Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az előre hozott érettségim...

Ha az előre hozott érettségim rossz lesz, akkor se kell majd következő évben bejárnom az órára?

Figyelt kérdés

Németből szeretnék egy normális(5ösre hajtok), előrehozott érettségit tenni (11-ben). Nem tudom, máshol hogyan van, de nálunk, ha valaki előrehozott érettségit tesz nyelvből, annak következő évben nem kötelező bejárni a német tanórákra.

Arra gondoltam, hogy a német mellett leérettségiznék angolból is. Ha az mondjuk kettesre sikerülne, akkor következő évben látogatnom kell az órákat, vagy akkor is jár a felmentés? Csak mert akkor így -10 órám lenne egy héten...


Azért gondoltam, mert akkor több időm lenne 12-ben a többi érettségi tantárgyra készülni.


2014. szept. 5. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvileg aki leérettségizik valamiből, annak nem kell bejárni arra az órára, ez mindenütt így van, legalább is nálunk is így volt. A kettes is érvényes érettséginek számít, tehát nem kell bejárni így.
2014. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenhol ez a rendszer, mint nálatok, ugyanis az érettségi letételének feltétele, hogy minden év tananyagából le legyél zárva, tehát 11.-ben a 11.-es és a 12.-es anyagból is osztályozó vizsgát kell tenni - és mivel lezárnak minden lehetséges anyagból, miért is kéne már bejárni. Szóval ez a logikája a dolognak.


Azt viszont gondold át, hogy megéri-e néhány lyukasóráért egy szar érettségi eredmény.

2014. szept. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!