt menekülj.

akár még a komfort zónádból is kilépsz ha kell.

akár még bankrabló vagy más bűnöző is inkább leszel,csak csóró zombi ne.

ehhez kell az összehasonlítási alap,hogy lásd és megtapasztald,hogy milyen szörnyűség és kevés pénz várhat rád a kényelmesség miatt.

ami kényelmetlenség kis gyakorlással pár hónap alatt elsajátítható,megszokható.

2017. jún. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!