Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarnak sokan pszichológ...

Miért akarnak sokan pszichológusok lenni?

Figyelt kérdés

Vagy pszichiaterek..

Szoval nem regiben elhangzott egy kerdes egyik oran, (10. osztalyban)

hogy kinek mi a terve, es tanulmanyi atlagtol fuggetlenul mindekit 'eredekelt' a pszichologia.

Mintha oda eleg lenne annyi, hogy 'kommunilativ vagyok'.

Kb ez az a szint, hogy attol se lesz senki magyartanar, hogy elolvasta egyszer az Anyamtyukjat..


Vagy jol latjak, es tenyleg ennyire egyszeru pszichologusnak tanulni?


2017. jún. 14. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert magukat akarják gyógyítani. Nem vicc :-)


De ne keverjük a pszichológust a pszichiáterrel, nagyon nem egy lapon vannak: a pszichiáter súlyos pszichés betegeken próbál segíteni, akik ön - vagy közveszélyesek is sokszor, pszichopaták, skizofrének stb stb. Ismerek több pszichiátert is, egyik se normális: egyszerűen nem tudják (mert nem is lehet) nem átvenni betegeik panaszait.


Nézd meg a Hatodik érzék című filmet: eléggé sarkosítva, de betekintést nyer egy gyermekpszicológus mindennapjaiba. Elég kemény az első pár perc, pont, mikor megöli a dokit az egyik volt betege, akin nem tudott segíteni. Most erre lehetne mondani, hogy persze, ez csak egy film, de ilyenek a valóságban is simán lehetnek, nagyon kemény szakmák ezek és hosszú éveken keresztül képzik őket. Semmi pénzért nem lennék pszichológus, pláne pszichiáter nem, mert én nem tudnám függetleníteni magamat a pszichés betegek bajaitól. Erre egy olyan idegzetű ember idegei simán rámehetnek, embert próbáló dolgok ezek. Nem tudom, egyáltalán szűrik-e, hogy aki ilyen szakokra jelentkezik, emberileg, idegrendszerileg, fizikailag alkalmas-e mindazon dolgok elviselésére, amit majd el kell viselnie.

2017. jún. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól még érdekelheti őket a pszichológia, hogy nagyon nehéz szakma. Vagy az embereket csak az érdekelheti ami egyszerű?
2017. jún. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Koszonom!

1#

Igen, ertem, csak felmerult bennem a kerdes, hogy mindezekkel, amiket leirtal, azok a fiatalok tisztaban vannak e, es nem csak azt hiszik e, hogy csak beszelgetni kell, meg tanacsokat osztogatni.

Pl en ertem, hogy nem akar vki atomfizikus lenni, meg szakmat sem akar, ( nyilvan egy gimnaziumban)

na de az atomfizika, meg a boltielado kozott is van ut.

Tehat ertem, hogy az egyik veglet tul nehez, a masik meg tul degradalo, es megiscsak kene egy 'valamirevalo'vegzettseg, de pont ezzel alacsonyitjak le manapsag a pszichologiat, pedig egyaltalan nem konnyu annyira.


2#

Nyilvan nem, csak tudom, hogy nem mindenki valo erre a palyara, csak konnyunek tunik nekik.

2017. jún. 14. 19:22
 4/10 anonim ***** válasza:
12-re meggondolják magukat.
2017. jún. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert onmagukat is tudjak igy segiteni. Erdekli a tema ezaltal magan is segithet... legalabbis ezt hiszik
2017. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Emlékszem anno nálunk is a fél osztály pszichológus akart lenni (nem tagadom, én is) főleg azért, mert sok tinit vonz a depresszió, a skizofrénia, meg az egyéb hangzatos mentális betegségek. Mármint ne érts félre, a VALÓS mentális betegségek nem vonzzák őket, csak az a romantikus, és rendkívül esztétikus kép, ami a neten terjed ezekről a betegségekről.

Pl a pszichopatákról legtöbbször Harley Quinn és a Joker jut eszükbe, a depresszióról meg valami ilyesmi: [link]

[link]


És mivel a tini kor mindenki számára elég húzós, ezért úgy érzik, hogy azonosulni tudnak ezekkel az őrült - de mégsem őrült dolgokkal. Ezek alapján kifejlődik bennük egy bizonyos érdeklődés az elme és az "őrület" iránt, és behatóbban akarnak vele foglalkozni, és segíteni másokon.

Persze a nagy átlag még időben rájön, hogy bár az emberi elme hihetetlenül érdekes szerkezet, a mentális betegségek messze nem olyan szépek, mint aminek képzelik őket, ráadásul ez az egyik legnehezebb szak, szóval valami mást választanak.

2017. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
En is igy gondolom, koszonom!
2017. jún. 14. 22:44
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Misztikusan hangzik, - pedig a pszichologus is ugyanolyan ember, mint bármelyikünk. Sok ember hajlamos elhitetni magával, hogy egy pszichologusnak "hatalma van" felette, - hiszen "belelát a veséjébe is". Szerintem külön tanítják a pszichologusoknak, hogy a saját érdekükben tanulják meg a dolgokat határozott, egyenes vonallal elhatárolni egymástól. Olyan dolgokat, mint "Az Én",... "A Te"... "Az Ők"... A "mások",... Probléma és álprobléma. Külső világ, belső világ... Hit és valóság, - és a fene tudja még mi minden.


Mindenesetre saját - és nem is kicsi - felelősségük, hogy ne keverjék össze a munkát a magánélettel. Ne elemezgessék saját magukat. A lényeg, hogy csalóka a vélt "felsőbbrendűség", mindössze misztikussá teszi a tudományukat a speciális mivolta, de semmivel sem misztikusabb, mint egy titkosszolga, vagy egy bevetési alosztály minden nap terepen ügyködő tagjaként tevékenykedni, vagy akár "csak" darukezelőként keresni a mindennapi betevőt. A darusoknak például félelmetesen jó a térlátásuk és megannyi szabványt kell ismerniük napi szinten, fejből, - ha hibáznak, lehet bevonulni a börtönbe (amennyiben a hiba emberi életet követel).


Lehetne sorolni, de nincs értelme.


Lehet az is, hogy "divat" manapság ezt a pályát eröltetni, - jól hangzik!


Tanulni pedig sokat és rendszeresen kell, - a pszichologia sem állt meg 1715. június 4-én, (- folyamatosan újabb és újabb felfedezéseket tesznek, publikálnak, bizonyítanak, cáfolnak, és ezekben fontos a naprakészség szerintem).

2017. jún. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Annak nehéz akinek van empátiája, ami sok pszichológusnak pszichiáternek, bármilyen furcsán is hangzik, nincs vagy nagyon alacsony, nem véletlenül lesz egy csomó szakember nárcisztikus, mert arra áll rá, hogy ő egy mindenható aki átlát az embereken meg látja az összefüggéseket, amiket végig se gondol mert séma alapján jár az agya és abba belefér, és még az se hatja meg, hogy többször téved mert ahhoz is elszállt .
2019. febr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kevés munka,

alacsony felelősség(nagyon nehéz vagy lehetetlen bizonyítani amikor ártanak)

sok pénz

meg sokan szeretnek uralkodni másokon és arra nagy teret ad

meg a saját mentális problémájukat szeretnék megoldani

2019. febr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!