Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a "ki a peldakep...

Mit gondoltok a "ki a peldakeped? " Kerdesrol?

Figyelt kérdés

Mondjak, hogy van akinek egy zenesz a peldakepe, van akinek egy sportolo. En ezzel ugy vagyok, hogy vannak akik tenyleg azert kezdtek el, hogy peldat mutassanak, hogy onerobol mit lehet felepiteni, kozben normalis szinten peldamutato eletet elni civilkent, de tobbseguk meg azert lett ez az, mert gyerekkori almuk volt, ez akart lenni es meg talan nem is el peldamutato eletet (doppingolt, drogozott, eroszakolt). Amikor a dobogon allnak (sportolok) es mondjak, hogy a himnusz ertuk es nekunk szol, igazabol tenyleg csak neki, es mikor mondjak, hogy nyeri nekunk az aranyokat. Moert nekunk? Odaajandekozza? Tessek, ugye milyen szep? Dicsoseget hozz a hazankra, de nekunk nem lesz jobb. Orulunk, meg buszkek vagyunk, de ezt maganak koszonheti, nem nekem, Julcsi neninek vagy a szomszed Lali bacsinak.

Az enekesek tobbsege (akik tehetseg kutaton tunnek fel) ok is inkabb azert indulnak, hogy hiresek legyenek es nem ertunk.

Vannak kivetelek, ezek nem mindenkire igazak, de szerintem tobbsegre igen.

Egy sportolora ha felnezek, latom mit elert milyen aron, csodalom, de tudom, hogy en ilyenekre ugysem lennek kepes, lelkierot ad, de egyben csalodott is vagyok, hogy nekem nem sikerul


2017. jún. 10. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A példakép nem azt jelenti, hogy érted, neked csinál valamit, hogy neked köszönheti.

Azt jelenti, hogy téged inspirál valamiért. Akár, amit elért, akár ahogyan elérte. De akár lehet a viselkedése, személyisége is, akkor is, ha nem ő a legjobb, legeredményesebb.

És nem csak híres emberek lehetnek példaképek. Nekem pl. a nagypapám a példaképem :)

2017. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem sem hires ember, de meg talan civil sem. A tuzoltokat, mentosoket, becsuletes dokikat elismerem a munkajukban, talan oket tudnam annak tekinteni
2017. jún. 10. 22:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az is jó. Mindenkinek mást jelent a példakép. Egyáltalán nem kell híresnek, vagy ismertnek lennie.
2017. jún. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszaj hiressegekert rajongani, nekem a nalam alig egy tizessel idosebb tanarom a peldakepem. Sztarert speciel sosem voltam oda, a sportolokat meg tisztelem nagyon, elismerem a munkassagukat, de sosem fogott meg a vilaguk.

Szerintem a legfontosabb, hogy jo peldakepet valasszunk, olyat, aki emberileg is fel tud mutatni valamit, tehat nem valami lecsuszott drogos, alkoholista, novero, bortontoltelek stb.

2017. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van sok


A legek:

Egy Parkinson-kóros bácsi

Egy könyvelő

Egy kőműves

Egy háziorvos melletti asszisztens

Egy közgazdász

Egy történelem tanár

Egy dadus néni

Egy tönkrement zöldséges

Egy sima irodista néni

Egy fogorvos

Egy villanyszerelő

Több főállású édesanya


A hírességek bennem is vegyes érzéseket keltenek attól függ a viszonyulásom, hogy a pénzre utaznak vagy csak teszik amiben jók.

Az nem zavar, hogy abban olyat nem tudnék nyújtani, valamiben MINDEN ember világelső de csak a látványos, érdekes "versenyszámokat" éri meg megrendezni.

2017. jún. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy összetett kérdést, kicsit össze is keverted. Az, hogy azt mondják,hogy nyeri nekünk a díjat, az nem ugyanaz, mint hogy valaki a példaképed. Az két külön dolog. A nyeri nekünk az érmeket (akármit is gondolunk erről) az egy ország szemszöge, az meg hogy valakinek a példaképe, az az egyéni szemszöge. Ahhoz, hogy valaki a példaképem legyen, egyáltalán nem kell, hogy ő ezt akarja. A legtöbb ember azért tesz valamit, mert ő azt akarja. Tudományos témáknál, ahol azt írta valaki,hogy ez vagy az a tudomány szerinte hasznosabb, ott írtam egyszer erről, hogy szerintem a legtöbb mérnök, kémikus stb., nem azért mert annak, hogy megváltsa a világot, hanem hogy neki jó legyen, meg mert őt ez érdekli, és ez teljesen rendben van így. Szerintem elenyésző százaléka azoknak az embereknek, akik végül jót tesznek a világgal azok, akik ezt előre tudták és akarták is. Nehogy azt hidd, hogy József Attila azért írt verset, hogy neked legyen miben gyönyörködni. Maximum csak az Altatót. De ez nem probléma. Nekem bárki lehet a példaképem, mert ha mondjuk énekes akarok lenni, én is magam miatt akarok énekes lenni, ugyanúgy, ahogy a példaképem. A példakép lét nem jelenti, hogy ő akart is példakép lenni, vagy hogy bárkin segíteni akart, és ha én is magam miatt akarok híres meg tehetséges lenni, akkor az erre a célra pont megfelel.


Azon kívül: mondtad, hogy valaki esetleg drogozik, vagy egyéb rossz dolgot csinál. Szerintem a legtöbb ember nem úgy választ példaképet, hogy az az ember teljes egészében szimpatikus neki, hacsak nem személyes ismerőse az illető. Példaképet általában egy vagy két dolog miatt választanak: legjobb futó, legjobb énekes (szerintük), legkitartóbb ember, akit ismernek, legtürelmesebb. de az senkit nem érdekel, hogy otthon párosítja-e a zokniját, vagy szereti-e a kutyákat. Az ilyesmi már inkább rajongás. Persze van egy-két ember, aki teljes egyéniségével szimpatikus, de akkor sem példaképem mindenben, hiszen emiatt legfeljebb tisztelni tudom, mert hiába tartom "tökéletesnek", ha a dolgok fele nem is érdekel, amit csinál (pl. nem akarok vállalatvezető vagy festő lenni, de csodálom, hogy ő ezt is jól csinálta). Lehet valaki úgy is a példaképem, hogy csodálom, hogy ennyi mindent megvalósított, pl. család, gyerek, vállalkozás, világutazás, 6 nyelven beszél, akármi, de nem biztos, hogy én ugyanezeket akarom megcsinálni, csak csodálom, hogy ennyi minden belefért neki, szóval igazából a kitartását meg az időbeosztását csodálom, és akkor innentől megint mindegy, hogy konkrétan lovardája van vagy magánállatkertje. Meg persze olyan is van, akinek nincs is példaképe, hanem magát képzeli valamilyennek a jövőben, és olyan szeretne lenni, én is ebbe a kategóriába tartozom. De vannak emberek, akiket egy-egy dolog miatt tisztelek, pl. anyukámat, aki gyerek mellett csinált 3 diplomát, pedig sok baja volt velünk (pl. egészségügyi). De ez csak egyetlen vezérfonal. Mert én nem gyerek mellett akarok egyetemre járni, és nem is feltétlen 3 diplomát akarok, csak a szorgalmát irigylem. Meg hírességek is vannak, akikben ezt vagy azt becsülöm (pl.: nem lett elsőre híres, csak az 5. lemezével, mégsem adta fel; vagy mindig őszintén nyilatkozik; vagy nem kezdett drogozni meg ilyenek - de én nem karok zenész lenni, nem járok olyan közegbe, ahol mindenki drogozna, és nem kell nyilatkoznom sem, így ezek csak vezérfonalak az életben.)

2017. jún. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!