Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akar mindenki egyetemre...

Miért akar mindenki egyetemre menni, és aztán mégse abban az irányba helyezkednek el?

Figyelt kérdés
Már mindenki hajt a diplomáért, akkor is, ha a képességei és a hozzáállása nulla. Mi értelme van bukdácsolni? Egy jó szakma többet ér egy középszerű 10ed rangú egyetemen elvégzett diploma. Aztán meg csomó embertől hallom hogy ilyen meg olyan diplomája van, de nem abban az irányban keres munkát, hanem teljesen másban. Miért? Főleg ha államilag finanszírozott. Így az állam, azaz az adófizetők fizetik egyes emberek drága és haszontalan hobbiját..

2017. júl. 12. 15:27
 1/10 TR75 ***** válasza:
74%
Mert a diploma "státuszszimbólum". Ha van egy akármilyen diplomád (akár könyvtáros is), akkor máris egy elit kaszt részének érezheted magad, akkor is, ha egyértelműen csak azért csináltad, hogy legyen. Lehetsz utána vigéc, csoportvezető vagy bármi kis mitugrász, elmondhatod magadról, hogy te diplomás vagy, a szakmunkások pedig proli sudribunkók, akiknek bezzeg nem volt eszük az egyetemhez/főiskolához.
2017. júl. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én is így gondolom. Én érettségi után szakmát tanultam, pont azért amiről beszélünk. Aztán azt veszem észre, hogy 1-2 kivételtől eltekintve, akiknek már a szüleik is full gazdagok voltak és beszervezték őket jó helyre magas pozicióba, a többieknél sokkal többre vittem a szakmámmal. aztán a szakmunkásokat sokan lenézik, pedig rájuk is ugyanúgy (sőt..) szükség van.
2017. júl. 12. 16:01
 3/10 A kérdező kommentje:
Meg aki diploma után elmegy egy kütyügyárba az aztán a státusszimbólum :D
2017. júl. 12. 16:01
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Az a legszánalmasabb, amikor nekem panaszkodik arról, hogy szart sem ér a kommunikáció és média szakon megszerzett diplomája, de azért büszkén feszít vele fércbukon két nap múlva... :D Ráadásul diákhitellel nyomta végig az idióta, meg kiderült, hogy a szakot nem is akarta igazán elvégezni...
2017. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az meg a másik! :D Köszi neked is.
2017. júl. 12. 17:35
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Van aki azért mert érdekli a dolog. Pl egyik ismerősöm régészetet tanult, de azzal max éhenhalni lehet, úgyhogy utána keresett egy jól fizető állást.

A diploma már nem státusszimbólum, hanem kezd egy alap elvárás lenni, mint az angol tudás.

2017. júl. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

A te érvelési hibád: [link]

Nem akar mindenki egyetemre menni. Az ismerőseim közül kb. az emberek fele ment egyetemre, a többiek elmentek külföldre vagy tanultak itthon valami szakmát.

Aki egyetemre akar menni, azoknál teljesen vegyes okok miatt teszik. Pl. ha a szülők ügyvédek és jól keresnek, értelemszerű, hogy a gyerek is ezt fogja csinálni. Ha a család szegény és a gyerek képességei jók, akkor értelemszerű, hogy így akar majd kitörni és efelé terelgeti a család is. Eddig egyetlen emberrel találkoztam, aki csak azért akart egyetemre menni, hogy ő elmondhassa magáról, hogy diplomás. Az egyetemet végzettek közül nem mindenki tartja magát többre.

Ha valakinek a képességei és a hozzáállása nulla valamihez, akkor az így járt. Ez igaz az OKJ-s képzésre és mindenféle képzésre.

Én pl. azért mentem egyetemre, mert egy épkézláb felnőttképzés sem volt a környéken, de egy műszakis érdekelt. Azt elvégeztem, tetszett a dolog és mentem egyetemre, mert a minimálbért kerestem volna a végzettségemmel.

Egy jó szakma valóban sokat ér, de nehéz megszerezni. Pl. a legtöbb helyen borzalmas a képzés szakmák terén is vagy kell a dologhoz háttér. Az egyik ismerősöm pl. azért ment egyetemre, mert autószerelő akart lenni, de mivel műhelye nem lett volna, ezért max másnál tudott volna dolgozni, minimálbérért és jó eséllyel feketén.

Furcsa a helyzet, de ha összevetjük az összes képzést, akkor a diplomások hamarabb találnak munkát, mint a szakmunkások.

2017. júl. 13. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja nem mindenki megy...mert én se meg még néhányan. most komolyan ebbe kötsz bele? Nem a vita szakkörön vagyunk szerintem. Érthető a kérdésem, ami arra vonatkozik, hogy miért megy bárki egyetemre ha nem veszi komolyan, vagy nem reális célkitűzés neki, de köszönöm a válaszod.
2017. júl. 14. 14:47
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Azért mert azt hiszik hogy diploma=karrier. És mikor azt mondod neki,hogy bufeszak, akk meg van sertdve, hogy lenezed.
2017. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. azért, mert:

- fizikai munkára nem vagyok alkalmas egészségügyi szempontokból, nem jó a kézügyességem sem, nem mutatkozott meg szakmákra tehetségem, szellemi dolgokhoz jóval inkább

- előbbiből következik, hogy ahol én beválnék mint munkaerő, oda diploma kell... amilyen gyorsan változik a munkaerőpiaci helyzet, nem szabad arra apellálni, hogy én szerzek egy diplomát egy szakon, és 50 évig tudok majd a szakterületemen dolgozni... tehát alapból nem azzal a tervvel mentem egyetemre, hogy én majd azon a szakterületen FOGOK elhelyezkedni, hanem hogy szellemi munkakörben

és közben szereztem egyetem alatt elég adminisztrációs tapasztalatot


amúgy én pont szakterületen tudtam elhelyezkedni a BA diplomámat illetően, de az MA-t más szakterületen vgeztem, és szívesen dolgoztam volna ott, ha nem lenne baromi belterjes az egész. És attól, hogy nem azon a területen helyezkedik el, még nem haszontalan, mert amit csinál, az lehet hasznos. És én inkább támogatom az adófizetői pénzemből egy ember esetleges kitörését és jobb életét, mint 33. stadiont meg az isten háta mögötti űrközpontot vagy épp Lőrinc bácsi pénztárcájának tömögetését.

2017. júl. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!