Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a nagyobb bunkóság?

Melyik a nagyobb bunkóság?

Figyelt kérdés
Vonaton sokszor van az, hogy az emberek leülnek egy kettes ülésbe és rárakják a táskájukat a másik ülésre, vagy a bőröndöt az ülés elé. Gondolom azért, mert nem szeretnék, hogy odaüljön valaki melléjük. Ez mennyire bunkóság? Egyébként, úgy figyeltem, hogy ezt inkább lányok csinálják. Ha van még teljesen szabad hely, akkor bunkóság megkérni őket, hogy vegyék el a cuccukat? Volt már rá példa, hogy nagyon nem tetsző arcot vágnak ilyenkor.
2017. júl. 10. 20:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vonatozok, de amikor buszoztam én is mindig a mellettem lévő ülésre raktam a táskámat, ha nem akart mellém ülni senki akkor minek tegyem a cipőim közé a koszba főleg télen amikor csupa latyak az egész busz. Ha megkérdezte valaki, hogy szabad a hely, mindig odaengedtem. Lehet sokan a vonaton is így vannak, persze idiota furkók mindenhol előfordulnak. azt mondom, ha van máshol hely, inkább oda ülj, minek zsúfolnád be magad közéjük ha van más választás
2017. júl. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Amíg van máshol is hely, addig nem bunkóság. De ha van máshol is hely, akkor miért kérnéd meg őket? Ez inkább bunkóság, hacsak nincs valami oka, de akkor azt illik magyarázatul hozzáfűzni a kéréshez.
2017. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%

Semmilyen körülmények között nem bunkóság megkérni valakit a vonaton, hogy tegye el a cuccát az ülésről, mert le szeretnél ülni. Az ülések arra vannak, hogy ott emberek üljenek. A csomagtartók meg arra, hogy ott csomagokat tartsanak. Egyszerű dolgok ezek.


Körülményektől függően tekinthető bunkóságnak az, ha valaki az ülésre teszi a táskáját. Pl. akkor eléggé az, amikor tömve van a vonat és nyilván le akar majd oda ülni valaki. Ha viszont alig vannak és bőven vannak szabad helyek, akkor belefér.


Ettől függetlenül én soha nem teszem ülésre a cuccomat vonaton, ha pedig le szeretnék ülni, akkor mindig udvariasan kérdezem meg a másikat, hogy leülhetek-e arra az ülésre, ahol a cucca van. Még akkor is, ha adott esetben bunkóságnak tartom. Én miért legyek bunkó csak azért, mert a másik az? Jobb lesz attól nekem? Nem, csak feleslegesen hergelem magam.


Egyébként soha nem fordult velem elő olyan, hogy valaki ne tette volna odébb a cuccát. Igen, néha forgatják a szemüket, de hát hadd forgassák, engem az aztán nem zavar.

2017. júl. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
AMíg van ashol üres hely, addig nem bunkóság - elvégre neked nem kell pont mellé ülni. Valószínüleg éppen azt akarja elkerülni, hogy mindenféle idegen mellé üljön, amikor máshová is tudna.
2017. júl. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ritkán vonatozok, de ha igen, én akkor rakom magam elé a táskámat, ha nem érem fel a csomagtartót, és nincs, aki segítsen feltenni.
2017. júl. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%
4-es, azért ha valaki nem szeretné, hogy mindenféle idegen mellé üljön, annak nem a legjobb választás a tömegközlekedés.:) Ezt elég könnyű belátni.
2017. júl. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Simàn megkérdeztem eddig mindenkitől hogy: szabad ez a hely?

Eddig mindig mondtàk hogy: persze és elvették a tàskàt.

2017. júl. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mindenképp megkérdezem, hogy szabad-e a hely, mert bunkóság csak úgy leülni, és akkor már nem számít, hogy van-e ott táska vagy nem. Ja és télen a sárba ki akarja rakni a táskáját? A combján legyen egész végig? Ja és én a csomagtartóba nem rakom mert buszozás közben jártam már úgy jó párszor hogy tiszta kosz lett utána az egész táska.
2017. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

"Az ülések arra vannak, hogy ott emberek üljenek. A csomagtartók meg arra, hogy ott csomagokat tartsanak. Egyszerű dolgok ezek."


A hetedik ülésre odatett táska meg azért van, hogy ne oda ülj, hanem a többi hat hely közül válassz egyet. Egyszerű dolgok ezek.

2017. júl. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

9-es, a tömegközlekedés nem így működik. Az egyszeri közlekedőnek nincs joga ahhoz, hogy eldöntse, mások hova ülhetnek vagy állhatnak azon a járművön, amin ő utazik. Ennek az az egyszerű oka, hogy a jármű nem az övé. Ő csak egy utas, akinek pont annyi joga van, mint bármelyik másik utasnak. Csak egy jegye vagy bérlete van, amellyel bárhova leülhet, ahol már nem ül valaki vagy állhat kedve szerint.


Ha neked nem tetszik az, hogy egy idegen leül melléd vagy veled szemben, akkor a passzív agresszív táskafoglalós manőverek helyett autót kell vásárolni, mert a tömegközlekedés nem neked való közlekedési mód. Ott eldöntheted, hogy ki ül be melléd az autóba, mert a tied. Azt persze már ott sem döntheted el, hogy rajtad kívül ki használja az utat. Ha pedig nincs pénzed autóra, akkor a kisemberek arroganciája helyett szépen be kell látni, hogy ha egy számodra nem szimpatikus ember ül le melléd vagy veled szemben, akkor átülhetsz máshova vagy megkérheted, hogy ő üljön máshova. Persze a legtöbben általában gyávák ahhoz, hogy kinyissák a szájukat és elmondják, hogy mit szeretnének. Pedig nem olyan nehéz dolog ez. Persze a gyávaság nehezen leküzdhető jellemvonás.

2017. júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!