Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen rosszindulatúak...

Miért ilyen rosszindulatúak gyakorin (és bárhol máshol) az emberek az öngyilkosságot fontolgatókkal szemben?

Figyelt kérdés

Ahelyett, hogy meghallgatnák őket, egyből odavágják neki, hogy csak rinyál. Szerintem, ha egy ember eljut odáig, hogy ilyen fogalmazódik meg benne, akkor tényleg vannak problémái. Persze lehetnek kivételek, akik tényleg csak figyelemre vágynak, miközben minden oké, de véleményem szerint igen sokan szorulnak segítségre, és páran ide jönnek fel, mert máshol nem értik meg őket. De az itteniekre sem lehet számolni, mert mindenki azzal jön, hogy ő milyen f***a gyerek, összejött neki minden, a kérdezőnek is sikerülhet, ha ,,nem lenne olyan lúzer". Hja. Csak azzal nincsenek tisztában a kommentelők, hogy nem mindenki indul azonos helyzetből, illetve mindenkinek más a tűrőkpessége. A bajba jutottakon segíteni kell, nem fröcsögni nekik.


F


2017. jún. 18. 19:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy olyan probléma, amivel szakembert érdemes keresni, nem pedig ismeretlen, kortól, nemtől, szakmai tudástól, végzettségtől és intelligenciától független embereket megkérdezni, akik között sok unatkozó, rossz indulatú ember is van.
2017. jún. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Akik tényleg öngyilkosok akarnak lenni, azok nem kérnek segítséget, nem szólnak senkinek csak megteszik.
2017. jún. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
#1 Én pl. jártam ,,szakemberhez" egy ideig, de a rendelési időben, miközben velem kellett volna foglalkoznia, a többi ügyét intézte. Mondanom sem kell, az volt az utolsó alkalom, hogy elmentem hozzá. Szerintem meg az emberi lélek működésének megfejtése nem holmi pszichológusi/pszichiáteri végzettséggel érhető el, ez sokkal inkább veleszületett dolog. Némelyik ,,átlagember" jobb szakember, mint akik ott lebzselnek az SZTK-ban...
2017. jún. 18. 19:56
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

"A bajba jutottakon segíteni kell, nem fröcsögni nekik."

Az biztos segítség ha szaktudás nélkül akar valaki segíteni??? Az évek alatt sok olyan kérdést olvastam itt mikor írták hogy segíteni akartak de a végén meghalt a személy és magukat őrlik miatta. Nem biztos az a jó ha idegenre rátelepedik más baja és aztán a tudat hogy meghalt és nem tudott segíteni...ez a való világ barátom. Nem ez a szöveg amit mantrázol, már a végén mi leszünk a hibásak nem segítünk, de egy olyannak hogy segítsünk aki lehet nem is akar segítséget? Hmmm? Szakképzettség nélkül hogy segítsünk? Te hogy segítenél????

2017. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Ezt én nem vettem észre, amit írsz - az öngyis kérdéseket nagyon hamar törlik - addig pedig szinte mindenki segíteni próbál.
2017. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"De az itteniekre sem lehet számolni"

Én úgy tudtam ez egy kérdezős oldal, nem pedig öngyilkosságot fontolgatók ápolgatásáról szóló fórum és önkéntes pszichológusok oldala.

2017. jún. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Mivel nekem két öngyilkossági kísérletem is volt, tökéletesen meg tudom állapítani, hogy ki az, aki tényleg annyira el van keseredve, hogy ezt fontolgatja. Nekik igyekszem a legjobb tudásommal segíteni. De vannak olyanok is szép számmal, akik csak unatkoznak, trollkodnak, vagy szívatják a jónépet. Őket előszeretettel oltom. Ez nem rossz indulat, de nem fogok mélylélektani tanulmányt írni annak, aki egy pattanás miatt, vagy egy hármas matek jegy miatt mond ilyen súlyos dolgokat.
2017. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

és igen, te hogy segítenél egy ilyen kérdezz-felelek oldalon, ahol a kérdező beleordít az éterbe, hogy áll a 20-on a párkányon, késsel vagdossa magát, kötél a nyakába,

mit tegyen?

2017. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Az általánosságban elmondható, hogy a legtöbb ember, aki itt öngyilkos szeretne lenni, valójában nem szeretne, csak valami (nagyon) rossz, szerinte javíthatatlan dolog történt vele. A legtöbb problémára van megoldás, de egyszerűbb beletörődni és feladni, mintsem vért izzadni, de megoldani a gondokat. Akik tényleg olyan állapotban vannak, hogy csak egy hajszál választja el őket a tettlegességtől, azok nem a gyakorikérdésekre írnak ki ilyen jellegű kérdést.


Nem azt mondom, hogy figyelmen kívül kell hagyni az ilyen kérdéseket, de kötve hinném, hogy tettlegességig fajulna az itteni öngyilkos-jelöltek kérdései.

2017. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
#4 Ugyan nincs képesítésem, de szerintem az első lépés a sok-sok beszélgetés, illetve az IGAZI érdeklődés a másik hogyléte felől. A bajban lévők hamar kiszagolják, ha valakik csak ,,műérdeklődnek" utánuk.
2017. jún. 18. 20:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!