Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert van az, hogy az embereke...

Miert van az, hogy az embereket hidegen hagyják a társaik gondjai, problémái mikor pontosan tudják hogy segítségre lenne szügség?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem én vagyok a hatalmas kivétel aki elégedetlen a világgal, csupán érdekel hogy miért nem mutatunk egyes helyzetekben érdeklődést a másik iránt hátsó szándék nélkül?

Életszerü példa (tényleg nem a mártírt akarom jatszani) :


Ha látom hogy egy kozeli baratomnak baja van, a szokasostol elteroen viselkedik egybol odamegyek es megkerdezem hogy mi a baj, és nem hagyom lerazni magam amig meg nem fejtem, hogy megis mi baja lehet.

Viszont forditott esetben még azok a barataim sem kerdezik meg hogy megis mi bajom akikkel szinte mindig egyutt vagyok.

Ez nekem nagyon furcsa és elszomorito.

(Es ezt nem csak a barati koromre ertem hanem ugy altalaban mindenkire)



2017. jún. 30. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Akit alig ismerek annak még akkor sem segítenék ha elmondaná a gondjait, egy pillanat alatt tudatnám vele, hogy a saját nyomorod saját magad old meg!


A barátaim meg ha akarnak valamiféle segítséget, akkor kinyitják a szájukat és elmondják mi a probléma, ha tudok segítek, ha nem akkor csöndbe maradok és nem osztogatok életszerűtlen tanácsokat, amiket én sem fogadnék meg ha a helyébe lennék, csak azért, hogy még jobban kedveljen...

2017. jún. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kifejezetten rossz szokás valakit addig csesztetni, amíg nem mondja el, hogy mi a baja.

Egyszer szoktam megkérdezni, ha nem akkor nem. Majd ha úgy látja jónak akkor elmondja.

Nagyon kevés ember problémája érdekel, mégpedig azért, mert nekem is megvannak a sajátjaim, mégis naponta egy személy legalább betalatál és elkezdi mondani a kínját, amihez nekem semmi közöm egyrészt, másrészt pedig nem is érdekli, hogy én éppen vevő vagyok-e rá. Csak rinyálni akarnak, de ha javasolsz valamit akkor úgyse értheted vagy ha megmondom hogy nem érdekel akkor még én vagyok a szemét. :)

Pont a minap beszélgettem erről valakivel, aki azt mondta, hogy "lehet, hogy én éppen most temettem el a fél családomat, ezek meg itt sírnak, hogy a körmük alá ment egy szálka."

Ha én meg tudom oldani a gondjaimat anélkül, hogy bárkit is traktélnék vele, akkor másoknak is igazán mehetne. :)

2017. jún. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinek megvan a saját problémája, nem érnek rá máséval foglalkozni.
2017. jún. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért mert már sokszor segítettek eredmény nélkül. Bele lehet unni, hogy komolyan veszel vkit aztán nem volt érdemes.


Helyzete válogatja, ha nagy a baj segít bárki a másikon. Ez tapasztalat.

2017. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!