Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet ilyen sok haverja...

Hogy lehet ilyen sok haverja meg jó barátja egy ilyen embernek? Csak engem idegesít ez a viselkedés?

Figyelt kérdés
Aki folyton előadja, hogy ő a legnagyobb király. Nem is tudok vele beszélgetni, mert folyamatosan beszél és nem hagyja abba és nem tudok szóhoz jutni, mert mindig csak az a fontos amit ő mond meg csinál. Sok emberről nagyon csúnyán beszél a háta mögött, nagyon bizalmas dolgokat beszél ki, amiket elmondtak neki. Meg megértőnek mutatja magát, ha elmondom neki a problémámat, de már nem mondom el neki, mert ahogy másokról beszél, akik elmondtak neki elég bizalmas dolgokat, azokról nagyon lekezelően beszél a hátuk mögött. Mindig az orrom alá dörgöli hogy kinek mi a véleménye arról amit csinálok. Ja és mindig ő a kis áldozat, akit sajnálni kell, mert neki így és így nehéz gyerekkora volt, de ő milyen erős, hogy tud küzdeni bla-bla.. (pedig nem) Igazából én már kerülöm, mert idegesít, akárhányszor találkozom vele, lerázom. De neki mégis nagyon sok barátja van. Mindenkit leszólít az utcán, akit megismer valahonnan, mindenki elbeszélget vele. Csomóan leveleznek vele facebook-on meg írnak a falára. Mindig mindenkivel elkezd barátkozni.

2017. jún. 27. 14:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyébként 30-as férfiról beszélek.
2017. jún. 27. 14:16
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Nekem két ilyen barátnőm volt, ugyanazt csinálták egy az egyben, mint a te barátod. Én is kerülni kezdtem őket, majd leépíteni.

"Mindig az orrom alá dörgöli hogy kinek mi a véleménye arról amit csinálok." Ez nagyon jó kis taktika, hogy leépítse az adott egyén önbizalmát, velem mindig közölték, hogy jaj ez meg ez furcsának talál, stb, tehát mindig a negatív dolgokat dörgölték az orrom alá, hogy szarul érezzem magam.


[link]

2017. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen emberekkel már találkoztam én is. A legjobb messzire elkerülni az ilyeneket. Sok haverja van, de igazi barátai nincsenek. A baráti köre gyorsan cserélődik.
2017. jún. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Szóval jól tetted, hogy kerülöd, ugye egyfajta gyomorgörcs/szorongás azért már van, amikor vele kell találkozni?
2017. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az unokabátyám nárcisztikus ennyire, neki is sok a barátja. Megnyerő személyiség mellé, vagy ilyemsi.
2017. jún. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen a barátnőm, de most lett elegem belőle. Állandóan kritizál, meg pontosan, ahogy előttem írták, építi le folyamatosan az önbizalmam. Aztán egyszer csak elfogyott, szóval gratulálhatok neki, mert sikerült. Taps. Undorító emberi lénynek nem nevezhető. Kerüld el messziről.
2017. jún. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt csak hiszed, hogy az ilyeneknek sok barátjuk van.

Ezek csak felszínes haverok. Közeli, valóban bizalmas barátjuk egy sincs. Tapasztalat.

Tény, hogy ez a minden lében kanál, kissé vezetői egyéniségre hajazó nagy dumás stílus sokakat "meggyőz", de ugyanakkor eléggé taszító tulajdonság is egy idő után. Ezeknek az embereknek a haveri köre állandóan cserélődik, ha megnézed, nincs olyan ember, aki még évek után is a haverja.

Ráadásul ez a "mindenkit kibeszélek a háta mögött" tulajdonság nagyon vissza tud ütni. Ismerek olyat, aki ilyen volt, aztán szó szerint a haveri köréből mindenki megutálta, mert a kibeszélést senki sem szereti.

2017. jún. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 7-es ír az teljesen igaz.

Mély és őszinte barátja az ilyen embernek egy darab sincs. Feltűnési viszketegségben szenved és fontos neki, hogy minél több ember legyen körülötte. Van egy ilyen osztálytársam. A csaj konkrétan egyik szünetben még nekünk mondja, hogy ilyen meg olyan az az ember ( persze negatív dolgokat mond róla ), másik szünetben meg már szelfiznek meg ölelkeznek. Gyomorforgató. Egyszer tényleg rendesen elfog a hányinger és odataccsolok. Elviselhetetlen számomra ez a viselkedési forma. Nem undorodik az ilyen ember magától? Amikor tükörbe néz mit lát? Szánalmas.

2017. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek egyáltalán nincs sok barátjuk, sőt megkockáztatom, hogy a sima haverokon/ismerősökön kívül nincs is egy darab közeli barátjuk sem.

Az ilyen emberek amellett, hogy erősen figyelemhiányosak, eléggé nárcisztikusak és beképzeltek is. Benyalják magukat minden társaságba, és abból merítenek önbizalmat és magabiztosságot, hogy a körülöttük lévőket degradálják le, a körülöttük lévők önbizalmát rombolják, hogy ezek után nekik legyen a legnagyobb önbizalmuk a csoportban. Így sokan követik őket, meg köréjük gyűlnek, mert sok embernek bejön ez a fajta vezéregyéniség, még akkor is, ha az illető ordenáré bunkó és kétszínű. Viszont emiatt közeli és mélyebb barátságokat nem tudnak kialakítani, és normális ember (értsd: aki nem papucs meg nem csicskás akar lenni) sem akar velük szorosabb barátságot, pláne ha még olyan kétszínűek is, hogy minden bizalmas dolgot elmondanak másnak.

Ha megnézed kérdező, ezeknek a haveri listája folyamatosan változik. Tipikusan olyan emberek, akiknek 1000+ ismerősük van facebookon, mindenhol ott vannak, közben ha az ember jól megfigyeli, egy darab szűkebb baráti társaságban/csoportban sincsenek benne, mert őket ugyanúgy mindenki csak felszínes haverként kezeli.


Én egyáltalán nem irigylem ezeket. Inkább legyen 2-3 normális, bizalmas barátom, mint 200 felszínes ismerős/haver.

2017. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

Mintha engem írtál volna le.

Nekem bár van 2 olyan barátom akik tényleg elfogadnak, bár nőknél nagy hátrány ez a típus, de pénz és prosti van

2017. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!