Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti elfogadjátok azt a filozófi...

Ti elfogadjátok azt a filozófiai (-szociológiai? ), miszerint létezik "csőcselék" a társadalomban?

Figyelt kérdés

Olyan személyek,melyek láthatóan,érezhetően kevésbé intelligensek,mint te(?),illetve alacsonyabb iskolázottsági szintjük van,szegényebbek,stb,a lehetőségeikhez képest is egészségtelen életmódot folytatnak,durvák,csoportszelleműek és stb...


Pl egy római filozófus szerint belőlük van legtöbb.

(Lehet hogy az admin törli a kérdésem.)


2017. jún. 11. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

EZt, hogy léteznek, egy épeszű ember sem tagadja. A vita arról folyik inkább, amennyire én tudom, hogy vajon társadalmi okokra vezethető vissza az elzüllésük, avagy születési determinizmusra. Ez a nagy kérdés.

Minden ember egyenlő intelligenciával születik, csak a környezete szorítja vissza, avagy igenis vannak születésüktől fogva tehetségesebb és fogékonyabb emberek?

2017. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, viszont jó hogy sok van belőlük, őket rá lehet venni sok dologra ami hasznos az épeszű embereknek, lehet őket irányítani, mint a zombikat, erre tökéletesek.
2017. jún. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy elfogadom. Ez számomra kb olyan tényszerű mint hogy létezik gravitáció.
2017. jún. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"Pista szerint azok vagyunk"
2017. jún. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
persze,hogy van.
2017. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudom, csúnya dolog tőlem, hogy ezt mondom, de van. Mondjuk nem feltétlen szegényebbek vagy alacsonyabb iskolázottságúak, a csőcselékség/birkaság nem ezen múlik. Ja, és elég relatív is, biztos, hogy van olyan ember, aki szerint én is a csőcselék tagja vagyok.
2017. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#1

na igen, ez baromi nagy kérdés, és sztem nem is lesz rá magyarázat, megoldás soha. sztem egyébként egyénfüggő, is-is elképzelhető.

2019. máj. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!