Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nyáron 1 hét szabadság szerint...

Nyáron 1 hét szabadság szerintetek is kevés?

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Ennek a kérdésnek annyi az értelme, mint az életemnek.
2017. júl. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
amennyiben mar nem vagy iskolas koru, akkor nem keves.
2017. júl. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Úgy érted, 7 nap szabadság? És, egyben?

Attól is függ, mikor veszed ki.

Egyben, általános munkarend alapján (hétfőtől-péntekig munkanap, szombat és vasárnap pihenőnap)

- ha csütörtökön, vagy pénteken kezded, akkor egybefüggően 11 napot vagy szabad;

- ha más napon, akkor 9-et.


Attól függ, te kérted-e? Ugyanis 7 napot a munkavállaló kérése alapján kötelesek kiadni, aki ezt legfeljebb 2 részletben kérheti.

Amúgy – eltérő megállapodás hiányában – a szabadságot a munkáltató úgy adhatja ki; hogy a munkavállaló naptári évenként egy alkalommal, legalább tizennégy egybefüggő napra mentesüljön a munkavégzési és rendelkezésre állási kötelezettsége alól. (A 14 napba beleszámítanak a heti pihenőnapok és az esetleges munkaszüneti nap is.) Ezt a munkáltató nem köteles nyáron kiadni; ahogy a fennmaradó többi napot sem.

2017. júl. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevés! Arra elég max, hogy otthon utolérje magát az ember. De ha nyaralni is szeretne menni kell a két hét.
2017. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

Nézd ha valaki nem szereti a munkáját, akkor semennyi szabadság nem lesz elég. Én szeretem a munkám és nyáron nem tervezek nyaralni menni.

Nem vagyok munka meg pénz mániás se, csak nagyon jó csapatban dolgozom és öröm bemenni. Kikapcsolódni kell, de azt nem csak nyáron lehet. Én úgy gondolom sok ember aki nem mer az életében lépni rá vannak kattanva erre a szövegre hogy ha valaki nem megy nyaralni akkor az gáz.

2017. júl. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ennyi lesz, de nekem elég. Gyárban dolgozom 3 műszakban de szerencsére elég rugalmasak a szabadság téren, beoszthatod magadnak a szabit egész évre. Most is csak azért megyek majd 1 hét szabira mert leállás lesz tehát kötelező. Én mindig év végére tartogatom a szabadságot nekem sokkal jobban esik év végén otthon lenni, tavaly is már a karácsony előtti héten nem dolgoztam.
2017. júl. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!