Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Külföldön élő magyarok! Ti...

Külföldön élő magyarok! Ti hogyan reagáltok ha találkoztok magyarokkal?

Figyelt kérdés

Tudom, furcsán hangzik de kíváncsi vagyok. Egyik ismerősöm kint dolgozik és amikor vendégségben voltam nála és mentem az utcán hallottam magyar beszédet nem tudtam hogyan cselekedjek, csak elmentem mellette.

Köszi a válaszaitokat!

Mondom ezt a kérdést kimodottan küldöldön élő nagyaroknak tettem fel! Szép napot/ estét! :) ;)


2017. júl. 3. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Csak elmegyek mellettük és még véletlenül sem szólalok meg magyarul. Sajnos rossz tapasztalataim vannak.
2017. júl. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Én általában nem közöm más orrára, hogy megértem öket, mert eddig csak rosszat tapasztaltam.


Egy ismeröst a múlt héten vertek át: megszólította valaki az utcán, hogy MO-ról jön és segítségre lenne szüksége munka miatt - mindezt igen tört nyelven (mármint az adott ország nyelvén). Az ismerösöm szólt, hogy beszélhet magyarul is, megérti. Erre elmondta, hogy munka nélkül van, nincs pénzük (neki, a feleségének meg a gyereknek) sem kajára, sem szállásra és adjon neki valamennyit.

Mivel nem volt nála készpénz, elkísérték a lakásáig, ott ö bement, kihozott neki valamennyit (kb egy héti kajára eleget).

Másnapra feltörték a lakását, kirabolták - feljelentést tett és nemsokára kiderült, hogy a "szerencsétlen" magyar volt a tettes, ez a megszokott módszere arra, hogy kikeressen megfelelö helyet a betörésre - és csak azért találták meg, mert már figyelte a rendörség az illetöt.

2017. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

attól függ. most leginkább én is csak elmegyek mellettük - ugyanis elég barátom van, nem kell már több, nem akarok még többekkel összejárni.

volt, hogy azért nem szóltam, mert olyan tahón viselkedtek.

volt, hogy szóltam, mondom, attól függ.

2017. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mit kéne csinálnom? Nem vagyok az a típus, aki az utcán bratyizik. Akkor sem teszek semmit, ha meglátom, hogy a kedvenc könyvemet olvassák, akkor sem, ha ugyanolyan fajta kutyánk van, akkor sem, ha ugyanabból az országból valók vagyunk.
2017. júl. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jók a megközelítések de én úgy gondoltam hogy csak odaköszönni egymásnak ha meghalljátok egymást.
2017. júl. 3. 22:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Vadidegeneknek nem szoktam köszönni.
2017. júl. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Semmit. 99%-ban németül beszélek, szóval nem " árulom el magam " meg amúgy is, teljesen idegen ember, akkor miért álljak neki vele jópofizni, csak emrt ismerünk egy közös nyelvet?
2017. júl. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Osztom a véleményt .. Én is külföldön élek a családommal (Németország )és azt kell mondjam igaz az ,hogy magyarnak a magyar legnagyobb ellensége kint .Semmi összetartás nincs ! Érdemes felnézni bizonyos közösségi oldalon levő németországi csoportokba ,elképesztő ami ott is megy .Egyébként nem általánositok ,lettek nekem itt magyar barátaim ,ismerőseim akikkel nagy valószinűséggel Magyarországon sosem találkoztam volna ...ezekért az ismeretségekért hálás is vagyok ,a többi nem érdekel .Rengeteg a magyar ,sosem tudhatod hol botlasz beléjük ..lehet buszsofőrtől,munkástól kezdve eladóig bárki ...ugyanúgy viselkedek velük mint Magyarországon tenném ..azért mert külföldön vagyunk nem kell mindenáron ismerkedni .
2017. júl. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Én pontosan ugyanúgy, mint bármelyik más nemzetiséggel. Ha ismerem, köszönök neki, ha nem ismerem, nem megyek csak úgy oda ismerkedni csak azért, mert egy helyről származunk de nincsenek előítéleteim sem, minden nemzetben vannak jó és rossz emberek.
2017. júl. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Én Bécsben élek (egyetemista vagyok), és nekem is van pár magyar barátom, de már ők sem szólalnak meg magyarul (és én sem), ha valakit hallanak magyarul beszélni, sajnos nekik is és nekem is sok rossz tapasztalatom van ezzel.

Egyetem mellett egy nagy ruhaboltban dolgozok, ahol rengetegféle dolgozó van (leginkább fiatalok), sokan nem osztrákok. De ha valaki magyarul beszél a vevők közül, én nem szoktam az orrukra kötni, hogy én is magyar vagyok. Sajnos nem egyszer fordult már elő, hogy nekiálltak nekem fennhangon fikázni az árut, non-stop panaszkodni, vagy akár kérdezősködni afelől, milyen az élet kint, mennyit keresek, stb.

Az ausztriai magyar csoportokban is meg lehet nézni, mi megy, ki is léptem már az összesből. Ezek után megértem, hogy nincs semmi összetartás a magyarok között, ilyen összetartás normális embernek nem kell.

2017. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!