Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kosz, rendetlenség, igénytelen...

Kosz, rendetlenség, igénytelenség? Mélyebb pszichés okai, és a megoldás

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Miért élnek egyesek hatalmas koszban, rendetlenségben, igénytelenségben? Saját bevallásuk szerint sem jó így nekik, de képtelenek változtatni a körülményeken, még akkor se, ha valaki rendet rak nála, utána rövidesen vissza áll az eredeti állapot.


A probléma tudományosabb megközelítése érdekelne, a miértek, és a megoldások.


Javaslatom ellenére a kérdéses személy nem hajlandó se pszichológushoz, se pszichiáterhez fordulni (amit mondjuk a magyar egészségügyben látottak alapján meg is tudok érteni) de ezen tiltakozása nem a változtatni vágyás hiányából fakad, hanem a tb támogatott orvosokkal szembeni bizalmatlanságából...


Mindazonáltal segíteni szeretnék, és ötletekkel, javaslatokkal ellátni őt. A segítségemet elfogadja, ez már fél siker.


Véleményem szerint ez a súlyos depresszió jele lehet...

Akárhogy is, házilag kivitelezhető véleményeket, megoldásokat várok, esetleg recept nélküli gyógyszerek segítsége is szóba jöhet...


Köszönöm



2014. okt. 1. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a saját belső világát vetíti ki a környezetére. Amíg a fejében nem lesz rend, addig a lakásban sem. Én pl. a legrosszabb állapotomban leragasztottam az ablakokat, csupa fekete, sötét ruhát hordtam, eltakartam az arcom a hajammal, mert nem bírtam elviselni a fényt, a színeket, a társaságot, a vidámságot, és kizárólag a negatív gondolataimmal, az emlékeimmel voltam elfoglalva.


Szerintem mindegy, mit csinálsz, ő az, akinek találnia kell akár egy okot is arra, hogy igazán éljen. Az elhanyagoltság mutathatja azt is, hogy nem szereti, nem becsüli magát. Ebben a helyzetben nehéz is elhitetni vele, hogy ő egy értékes ember, hiszen egy kívülálló is látja, hogy mondjuk egész nap a kanapén tesped. Viszont minél tovább csinálja ezt, annál rosszabb lesz. Tehát "csak" kell neki találni egy elfoglaltságot, amiben sikeresnek érezheti magát, ami által visszanyeri az önbecsülését, vagy éppen kialakíthat egy egészséges képet magáról.

2014. okt. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem elhanyagolható szempont, hogy milyen kapcsolatban álltok egymással, erről nem írtál. Ha betegségtudata nincs, akkor nehezebb lesz bevonni valami is. Segíteni úgy tudsz, ha nem helyette oldod meg a problémákat, a változást neki kell akarnia. A saját életéért ő a felelős. Egy telefonszám épp elég segítség.
2014. okt. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Ez egyszerűen lustaság, igénytelenség, de attól még, mert valaki ilyen, nem azt jelenti, hogy pszichológushoz kéne fordulnia, vagy, hogy beteg lenne.

Nem fűlik hozzá a foga, ez épp ugyanaz, mint mikor másnak meg a fogyókúra nincs ínyére, de őket mégsem nevezik igénytelennek, meg nem kell nekik pszichológus. Ők is szeretnék a változást, mégsem megy nekik.

Ez csak egy rossz szokás. Ugyanez, mikor sokan nem mosnak fogat. Nagyon sok olyan ember van, aki fürdeni ugyan mindennap fürdik, ámde fogat csak akkor mos, ha épp munkába megy. Ha szabadnapos, soha meg nem mossa. Max. bekap egy rágót. És este is rengetegen lefekszenek fogmosás nélkül.


Inkább segíts neki kitakarítani, rendezni a cuccait. Ha már egyszer rend lesz nála, hátha ő nem fog visszaesni, és fenn fogja majd tartani a rendet.

2015. febr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na azóta sok víz lefolyt a Dunán. ADHD-t diagnosztizáltak nála, ami különösen alacsony neurotranszmitter-szinttel jár együtt (dopamin, noradrenalin leginkább). Erre megfelelő gyógyszert kezdett szedni, és minden tünet szerte oszlott. Sajnos magyarországon nem diagnosztizálják...
2015. márc. 13. 18:57
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Hiába szedi be az előírt gyógyszereit, attól nem lesz igényesebb. Ez egy rossz szokás, hogy nem rak rendet, nem takarít. Lehet, hogy otthon is ez volt náluk, vagy ha nem, akkor egyszerűen csak lusta hozzá.
2015. márc. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%

Nincs ezeknek az embereknek semmi bajuk, nem kell emögött tudományos magyarázatot keresni. Sokan ugyanolyan koszfészkek lennének, főleg férfiak, ha nem lenne feleségük, anyjuk, akik ellátják őket.

Vagy ha módosabb, van pénze takarítónőre. Így ki sem derül, hogy valójában mekkora tróger lenne.

2015. márc. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!