Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet megkülönböztetni a...

Hogy lehet megkülönböztetni a depressziót a rossz beidegződésektől? (kérlek, olvassátok el! )

Figyelt kérdés

Állítólag depressziós vagyok. Voltam egy jó nevű pszichiáternél, ő állapította meg. Gyógyszeres kezelést javasolt, majd pszichoterápiára fog küldeni.



Az a baj, hogy kicsit mondvacsináltnak érzem ezt az egészet. Rengeteg gondom van, az igaz: motiválatlanság, rengeteg elfojtott düh, önbizalomhiány, félelem a csajozástól, a lányokhoz való közeledéstől, félelem a kimozdulástól, kényszeres gondolatok, plusz fizikai tünetek (álmosság, koncentrációhiány, betegségekre való fogékonyság), de mindig ott motoszkál bennem az a kellemetlen érzés, hogy ez nem "depresszió", hanem egyszerűen az évek során meggyökeresedett rossz beidegződések, rossz viselkedésminták és helytelen gondolatok összességéből fakadó következmények együttese. A doki elmagyarázta, hogy bizonyos anyagok, amik az örömérzetért felelősek, nem termelődnek a szervezetemben, és ezzel gyógyszerrel kell segíteni. OK, ezt értem és elfogadom. De amikor pl. nem mozdulok ki, vagy képtelen vagyok rávenni magam a tanulásra, vagy nem merek odamenni a lányhoz, annak magam is tudom az okát: nem mozdulok ki, mert előregyártott, beképzelt félelmeim vannak a társaságban való bénázástól; nem tanulok, mert úgy érzem, értelmetlen, lemondtam magamról és az életemről; nem közeledek a lányokhoz, mert nyüzügének, férfiatlannak, esetlennek látom magam és gyakorlatom sincs. De ez szerintem nem "depresszió", ezek egyszerűen káros gondolatok, amiket szerintem pozitív megerősítéssel, dicsérettel, sikerélménnyel és sok beszélgetéssel helyre lehet tenni. Nem valami rejtélyes betegség, ami egyszer csak úgy kialakult. Én azt hiszem, pontosan tudom, mi áll ezeknek a hátterében. Hisz én magam voltam tanúja, ahogy cserfes, energikus kis srácból lagymatag, mogorva, aluszékony kamasz lettem.


És úgy érzem, talán akaraterővel ezt le tudnám győzni. Múltkor is el tudtam menni egy kocsmázásra. Ha igazán akarom, neki tudok ülni tanulni. Az kellene, hogy valaki belém lásson, igazán megismerjen és biztatást adjon. Ezt pl. egy tapasztalt "mentor" is meg tudná tenni. Nem tudom, hogy az-e a jó út, amit a doki javasolt (gyógyszeres kezelés és pszichoterápia). A pszichológusokkal úgy vagyok, hogy tök jól el lehet velük beszélgetni, de azon kívül, hogy néha-néha egy-egy érdekesebb összefüggésre rájöttem velük, nem nagyon éreztem hasznát az ilyen beszélgetéseknek (már vagy 4-5 pszichológusnál voltam). Valahogy úgy érzem, pontosan tudom, mi kéne, csak nem kapom meg, és más nem látja be. Csak annyira volna szerintem szükségem, hogy valaki, aki ismer és törődik velem, biztasson, rámutasson, hogy miben vagyok jó. Hogy nőjön az önbizalmam. Akkor lehetne sok barátom, barátnőm, nem elemezném magam 24 órában és nem lennék teljesen döntésképtelen.



Ami kiváltotta bennem ezt, az az, hogy a pszichiáter azt javasolta, hogy halasszak az egyetemen. Hogy ne terheljem magam semmivel. Attól tartok, nagyon rossz döntést hoztam, és a végén meg fogom szívni. Nem tudom, hogy több hónapnyi struktúra és feladatok nélküli élet után mi marad belőlem. Nagyon félek...



20/F


2013. márc. 6. 21:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Tudjátok, kicsit az az érzésem, hogy ezt az egészet csak bebeszéltem magamnak... vagy, hogy mindezt tudat alatt azért csinálom, hogy figyelmet harcoljak ki magamnak...
2013. márc. 6. 22:08
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kérdező!

Ha a jónevű pszichiáter depressziót diagnosztizált, akkor hidd is el neki. Mi semmiképpen nem mondhatjuk neked, hogy ez valójában rózsahimlő. Amiket leírtál, azok a depresszió tünetei. Agyógyulásod egyetlen módja, hogy vakon hiszel az orvosodba, és az általa felírt gyógyszerekben, és maradéktalanul végrehajtod az utasításait. Ha nem teszed, elveszel.

2013. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy ilyen mentor majd mindenkinek dejó lenne. :) De nélküle nagyobb a kihivás, nagyobb a fejlődési lehetőség.


Nos amúgy meg ellentmondassz önmagadnak, ugyanis ha letettél volna magadról meg az életről, akkor nem félnél hogy mi marad belőled. Gondold ezt csak végig mégegyszer.


Ugyanis ha netalántán mégsem mondtál le magadról, és úgy látod, hogy a nehézségeket amikkel szembenézel le tudod győzni a mostani állapotodban, akkor semmi szükséged orvosi drogokra. Ha meg szükségét érzed akkor meg nosza, de igazából életcélt az orvosdrog nem fog adni.


Am meg van elképzelésem hogy biokémiailag mi okozhatja a szerotonin termelés hiányát. Ha érdekel írj privátot.

2013. márc. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nehagyd abba a sulit. ne, komolyan mondom! mert akkor tényleg semmi sem marad. írj rám kolléga!
2013. márc. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez sajnos tényleg depresszió.
2023. okt. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!