Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai egyetemek tkp. részeg...

A mai egyetemek tkp. részeg tinikből állnak?

Figyelt kérdés

Nos, a lányom egy neves bp-i gimiből került be tavaly egy neves egyetemre.

Ötös tanuló volt végig a gimiben.

Úgy látom,hogy az egyetemen elzüllött.

Egész évben heti 3x bukizott legalább. Többet iszik,mint egy alkoholista. Váltogatja a pasikat, tartós kapcsolata nem is volt mióta elkezdte az egyetemet.

Ezer új barátja lett,akik szintén ilyen züllöttek.

Annyi fesztivál/koncert/buli karszalag van a kezém,hogy szinte eltakarja az egész karját.

Ez csak az elmúlt egy évben van így. Addig nem igazán engedtük el bulizni,hiába kérte. Most már nem nagyon szólhatunk bele.

Valamint a tanulás sem maradt az erőssége. Vizsga előtti ékszaka tanul, örül a kettesnek. És nem az első iv-ja lesz ebben a félévben...

19 éves.

Mit tehetnék?



2017. jún. 5. 09:38
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*UV
2017. jún. 5. 09:39
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
És mindezt miből finanszírozza? A fesztiválok és az alkohol is egy vagyon.
2017. jún. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én egyetemista voltam, akkor marha jól kellett tanulnom ahhoz, hogy jó ösztöndíjat kapjak és ebből tudjak magamnak pl. bérletet, ruhát, ételt stb. venni. Feltételezem, ha erre ő is rászorulna, akkor jobban tanulna. Én ezt tudom javasolni.
2017. jún. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Semmit. Megbízol benne, hogy nem csinál túl nagy butaságot. A legtöbb diák így kezdi az egyetemet, főleg azok, akiket gimiben nem igazán engedtek szabadon, mint a ti lányotok is. Őt akkor nem negedtétek bulizni..stb,. most végre távol van tőletek nem szólnak bele mit tegyen, most bulizza ki azt is, amit gimiben nem hagytak. Ha szerencsétek van időben megunja.
2017. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Én a helyedben nem támogatnám tovább. Vagy normálisan tanul, ami nem kettes, hanem minimum négyes, vagy fizesse az egyetemet és kolit (nemsokára albit, mert koliba nem a gyenge tanulólat veszik fel), amiből akarja. És nem, nem minden egyetemista k..va, bulizós, gyenge tanuló. Attól függ mennyire értelmes lány. Van reál egyetemi szakon kitűnő lány ismerősöm. Élete is van, mivel kocsma helyett a külföldi ösztöndíjakat többre tartja.
2017. jún. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
45%
Én is végigbuliztam az egyetem első 1-2 évét, aztán meguntam
2017. jún. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Ennek a nevelésedhez van köze, nem az egyetemhez. Az én lànyom miért nem részeg, miért nem bukik, miért nem cserélgeti a padikat?
2017. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
40%
Manapság leginkább idiótákat vesznek fel egyetemre. A nagy ,,értelmiségiek", pfff...
2017. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
Én egyetemen dolgozom. Igen, sokan lelkiismeretesen tanulnak, de sokan buliznak állandóan. Azt gondolom ez még első évben nem a világvége. Most szabadultak ki otthonról, még keresik magukat picit, de ha normális nevelést kaptak akkor azért másodévre már rájönnek, hogy a folyamatos bulizás nem kifizetődő. Sajnos sok egyetemen hiába tanul nagyon jól az az ösztöndíj kb arra se elég, hogy a kolit kifizesse belőle. Szép elképzelés, hogy ne támogassák anyagilag, akkor majd összeszedi magát, de azt gondolom, ha egyébként megtehetik, talán picit szigorú húzás lenne ezzel büntetni, amiért nem megfelelően kezeli a hirtelen jött szabadságát. Szerintem, aki volt egyetemista vagy van mostani egyetemista rokona és nem elvakult az látja, hogy ez azért egy elég általános jelenség (és igen, nem ez a helyes, de attól még ez van). Nem gondolom, hogy első évben ezt ekkora katasztrófaként kellene megélni.
2017. jún. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom ez amiatt van mivel eddig nem mehetett sehova. Most meg szabadnak érzi magát aztán elszaladt vele a ló. Én úgy gondolom ebben van egy kis szülői túlaggódás is,ami teljesen természetes,de a többet iszik mint egy alkoholista részből azért úgy gondolom van a leírtakban némi túlzás, hiszen akkor nem lenne még 2es tanuló sem.

Én amíg most nincs suli hagynám kitombolni magát a nyáron,úgyis megunja idővel utána meg nyugodtan el kéne vele beszélgetni,hogy mik a tervei vagy esetleg azért nem tanul mert nem érdekli mégsem az adott szak csak nem meri elmondani.

2017. jún. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!