Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartják ijesztőnek a...

Miért tartják ijesztőnek a csendes embereket?

Figyelt kérdés

A volt osztályomban sok beszólogatást kaptam amiatt, hogy elég csendes vagyok, csak a barátnőimmel tudtam rendesen beszélgetni. És többször is hallottam már, hogy azok az emberek, akik utáltak, arról beszélnek, hogy milyen ijesztő vagyok..

Az érettségi banketten is azt csinálták pár napja, hogy volt az étteremben pár biliárdasztal meg csocsó is és megittam egy nagyobb pohár sört meg egy koktélt meg előtte pezsgőztünk is és soha nem szoktam alkoholos italokat inni, szóval ennyitől is kicsit rosszul lettem és leültem az egyik biliárdasztal mellé, erre az egyik gyerek az osztályból, aki folyton beszólogatott, kitalálta, hogy menjenek biliárdozni és direkt ahhoz az asztalhoz mentek játszani, amelyik mellett ültem. És nem akartam felállni onnan, mert úgy voltam vele, én voltam ott hamarabb, meg van még azon kívül 3 másik biliárdasztal, ha zavarom őket, menjenek azokhoz, szóval ott maradtam, elővettem a telefonomat és írtam a szüleimnek, hogy értem jönnek-e, meg utána játszottam, erre egyszer csak hallom, hogy az a pár idióta rólam beszél és azt hiszik, őket nézem és olyanokat mondtak, hogy tök ijesztő, hogy így bámulom őket, meg hogy ha látom, hogy odamennek játszani és nem akarok velük beszélgetni, miért nem húzok el onnan a f4szba, meg ilyenek, tökre olyan vagyok, mint valami sorozatgyilkos...Amúgy mellesleg kb fél méterre ültem tőlük és ilyen közelről azért lehet látni szerintem, hogy valaki egyáltalán lefelé néz a telefonjára, vagy másokra..

Ezután úgy tettem, mintha keresném barátnőméket, hogy elmehessek a közelükből és pár perc múlva visszamentem ugyanoda, de nem a régi helyemre ültem vissza, hanem a csocsóasztalok mellé és akkor hirtelen úgy döntöttek, hogy csocsózni akarnak és megint direkt ahhoz a csocsóasztalhoz mentek, ami mellett én ültem és továbbra is én voltam a téma, hogy miért bámulom őket és az egyik csaj meg is szólított és megkérdezte, hogy irigy vagyok a ruhájukra, vagy mit nézem őket? Erre mondtam, hogy qrvára nem őket nézem, erre elkezdtek röhögni meg mondták, hogy aha perszeee, látták, hogy bámulom őkeeet..

És az általános iskolai osztályomban is volt néhány r1banc, akik utáltak pusztán emiatt, mert visszahúzódóbb vagyok és ők is mondták már párszor, hogy ijesztő vagyok, mert sose szólalok meg..

Amúgy sem igazán értem a hozzájuk hasonló emberek gondolkodását, de ez már tényleg magas :D Valaki elmagyarázná, mi az ijesztő abban, hogy valaki nem pofázik állandóan? Meg a banketten lévők miért állították azt, hogy nézem őket? Mint már mondtam, egy kicsit többet ittam a kelleténél, de nem voltam annyira beállva, hogy ne tudjak magamról és azt se tudjam, hova nézek meg hova nem...

19L


2017. júl. 2. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Csendes ember vagyok én is, nekem azt mondták, azért, mert egyrészt kiszámíthatatlanság érzetét kelti bennük, mintha egyszer csak támadni akarnék, másrészt kihúzónak éreznek miatta, hogy nincs kedvem és idegzetem a felszínes beszélgetésekhez.
2017. júl. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Én is csendesebb figura vagyok szerintem is a kiszámíthatatlanság miatt van amit az 1. írt. Én is hallottam hogy arról beszélnek hogy nem szívesen találkoznának velem egy sötét sikátorban...bár mondjuk nekem az arcom se a legbarátságosabb, Megjegyzem semmi rosszat nem szoktam csinálni csak nem jártatom a szám feleslegesen.
2017. júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Eddig bele sem gondoltam, hogy ilyen bajuk lehet az embereknek velem, köszönöm a rávilágítást! Azt hiszem mi némileg hasonlítunk ebben, bár én ilyen bulikba nem járok el. Azért is félnek, mert rejtélyesek számukra a csendes emberek, nem ismerik őket, nem tudják mire számítsanak velük kapcsolatban. Bár szerintem csak idegesíteni akartak téged, azért mentek oda és beszéltek ki, nincs jobb dolguk. Most nem azt mondom, hogy mindenkivel jóban kell lenni, pukkadjanak meg. Ha ijesztőnek tartanak, hadd féljenek tőled, valószínűleg ebből is te jössz ki jól. Sok szerencsét az ilyen emberekkel! 14/L
2017. júl. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) De amúgy ha annyira kiszámíthatatlannak tartanak meg ijesztőnek, akkor nem félnek, hogy előbb-utóbb megunom a hülyeségüket és összefutnak velem egy csendes, sötét helyen? XD

Utolsó, én se szoktam ilyen bulikba járni meg ilyesmi :) Csak a banketten muszáj volt mindenkinek ott lenni, már csak azért is, mert az osztályfőnök is most találkozott velünk utoljára úgy, mint az osztálya, meg anyám már ki is fizette a bankett árát még régebben, ami nem volt túl olcsó :D

2017. júl. 2. 15:53
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Pontosan,a kiszámíthatatlanság miatt,mivel keveset beszélsz magadról,ezért keveset tudnak rólad az emberek. Meg általában az ilyen típusokra jellemző hogy egyszer törnek ki magukból de akkor nagyon drasztikusan. Gyakorlatilag olyan mint egy olyan időzített bomba amiről nem lehet tudni hogy mikor robban. Megjegyzem én is ilyen vagyok.
2017. júl. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15:44-es vagyok. Na az egy jó kérdés! Egy ponton túl, ha sokat cseszegetnek engem, vannak kisebb-nagyobb kitöréseim, jobb lenne vigyázniuk. c: Nyomtattatnom kéne pólókat, hogy "hagyj békén vagy megbánod"? Nevetséges mik vannak. A világ nagy százaléka idiótákból áll.
2017. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet benne valami, engem is volt már, hogy annyira felidegesítettek, hogy azt hittem, ha még egy szót szólnak hozzám, odamegyek és kitépem a gerincüket xddd
2017. júl. 2. 17:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Én valamért kedvelem az ilyen embereket valami védő ösztönöm lesz és szerintem csak szimplán nincs mit mondaniuk szerintem nem ijesztő + ha az ilyen embereket piszkálják az idegesítő akik éppen csúfolják azok pedig gerinctelenek ezt gondolom 😠
2017. júl. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%
Én is csendes típus vagyok, de senkitől se hallottam ilyet, hogy ijesztő lennék, ez azért elég nagy általánosítás, hogy a csendes embereket ijesztőnek tartják. Mondták már hogy nehezen ismernek ki, de ez meg nem egyenlő az ijesztővel. Mondjuk nem is gondoltam soha hogy ki akarnám tépni valaki gerincét... Le leszek pontozva a fenébe, de akiket ismerek ilyen típusú önsajnáltató csendes/introvertált embereket nem ijesztőnek tartják a legtöbben csak szimplán ellenszenvesnek. Mikor azért hiszik jobbnak magukat, mert hogy "nem pofáznak állandóan", ha meg is szólalnak süt belőlük a felsőbbrendűség, hogy ők a meg nem értett lelkek. Plusz ha többen is szóvá tették hogy bámulod őket annak csak lehet alapja. De azt se fogom ki a fene büszke arra hogy hát igen kiszámíthatatlan, kisebb nagyobb kitörésekkel...Ha valaki ilyen labilis idegbeteg nem csoda ha félnek tőle és ijesztőnel tartják. Nem is értem ez az önsajnáltató, mindenki más idióta hozzállás mennyiből jobb mint a r1bancok meg a "hozzájuk hasonlók". Bocs, gondolom megsértettelek ezzel, de legalább a kommentek alapján majd elmondják hogy a csendes emberek a jobbak és nem a többi idióta stb stb stb
2017. júl. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mert neked nincsenek erőszakos gondolataid, amikor valaki több emberrel együtt undorító dolgokat mond rólad meg akármit csinálsz, mindenbe belekötnek? :D

Amúgy eddig sose verekedtem, még csak a hangomat sem emeltem fel, amikor valaki felidegesített, de nyilvánvalóan egy labilis idegbeteg vagyok :DDDD

2017. júl. 3. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!