Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetek, ha túlérzékeny...

Mit tehetek, ha túlérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig hamar megsértődök és nagyon sokáig bánt amikor bunkón, agresszíven viselkednek velem. Férfi létemre úgy érzem, hogy nem volt segítségemre az eddigi életemben ez a túlérzékenység. Emiatt a tulajdonságom miatt azt érzem, hogy emberek többsége érzéketlen gonosz tuskó és semmi kedvem közéjük menni. Sajnos az, hogy kerülöm őket és passzív agresszív vagyok még irritálóbb számukra és ezért még ellenségesebbek, még inkább bántanak.

Érzékenységem miatt tettlegességig sem tudok eljutni, annak ellenére hogy 190 cm vagyok és 90 kg. Valamiért félek a verekedéstől...pedig az egy jó módja lehetne a tisztelet kivívásának.


2017. júl. 1. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok :/
2017. júl. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Esetleg valami küzdősport nem segítene ezen? Vagy önmagában bàmilyen más?
2017. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2


Küzdősporton mindig is gondolkodtam, de valamiért sosem tettem meg a lépést, mindig más sportokat preferáltam.

Meg amúgy is inkább azzal van a baj, hogy nem merek megütni valakit, túlságosan félek a következményektől. Hogy véletlenül egy harc képzett agresszor, aki maradandó sérülést fog okozni, például kiveri a szemem, eltöri az orrom stb. Meg olyan helyzetben annyira beáll a csőlátás nálam, hogy képtelen vagyok verekedni, mert nem látom az eseményeket. Ez is túlérzékenység szerintem.


De amúgy totál elítélem az agressziót, csak találkoztam olyan emberekkel, akikkel szemben az lett volna az egyetlen módja annak, hogy kiálljak magamért, mivel a szóbeli kiállás mit sem ért. Ha agresszív az ember és verekedni akar, azt szóval nem tudod lecsitítani, csak ha megalázkodsz akkor talán békén hagy.


Lenne fizikai erőm meg testfelépítésem ahhoz, hogy kiálljak magamért fizikailag is, csak az a gond, hogy én nem tudok annyira levadulni mint ők ezért félek belemenni egy vademberrel a verekedésbe, mert tudom, hogy bármire képesek lennének, akár maradandó sérülést okozni, vagy leszúrni.

2017. júl. 1. 09:23
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezt megértem, nem baj ez. De akkor valahogy a lelki részére kell ráedzeni.

Biztos hallottál már arról, hogy ha valaki túl sokszor sérteget ugyanúgy, az előbb-utóbb dicséret lesz.

Van egy haverom, ő elejétől fogva úgy fejezi ki egyetnemértését, hogy a mondat végére tűzi, hogy "te f_sz". Elején ezt azt sem tudtam, hogy kezeljem, most meg már teljesen természetes, néha erősebbeket is kap vissza. Szóval ilyen szinten edzésben tarthatod magadat te is, csak ne reagálj az inzultusra.

2017. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Szociális kompetencia azon készségek összessége, melyeket az egyén társas kapcsolatainak kialakításában, fenntartásában, konfliktusainak kezelésében használ."



Talán ezeket a készségeket kellene fejlesztened, és akkor nem bántanának és nem lennének ellenségesek veled.

A sértődés terén is az ingerküszöbödet sokkal magasabbra kellene tolnod. Lehet humorral is kezelni ezeket, de figyelmen kívül is hagyhatod. Ha nem érik el a céljukat, akkor befejezik, de amíg elérik, addig te leszel az aktuális lúzer.

2017. júl. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5


Sosem értettem ezt a fajta magatartásmódot. És még nekem kell változnom nem nekik, ez a fura az egészben.

2017. júl. 1. 09:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát ne legyél túlérzékeny Bubuka. :)
2017. júl. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy bizonyos negatív szituációkat stabilabban kezelsz, még nem változol meg alapjaiban.
2017. júl. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló, hogy benned van a hiba. Én nem vagyok magas, erős, és nem kellett megvernem ahhoz soha senkit, hogy ne legyenek ellenségesek velem. Viszonylag gyorsan beilleszkedem, könnyen teremtek új kapcsolatokat, és kölcsönös tiszteleten alapuló kapcsolataim vannak. Ehhez jó beszédkészség, kedvesség, tisztelet és tolerancia kell.

Ha te tisztelsz valakit, akkor jó eséllyel azt kapod vissza te is.


Egyértelmű, hogy nem tudod az összes embert megváltoztatni, úgyhogy neked kell változnod.

Biztos fiatal vagy, ezért te már nem estél át olyan szocializáción, mint az X generáció, és ez az emberi kapcsolatok terén komoly hátrány.

2017. júl. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Egy túlérzékeny, bármin megsértődő ember éppen úgy meg tudja keseríteni a környezete életét, mint egy bunkó.

Tudom, mert én is túlérzékeny vagyok. Aztán találkoztam egy még nálam is nagyobb mártírkirálynővel, és jó tükör volt, mondhatom. Azóta igyekszem változni, bár még most is sokat sértődöm. A paraszt dolgokat nem kell eltűrni, de nem kell minden "beszólást" parasztnak felfogni. Humor is van a világon. Sőt, önirónia is.

2017. júl. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!