Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jobban kellene éreznem magam...

Jobban kellene éreznem magam attól, hogy mások rosszabb helyzetben vannak?

Figyelt kérdés

Egy csomó helyen ahol valaki (akár én) segítséget kért, mert éppen problémái voltak (főleg, ha valaki az öngyilkosságáról beszél), akkor 95%-ban csak olyan válaszok érkeznek, hogy "ne rinyálj, mások rákosan fekszenek az utcán, neked meg megvan mindened".

Attól, hogy valaki más haldoklik nekem miért kéne jobban éreznem magam?


Ez olyan dolog mint, hogy éhes vagyok, de valaki szól, hogy mások most éppen jóllaktak, ezért hirtelen én sem leszek már éhes.


2017. júl. 11. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos vannak,akik ettől jobban érzik magukat,sőt boldogok is tőle,hogy másnak rossz.
2017. júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
A kérdésedre válaszolva: nem kellene. Viszont nem biztos, hogy azért mondják, hogy te érezd jobban magad attól, hogy mások még nagyobb sz*rban vannak. Lehet, hogy azért, hogy tanuld meg értékelni amid van. Lásd, hogy van akinem sokkal rosszabb és addj hálát, amiért neked nem kell ekkora problémákkal küzdened. Minden azon múlik, hogy hogyan értelmezed.
2017. júl. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Igen, általában ezzel jönnek az emberek, és ettől elvileg jobban kéne éreznem magam, de inkább rosszabb lesz tőle.
2017. júl. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
52%

Vannak pesszimista emberek, akik hajlamosabbak az életükben a rosszat hangsúlyosan, a jót pedig kevésbé észrevenni. Ez a tulajdonságuk saját magukat teszi boldogtalanná, tehát nem egy utánozandó minta.


Ha véletlenül betévedek egy kórházba (szerencsére csak kisebb betegségek vagy látogatás miatt), akkor rendszerint megállapítom, hogy de jó, hogy nincs semmi komoly bajom. Legutóbb pl. a szemembe került valami idegen anyag, emiatt várakoztam a sebészeten, de állandóan elém soroltak súlyosan, balesetben megsérült betegeket - végül elszégyelltem magam, és kisomfordáltam a váróból...


A példád úgy lenne pontos, ha azt írtad volna: "... éhes vagyok, de valaki szól, hogy ez a kisgyerek napok óta nem evett semmit, ezért ..."

Igen, ezért odaadtam neki a nálam lévő kekszet, és már nem is éreztem, hogy éhes lennék...

2017. júl. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

"Ez olyan dolog mint, hogy éhes vagyok, de valaki szól, hogy mások most éppen jóllaktak, ezért hirtelen én sem leszek már éhes."

Pont nem, pont a fordítottja.


A vígasztalási mód viszont megállja a helyét mert abból építkezik, hogy te a saját szintedet csak nálad jobb szintekhez méred, anyagi javak, egészségi állapot, adottság, sors kategóriákban és ezért keseregsz.

Márpedig ha csak a nálad jobbakat nézed akkor egyoldalú a saját sorsod megítélése magadban, azaz nem reálisan, torzítva látod magad. Azt hiszed, hogy te vagy mindennek az alja és még észre sem veszed a segítségedre szorulókat ami felelőtlenség.


Viszont ha hozzáteszed a másik felét akinek nagyon sokkal rosszabb akkor hiteles képet kapsz arról, hogy mi az ami tényleg gáz az életedben és mi az amit csak bemagyaráztak/-tál magadnak.

2017. júl. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%
1, Mivel nem egy konkrét ismerősről szól a dolog, hanem egy ismeretlen valakiről, ezért sokan úgy gondolják, hogy nincs köze, felelőssége a másikért (lásd: elesik valaki az utcán, egyből megy a "kenés", hogy "részeg, drogos, stb."). Így sokan u.úgy élik a mindennapjaikat, mintha mi sem történt volna: nincs felelősségérzet. Ez nem jó, mert így egyre csak eltávolodik az emberiség egymástól. (de nem is kell az ellenpólusa sem, tehát a túlzott ajnározás sem. Egy köztes szint szükséges).
2017. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2, Annyit tehetsz, hogy a tőled telhetőt mindig megcsinálod egy adott helyzetben, így a Te lelkiismereted tiszta.
2017. júl. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!