Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg tudok változni? Meg...

Meg tudok változni? Meg akarok változni!

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, egy kis faluban élek. HM.. "élek"... kb semmi életem nincs...az éven ballagtam..nincs hobbim..és már barátaim sincsenek. Utálom az életem, ami nincs is. Új iskolába kerültem,, egy pár emberrel jóba voltam, de már vége lett a sulinak és leszarnak..kivéve 2 embert... Barátom(mármint fiú) még soha nem volt és gondolom nem is lesz. Unalmas az életem, az anyám semmit nem hagy...hogy sétálni menjek, hogy dolgozni menjek, semmit. Segítenétek? Nem akarom feleslegesnek érezni magam, és továbbra is utálni magam. Bár úgy érzem ezen már nem fogok tudni változtatni...
2017. júl. 14. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon szívesen segítek neked, de egy dolgot tisztázzunk már előtte. Édesanyád azt sem engedi meg, hogy sétálj? Hogy pl elballagj a főtérre, vagy a boltba?
2017. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon ritkán elenged sétálni..de olyankor napokig azt fújja, hogy állandóan mászkálok..stb..pedig nem. Suli miatt nem is tudtam, mert 2 hetente jöttem haza. Boltba küldeni szokott, de 2 faluval odább lakik mamám oda sem enged el.
2017. júl. 14. 20:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem, igazából nem is magadat kellene megváltoztatni, hanem édesanyádat. A leveledből az jön le, hogy ő a gyerekére rátelepedő, azt bezárni, illetve a szeretetével/féltésével megfojtani igyekvő "mérgező szülő" mintapéldája.

A rossz hír: felnőttet "megnevelni", átprogramozni szerintem reménytelen. Esetleg megpróbálhatnál külső segítséget kérni; de hogy vennéd rá, hogy elmenjen egy pszichológushoz (súlyosabb esetben pszichiáterhez)?

A jó hír: itt vagy a neten, teljesen elszigetelni, bezárni már nem fog tudni.

A haverok eltünedezése miatt nem kell bánkódni, sem önmagadat vádolni. A fiatalkorunk sajna tele van ilyen barát-szerűségekkel, félig-barátokkal, akikből annyi, de annyi volt egy időben! Aztán meg mi marad meg belőle később? A legtöbbször semmi.

Azt nem értem, miért írod, hogy úgy gondolod, soha nem is lesz fiúd. Ne dőlj be a tiniregényeknek (filmeknek): Rengeteg 17 éves van, akinek még soha nem volt!

2017. júl. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Családsegítő a megoldás, olyan nincs, hogy elzárjon a fejlődés elől. Ha pedig betöltöd a 18-at és korlátoz, akkor fel is lehet jelenteni a személyi szabadság korlátozásában.


Amúgy ha csak úgy figyelmen kívül hagyod a blöffölő tiltásait, akkor mit csinál? Hisztizik, toporzékol? Lelkileg zsarol? Mert ez is bűncselekmény, az érzelmi zsarolás.


Nálunk is hasonló a helyzet barátnőmnél, de Ő már 18 éves és még mindig az anyja a főnök. Én olyan simán félreállítanám és magasról tennék arra, amit mond, de a Drágám nem akar ebből kitörni, én meg szívok állandóan emiatt, mert lényegében tőlem van nagyon eltiltva.

2017. júl. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezek miatt ne érezd magad rosszul...

Barátaid azért nincsenek sokan mert nem mehetsz sehova...

Barátnőm nekem sem volt még.. (bár nem vagyok annyi idős mint te) a lányok könnyebben "szereznek" ám maguknak barátot, ne aggódj!

Legyél magabiztos!


Anyukádat nem értem meg... Ennyire rossz környéken laksz, vagy miért nem enged el sehová?Apukád nem tudnád rávenni hogy lágyitsa meg kicsit anyud szivét?


Én ugy kb 10-12 évesen voltam abban a helyzetben mint te... Hogy nem mehettem nagyon messzire... Es csak ha tudta hol vagyok stb.. bar en fiu vagyok.. mindig elszoktem a szomszed faluba a haverokhoz 😂😂😂


Lehet neked is ideje lenne mar kicsit "lazadni" ha nem tudja mar anyukad felfogni hogy 17evesen mar nem vagy kislany...


Ülj le ,beszélj vele... Mondd meg neki ,hogy ezzel neked árt, hogy nem enged el sehova...mondd meg hogy hogy érzel emiatt, hogy nincsenek barátaid stb..


Én ezt az utat már megjártam...nem lesz semmi gond nyugi :)


Én teljesen együttérzek veled ,sok sikert! :)

2017. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16%

Tipikus tini, dramatizál, duzzog, ""depressziós"".


Nem fogok 2 oldalas választ írni (holott tudnék, ráadásul olyat, amitől mosolyognál két hétig...), mert az nem segít.


"Meg akarok változni!" - Hát tessék, adva a lehetőség, senki nem áll az utadba. Maximum saját magad. Kár másokra mutogatni, meg a külső tényezőkben keresni a hibát. Mások véleményét te alakítod. A külső tényezőket te alakítod. Az életed te alakítod. Ha akadályt látsz magad előtt, azt az akadályt is te varázsoltad oda. Az akadályt a te döntéseid fogják ledönteni, vagy nagyobbá tenni. Remélem nem kell tovább ecsetelnem.

2017. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Sajnos a probléma nem benned rejlik. Anyukád viselkedése lehetetlenné teszi, hogy rajta kívül bárkivel tartós kapcsolatot alakíts ki. Viszont a leírtak alapján jelenleg nem látok én működő megoldást.

Azt tudom tanácsolni, hogy keresd fel a www.kek-vonal.hu weboldalt és kérj tőlük segítséget. Vagy keresd fel telefonon egy tanárod, osztályfőnököd, iskolapszichológust.

Üdvözlettel,

A. Pszichológus

2017. júl. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!