Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz lett az érettségim?

Rossz lett az érettségim?

Figyelt kérdés

Magyar: 60%

Töri: 61%

Matek: 82%

Szakmai (vegyész ismeretek): 80%

Kémia (közép): 82%

Német: 89%

Én nem igazán vagyok magammal megelégedve, mert a németen kívül az összes éppen meglett, igazából csak a szerencsén múlt, hogy jobb jegyet kaptam. Meg mondjuk töriből és irodalomból 4 éven keresztül 2-es voltam és az írásbelijeim 50-52 pontosak lettek belőlük, csak azért sikerült 4-esre felhúznom, mert szóbelin magyarból meg töriből is a legkönnyebb tételeket húztam. Emiatt egy kicsit olyan érzésem is van, hogy nem érdemeltem meg...A töri és az irodalomtanár is ott dicsért a szóbeli után, hogy fuhh milyen jól sikerült nekem, nagyon büszkék rám meg minden, de igazából mindkét tantárgyból s3gghülye vagyok, meg a szóbeli tételeket se igazán dolgoztam ki, vagyis magyarból konkrétan egy darabot se, csak egy barátnőm ideadta az ő kidolgozott tételeit, de azokat is lusta voltam megtanulni és a szóbeli előtti este jutott eszembe, hogy magyarból semmit nem tanultam még és vagy 4 tételt egyszer átolvastam és pont azok közül húztam ki 1-1 tételt. Töriből meg kidolgoztam vagy 10 db tételt és a szóbelin kihúztam egy olyat, amit ki se dolgoztam, de az volt a legkönnyebb, mert tavaly vagy talán most év eleje felé tanultuk azt a leckét és egy darab évszámot nem kellett kb megjegyezni hozzá, meg nevek közül is csak 1-et.

Aztán ott a szakmai, 4 éve ezeket a dolgokat tanulom, mégis csak 80% lett, pedig szerintem ezek után elvárható lenne, hogy legalább 90%-os legyen az érettségim, főleg középszinten...

A kémia megint ugyanez, ráadásul a szóbelin mondtam egy nagyon nagyon nagyon nagyon gáz dolgot, persze ahogy kimondtam, nekem is eszembe jutott, hogy anyám, de fogyatékos vagyok, de akkor már késő volt, mert a tanár is mondta, hogy ez nem jó...És kicsit van egy olyan érzésem, hogy csak azért adta meg az ötöst, mert megsajnált vagy mert szeret, nem tudom..

És a németet is elég rossznak érzem, mert 10 éve németet tanulok, dicséretes ötös is voltam eddig belőle, erre nem tudok egy 90%-on felüli középszintű érettségit se összehozni belőle...

Ebben a hónapban megyek nyelvvizsgázni és eddig nem igazán aggódtam miatta, de most már igen..

Szerintetek ezek mennyire rossz vagy jó eredmények? És így még van értelme egyetemre jelentkeznem?


2017. jún. 30. 15:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tök jók az eredményeid. Töri,magyar párossal a 21.században nagyon semmire sem mennél. Sokkal jobban tudsz érvényesülni a reál vonalon. Vegyészmérnökire sok ember nem is kémiával megy,szóval nincs mitől aggódnod,hiszen te már rendelkezel egy jó alappal,gondolom matekból is,hiszen a matek érettségid is ötös.:)
2017. júl. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!