Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tart butának?

Miért tart butának?

Figyelt kérdés

ma beszélgettem az egyik barátommal, valahogy feljött a téma hogy szerinte milyen vagyok (nem ismer régóta) azt mondta hogy nem vagyok hülye de nem annyira okos. gyorsan témát váltott amikor elkezdtem kérdezgetni ezt mire érti.

én nem tartom magam butának,igaz hogy sohasem voltam szín 5-ös tanuló de nem gondolom hogy valakit a tanulmányi eredményei alapján lehet megítélni, úgy gondolom hogy feltalálom magam különböző helyzetekben és elég jó döntéseket tudok hozni, valamint szépen tudok beszélni és bánni a szavakkal.igaz hogy sokat hülyéskedem és próbálok életvidám lenni de nem értem mire érti hogy "nem vagyok annyira okos". nem adtam rá okot hogy azt gondolja buta vagyok. az egyetlen amit kérdezett és valóban fogalmam se volt róla az a különböző autó márkák.



2017. jún. 29. 00:26
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Mert köcsög.
2017. jún. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A butaság nem feltétlen iskolai tudáson, tanulmányi eredményen múlik. Lehet tapasztalatlannak, tájékozatlannak gondol, és ezért mondta. Amúgy ha kíváncsi vagy kérdezd meg tőle, és ne engedd hogy témát váltson.
2017. jún. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy csak az lehet buta akinek a tanulmányi átlaga nem 5-ös? Ismerek egyetemet végzett embert aki olyan sötéten buta, hogy már nekem fáj. A butaság nem az iskolai átlagtól függ.

Én bevallom azokat tartom butának, akik nem képesek az alapvető dolgokról beszélgetni, akik nem képesek a minimális tudást sem birtokolni.

Mondok egy példát.

Pár éve húsvét környékén a barátnőm barátja akivel pár hónapja járt, megígérte, hogy végre bemutatja a szüleinek a barátnőjét. A barátnőm nevezzük Katinak, már alig várta, készült rá. Éppen náluk voltam, és néztünk egy filmet ami Julius Caesarról szólt. A filmben elhangzott a híres mondat: "Te is fiam Brutus? " Nagy csend, majd Kati felszólalt. Mi a fene az a brutusz?? Ezt most nem értem!" A gond azt, hogy tanultuk történelemből, főleg, hogy mi történelmi szakra jártunk, az volt a fő érettségi témánk is. Kati párja akkor ott annyira ledöbbent, hogy feltett neki apró alapműveltségi kérdéseket. mint pl: Tudod ki volt Hunyadi Mátyás? Tudod mi történt 56-ban? Egyszerű alapkérdések, de nem tudta a választ, ha válaszolt is, inkább hülyeségeket. Kínos volt. Végül a barátja szájából kibukott, hogy fel sem tűnt neki, hogy Kati ennyire buta.

Nos pár nappal később még húsvéti találka előtt dobta Katit.

2017. jún. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mint ahogy írtam is a kérdésemben nem gondolom hogy valakit a tanulmányi eredményéről kell megítélni.
2017. jún. 29. 04:30
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy tisztában vagyok az alap ismeretekkel, nem vagyok sötét és nem élek cukormázban sem. A tipikus "pláza cica" sem vagyok hogy külső alapján itéljen.
2017. jún. 29. 04:42
 6/8 SirMoook ***** válasza:
Talán pont azért, mert nem ismer. Lehet, hogy nem látja egészben az énedet, és bizonyos cselekdeteid mögött nem veszi észre az indokodat/motivációdat. Kérdezz rá mégegyszer, ha annyira zavar, vagy engedd, hogy megismerjen és magától rájöjjön, hogy nem vagy az.
2017. jún. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. júl. 2. 14:21
 8/8 anonim ***** válasza:

"de nem gondolom hogy valakit a tanulmányi eredményei alapján lehet megítélni"


Miért, akkor mi alapján? Hogy tud-e főzni?

2017. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!