Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért szidják a...

Az emberek miért szidják a MÁV-ot? Ez valami divat lett manapság?

Figyelt kérdés
2017. jún. 11. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Mert fos.
2017. jún. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem divat és nem csak manapság. Régóta bajok vannak a vasútnál, ad okot rá bőven az utasoknak, hogy szidják.

Például ott van a szolgáltatás színvonala. Az IC vonatok még aránylag élhetőek is. Télen van fűtés, nyáron, ha épp működik, van légkondi, a WC-k 80-85%-a használható is, takarítják a kocsikat. De a "mezei" másodosztályú vonatok, amin az utazóközönség nagyobb hányada közlekedik, minősíthetetlenek. Szakadt huzatú, összehugyozott kocsik, fűtés hol van, hol nincs, néha a világítás sem jön össze, az ablakokat vagy kinyitni, vagy bezárni nem lehet, légkondiról szó sincs, a WC-k állapota borzalmas - és ez nem holmi közép-baskíriai, szovjet időkből maradt szellemvasút, hanem kis hazánk MÁV-ja által a központinak mondható Keleti pályaudvarról induló sebesvonatokon is megtekinthetőek ezek a botrányos állapotok. Nagy dicsőség.

Ezért cserébe pedig elég sok pénzt kér a vasút. A jegyek és bérletek árai egyáltalán nincsenek összhangban a szolgáltatás színvonalával. Az utazási idők sok esetben nevetségesek, utastájékoztatás gyakorlatilag nincs (általában a vonaton utazó jegyvizsgáló tudja meg utoljára, miért és mennyit késik az adott járat), a késések állandóak, az állomások és megállóhelyek általános állapota ha lehet, még a vonatokénál is rosszabb.

Van tehát indok rá, hogy miért szidja az utas a MÁV-ot. És mivel már sokak számára elérhetőek egyéb alternatívák, ezért meg is teszi.

2017. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Székesfehérvár-Déli pu. vonala kifogástalan. Martonvásáron szállok fel, igényes tiszta vasútállomás. A vonat is modern, mindig tökéletes idő van rajta, igényes wc, az ára persze nem olcsó, de hát ez van, és 30 perc alatt fenn vagyok Budapesten, van hogy 25, kocsival se érek fel ennél gyorsabban, és benzinpénz is ennyi lenne kb, szóval nekem nincs bajom vele.
2017. jún. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
a MÁV-ot azóta szidja mindenki mióta létezik, csak te vagy lemaradva :-D
2017. jún. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan vasúti dolgozók, akik látják a problémákat, és ezeket fel is terjesztik, csak a pénz nem jut el oda, ahova kéne, tehát hiába a javító szándék, a szolgáltatás nem javul, és ezt érzik a legtöbb vonalon az utazók, akik használják (és ezt azok is tudják, akik javaslatokat tesznek a javításra - bosszankodnak is, hogy kb. a falnak beszélnek...), ezért szidják.
2017. jún. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 éve járok vonattal hetente min. 2X, még sosem sikerült lekésnem, pedig volt, hoy késöbb érkeztem az indulási időnél, de még időben nem érkezett/indult az soha. Havonta párszor vágányzár van, mert csinálják a vezetékeket, akkor át kell szállni buszra. Az ablakokat áltlabán nem lehet le vagy felhúzni, mert tönkre vannak menve. Ez csak azért baj, mert rohdt sokba kerülnek a jegyek és biztos nem a karbantartásra költik el.
2017. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Manapság? Nem tudom eddig hol éltél, de mióta az eszemet tudom szidják.


Én is szidtam sokat, főleg mikor 10-ből 9 utazás el van szarva.


Kezdjük ott, hogy a gyorsvonati kocsik olyan ótvar retkesek, hogy utazás után lehet menni zuhanyozni, ruhát cserélni. Fűtés vagy nincs, vagy 50+ fokot csinálnak, világítás szintén vagy van vagy nincs. Az egész egy szarkupac. Mellette pontosságot hírből sem ismerik és a legkisebb hiba is több órás késést eredményez.


A másik ami legjobban zavar, hogy a színvonalhoz képest marha drága. Egy Nyíregyháza-Budapest útvonal oda-vissza összesen 10 ezer forint. Mindezek mellett te fizetsz pótjegyet, fizetsz helyjegyet, de a szolgáltatás cserébe nulla. Arról nem is beszélve, hogy vannak szakaszok ahol a kalauz is csak fegyveres "őrökkel" megy végig a vonaton, és mindenkit értesít hogy vigyázzunk mert zsebesek vannak a szomszéd kocsiban.


Vagy nézzük meg az állomásokat.


Nyíregyen mindig tele van hangoskodó romákkal. Budapesten a Nyugatiban leszállsz és azonnal jönnek kéregetni, meg az egész hely totálisan lepukkant. A közbenső megállókról ne is beszéljünk. Zugló megálló egy szeméttelep, Kőbánya-Kispest még a Balkánon is feltűnően visszamaradott lenne.

2017. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én amúgy szeretem a vonatokat, és a MÁV-ot. Egy éven át heti renszerességgel utaztam a Pécs - Budapest vonalon személlyel, és sose értettem miért szidják, talán maximum 2x ha késett. Viszont az, hogy nemrég 2x is jöttem a Mecsek IC-vel (az utolsó IC a vonalon), és nem csak, hogy késett, de eleve 30 perc késéssel indult a pályaudvarról, úgy, hogy a menetrend szerint 10-20 percel induló személyeket is simán elé engedték, na az kiakasztott. A célállomásomhoz 21:17 helyett 21:57-kor értem, és így már jó kis 6km séta haza a sötétben.
2017. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Én elégedett vagyok vele. Ha lehet választani, akkor mindig régi típusú vonattal utazom és nem IC-vel, mert szeretek nosztalgiázni. Gyűjtöm a régi vonatok fényképeit is. Nekem a régi vonatok tetszenek. Vannak még emberek, akik csodálják a vasutat.
2017. jún. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9:


Hát kívül lehet tényleg szépek, de ami belül van, azt is rendben kellene tartani, és akkor talán mások is szívesen utaznának rajta.

2017. júl. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!