Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes nők miért rendelnek...

Egyes nők miért rendelnek mindent az anyaságuk alá?

Figyelt kérdés

Nekem ugyan nincs gyerekem, de nem értem ezt a hozzáállást.

Több ilyen ismerősöm is van, akik, miután meglett a gyerekük, levágatták a hajukat, elhíztak (nem azonnal), ronda ruhákat kezdtek hordani csak azért, mert ők most már anyukák, csak a gyerekről lehet velük beszélgetni még évek után is, fel vannak háborodva, ha valakinek nem a gyerekek (vagy az ő gyerekük) körül forog az élete non-stop, stb.


Csak nekem fura ez, vagy ez normális?



2017. jún. 26. 20:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"Fogadok te vagy az a nyomorék, aki nemrég kiírt egy gyakorlatilag ugyanilyen kérdést levágott hajú anyukákról"


Én nem írtam ki több ilyen kérdést, és ezt sem azért írtam ki, hogy b szogassak vele valakit. Csak szimplán kíváncsi vagyok, hogy miért rendel valaki sok mindent az anyasága alá, amikor ezt senki nem várja el tőle.

Szóval valakivel összekeversz.

És nem is akarok általánosítani, mert tudom, hogy nem mindenki ilyen.

2017. jún. 26. 23:04
 12/13 anonim ***** válasza:
23%

Azért rendelnek alá mindent, mert akkor és ott tényleg az a legfontosabb. Fontosabb, hogy a baba ne tudja tépni, megenni a hajad, ha a válladra teszed, fontosabb, hogy ne a legszebb cuccaid hányja össze, és később is fontosabb lesz mindenben, mivel ő a gyereked, akinek szintén te vagy a legfontosabb szereplő sokáig, ami óriási felelősség.

Ezzel nem azt írom, hogy hú, szülés után már topisan kell öltözni, mert anyuka vagyok, hanem arról, hogy el kell fogadni, hogy a hangsúlyok áttolódnak, más lesz a fontosabb, és sok nőnél ez azzal jár, hogy a külsejükkel nem törődnek annyit. Az ő döntésük.

2017. jún. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen ősanya típusú anyák... nekik az a céljuk, hogy ANYUKÁK legyenek nagybetűvel, előtte meg csak megfogták a pasit, azt' kész.


Mondjuk ez necces téma, és az előbbieket nem keverném azokkal az anyákkal, akiknek lenne igényük másra, de nincs idő és nincs lehetőség. Ha vki csóró, hízékony, problémás a gyereke, nincs rokona, aki besegíthetne, a férj meg nem akar vagy nem tud, az nehezebben tudja top formában tartani magát a gyerek első pár életévében (amíg el nem megy bölcsibe, oviba), mint akinek van mit a tejbe aprítania, van segítsége minden téren, jó a genetikája és a gyereke olyan, hogy nem ébred fel sírva és ha berakod a sarokba, ott marad.

Amúgy a két kategória között nem igazán a külsőségek, hanem a belső dolgok tesznek nagy különbséget. Utóbbinak nem szűkül be az agya, nemcsak a gyerekről tud és akar beszélni, igyekszik a párja kedvébe is tenni, logikusan gondolkodik, hogy a gyereket bármi más elé helyezze vagy nem. Az ősanya tudata beszűkül, neki csak a gyereke létezik, onnantól már megszűnik különálló egyéniségnek lenni (gyerek nélkül sehova sem megy, felnőttprogramra be akar állítani gyerekkel, olyan helyekre is magával viszi, ahova nem illik, a gyerek pofija a fb-profilképe, ha vki panaszkodik a gyerekére, akkor azonnal anyatigrisbe vált és ölre megy, még ha a panaszkodónak is van igaza... ha már a gyereke vele van, jogosnak érzi, hogy befurakszik a sor elejére stb.).

2017. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!