Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lehet az ha valaki...

Mitől lehet az ha valaki nagyon rendetlenség mániás és haszontalan tárgyakat halmoz fel?

Figyelt kérdés
Egy jó ideje külön élek a szüleimtől de néha meglátogatom őket. Az utóbbi időben észrevettem, hogy édesapámnál a garázsban nagyon nagy a rendetlenség. Sose volt az a nagy rendkedvelő típus de ami ott van az túlzás. Konkrétan az autónak megvan a saját helye ahova be lehet állni de körülötte egy cm hely sincs akkora a rendetlenség és a sok felhalmozott felesleges tárgy. Mikor megemlítem neki akkor úgy veszi a dolgot mintha olyan tök természetes lenne ez a helyzet pedig van úgy, hogy ő sem talál meg szerszámokat, tárgyakat stb. Említettem neki, hogy ezzel menjen orvoshoz de ő felháborodik ezen és azt mondja semmi baja. Mit lehet ez ellen tenni?
2017. jún. 14. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Semmit, sok ember ilyen lesz, pláne vén korára.
2017. jún. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Rakj rendet az öregnek, morogni fog aztán megköszöni pár nap múlva XD
2017. jún. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy betegség, úgy hívják, hogy kényszeres gyűjtögető. Sajnos a benne szenvedő ember ezt nem látja be, számára egy görbe, rozsdás szög is kincs. Hiába pakolsz/takarítsz össze, egy pár hét múlva vissza fog gyűjtögetni mindent. Külföldön komoly szakemberek foglalkoznak a jelenséggel. Idős korban gyakoribb. Ismert gyógymódja nincs.
2017. jún. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Gyűjtő nem vagyok, trehány igen.


Én idő szempontjából hatékonynak találtam ha csak nagytakarítást végzek.

2017. jún. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy miért zavar? Van annak értelme, hogy ezzel rontsátok a viszonyotokat?
2017. jún. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utolsóhoz szólnék. Igazából teljesen egyetértek veled, hogy miért is rontanánk ezzel a viszonyunkat de sajnos a mindennapi életet a környezete sokszor nem tudja rendesen élvezni. Kupacba áll a sok felesleges dolog és például egy fűnyírásnál a szomszédtól kell a fűnyírót kölcsön kérni mert a sajátunkat nem találjuk. Igazából történt egy eset ami miatt nálam betelt a pohár. Édesanyám szokta gyakrabban használni az autót. Amikor be áll vele a garázsba sokszor ki se tud szállni annyi a kacat. Egy ilyen alkalomnál leborult egy kupac összehordott tárgy és rádőlt az autóra aminek kárt tett a fényezésében. Ezután édesapám anyukámat hordta el, hogy az ő hibája volt.
2017. jún. 16. 00:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Így értem, valóban nem épp " átlagos " akkor. Csak mégis valami olyasmi megoldást kéne keresni amivel még a jó viszony is megmarad. Mármint például az orvos... főleg idősebb korban az ilyesmit sokan támadásnak veszik még ha semmi ilyen szándék nincs is mögötte.
2017. jún. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!