Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudsz megkülönböztetni...

Hogyan tudsz megkülönböztetni egy jó embert egy rossz embertől?

Figyelt kérdés
2017. jún. 15. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt csak úgy lehet, ha már megismerted az illetőt közelebbről. Bár aztán a mai romlott világban màr ez sem biztos. Nagyon jól tudják egyesek akár évekig is a jó szerepét játszani, miközben gonoszak.

Viszont ha valaki a természetéből fakadóan jó, akkor azt hidd el, érezni fogod.

2017. jún. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Ez könnyű. Én jó ember vagyok, mindenki más rossz.:-D
2017. jún. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nincs tisztán jó meg rossz ember.

Esetleg a nárcisztikus személyiségzavarosokat vagy a szociopatákat tenném a "rossz" sarokba.

Azt meg valahogy mindig megérzem, ha valaki negatívan áll hozzám. Van, hogy egyértelműen, de van, hogy csak annyira, hogy "nem stimmel valami", olyan "zavar az erőben", nem tudom jobban kifejezni.

2017. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Legelőször is abból tudod eldönteni hogy te milyen vagy, milyen neveltetést kaptál, es hogy mi számít neked jónak vagy esetleg rossznak.

A masik pedig hogy ez csak te leszel, attól meg hogy te valakit rossznak gondolsz, meg mas gondolhatja jónak.

Remelem erted mire akarok ezzel kilyukadni. :)

2017. jún. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én általában már az emberek járásából/arcáról megtudom mondani, hogy az illető mennyire megbízható. Mindig is nagyon jó megfigyelő voltam, eddigi életemben mindig az embereket figyeltem. (Ezért is kezdett el érdekelni a pszichológia.) Elég bizalmatlan vagyok az emberekkel kapcsolatban, holott ez teljesen alaptalan, mivel még sosem csalódtam egy emberben sem. Nagyon megválogatom, hogy kivel beszélgetek. Egy kezemen megtudom számolni, hogy hány barátom van, de ezek olyan emberek akikre még az életemet is rábíznám.


Hogyan tudod megkülönböztetni a jót a rossz embertől?


1. Egyik legjobb módja valóban az, hogy megismered az illetőt.Bár ez eléggé hosszadalmas. (pszichológusok szerint min. 3 hónap kell, ahhoz kiismerj egy embert.)És természetesen ez az út egyéb bonyodalmakkal is járhat. (Főleg ha egy rossz embert fogtál ki. Amire még nem jöttél rá.)


2. Ha "szuper látást" szeretnél amivel első ránézésre átlátsz az embereken. Azért komoly árat kell fizetned. Fel kell hagynod egy ideig a szociális életedet. (és ezt most komolyan mondom). Viszont megment téged a csalódásoktól, igaz baráid lehetnek és egy őszinte szeretőd is akár. Ebben a világban, ha kell neked valami azért adnod kell. Ez már csak így működik.

2017. jún. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nemhogy 3 hónap, 3 év kellett. Az a baj ezzel, hogy az egész lutri. Ha rossz az emberismerő képességed, akkor csúnyán ráfázhatsz és évekig szenvedsz egy "barát" miatt.
2017. jún. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően sehogy . Ez olyan mint a védelmi rendszer és a tolvaj párharca. A tolvaj egy lépéssel mindig előrébb jár.


Szóval a profi elhitetők -szerepjátékosok küzdenek a profi emberismerők ellen. De egy félig meddig sem profi is simán megvezet rengeteg hiszékeny embert. Aztán jön az hogy ,olyan rendes volt ez a Géza , mindenkinek illedelmesen köszönt ,nem is tudom elhinni róla ... :)

2018. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!