Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek átlagba a kínai,...

Szerintetek átlagba a kínai, a japán vagy a koreai emberek a szebbek?

Figyelt kérdés
Itz nem a sztárokra vagyok kíváncsi,hanem egy ÁTLAG emberre. Hol szebbek általánosságba véve az emberek?

2017. júl. 15. 19:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó ment a zöld kéz. Végre egy értelmes ember. A székelyek többsége tudja magáról, hogy hun. Nem értem milyen alapon meri sok magyarországi magyar meghazudtolni ezt. Főleg sváb, tót őssel minek magyaráznak bele. Főleg hogy merik királyaikat meghazudtolni ? Még Vajk is Atilla rokonának vallotta magát. Csak jobban ismerei már a családfáját valaki, mint egy okoskodó idegen. Akkoriban számon tartották nagyon, hogy ki kinek a fia. Valóban nagy agymosás van Magyarországon. Kezdjük ott, hogy a hunok nem primitív barbárok voltak. Még városuk is volt a mai Kína terüketén saját érmével (amin nem mongoloid arcok voltak). Írni is tudtak. Pont a germán népek voltak primitívek, hisz nemcsak a fürdés volt luxus (ez a mai napig), hanem írni sem tudtak sokáig. Az is hülyeség, hogy a magyar szavakat vett át a finnektől. Ezeket a finnek hitt szavakat (pl napi, vezi, kezi, kala) mind megtalálták a hunok szókincsében a Kínai Hun Kutató intézetben. Egy professzor még könyvben is kiadta ezt a listát. Benne van még pl a vitéz szó is. Szégyen, hogy az MTA ennyire finnugor b.z. habsburg s.ggnyaló, hogy az igazat nem reklámozzák.
2017. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

...folytatásom: Az más kérdés, hogy az ősmagyar nyelv és népünk számos más ősi kulturális eleme -pl a több tízezer éves rovásírásunk- hatással volt egész Eurázsiára, beleértve az uráli és finn népeket is!


Ennek kapcsán további idézet a könyvből, a


KOREAI NÉPPEL


való összefüggésben.


(Elnézést az OCR alkalmazás betűtévesztései miatt, ilyesmi előfordul néha, a digitalizálás során.)


209.oldal:

"4.5.7. Közös fonológiai jellegzetességek

Eurázsiában:jellegzetességek"

c. fejezetből:


211.oldal:

"ahogy Janhunen kimutatta (2000,68), az ős-finn és az

ős-szamojéd – az „uráli nyelvcsalád két szélső esete” –

magánhangzórendszere meglehetősen hasonlít egymáshoz.

De ez a két uráli rendszer az ős-türköt és az ős-mongolt

(valamint az ős-tunguzt és


„ős-koreait”)


magában foglaló

altaji ős-nyelvekhez rekonstruálható magánhangzó rend-

szerhez is igen hasonló. Ez a szerző szerint egy „időben elnyúló ős-uráli nyelv utáni területi folytonosságot” sugall."


valamint a


JAPÁNOK


kapcsán,

120.oldal:


"3.2.3. Tágabb nyelvcsaládok"

c. fejezetből:


"Nosztratikus/eurázsiai elmélet, melyet a „nosztratikusok”

vallanak (pl. Pedersen 1933; Illič-Svityč 1971-84;

Shevoroshkin [szerk.] 1971), valamint Greenberg (2000)

és csoportja, mely szerint az urál-altaji család viszont egy szélesebb makrocsalád része, melyet „nosztratikusnak”, illetve „eurázsiainak” neveznek. Ezek az egymást részlege-

sen átfedő családok, az indoeurópait, az afroázsiait, a

jukagírt, az eszkimó-aleutit, a kartvélit, a dravidát és a


koreai-japán-ainut


foglalják magukban."

2017. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%

Az imént tehát OLASZ nyelvészproftól idéztem,

Angela Marcantonio nemzetközi szaktekintélytől,

az 500 oldalas könyvéből, ebből:


"Az uráli nyelvcsalád, Tények, mítoszok és statisztika",

Magyar Ház KFT (kiadó), 2006,

ISBN 963 9335 290

(tehát magyarul is megjelent e műve.)


Egy helyütt sajnos icipicit félreérthetően fogalmaztam, az etruszkok kapcsán, ezt most korrigálom:


Mario Alinei -szintén olasz- nyelvészprof bebizonyította, hogy az etruszk nép és nyelv azonos a ősi magyarsággal, illetve az ősmagyar (és alapvetően a mai magyar) nyelvvel,

valamint az etruszk írásos nyelvi emlékek a mai magyar nyelv segítségével felfejthetőek.


Tehát részrehajlástól mentes nyelvészprof szaktekintélyek is igazolják a magyar nép és nyelv ősiségét.


Az izotópos méréssel 40 ezer évesként detektált boszniai (Visoko) 7 piramis egyikében -van olyan köztük, mely az egyiptomi gizai piramisnál is nagyobb, de eddig hegynek látszottak, benőttek őket az erdő-

székely rovásírást találtak.


Valamint az óegyiptomi írás és kultúra is magyar eredetű:


borbolajanos.com


Dr Borbola János pedig 20 évnyi kutatása által megállapította, hogy az egyiptomi hieroglifák kizárólag magyarul olvashatóak, a mai magyar nyelv által is, mind nyelvtanilag, mint szókészlettel való párhuzam okán.


(Tudok a szumír/sumér nyelvnek a magyarból való eredeztetése kapcsán is mutatni tudományos írásokat, de arra most nem térek ki.)


Többek között ez is igazolja, hogy a magyar írott kultúra, és nép minimum 40 ezer éves múltra tekint vissza,

és hogy a skandináv-germán rúna írás IS -mint oly sok más írásrendszer-

a székely rovásírásból ered.

(Van bizonyíték a kínai szó jelek székely írásból való eredetére is.)


Ezeket csak a pontosság és korrigálás kedvéért tettem hozzá saját hozzászólásaimhoz.


Az előző hozzászólásaimban konkrétan kitértem a


koreai és japán népre,


a székely-szkíta-magyar-hun néppel való testi- és kulturális párhuzam okán, ehhez a magyar nép írásának, nyelvének és általánosságában kultúrájának minimum 40 ezer éves mivoltát is lényeges volt érintőlegesen igazolnom, vonatkozó szakemberek munkáira való hivatkozásokkal.

2017. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a koreaiak a legszebbek, valamint nekem a koreai divat is jobban tetszik, mint a japán vagy kínai
2017. júl. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem mondtam, hogy a szekelyek magyarok es hunok ne lennenek szkitak, vagyis, hogy nem lennenek azonosam, csak valoszinubb, hogy a szkita egy muveltseg volt(igy hallottam a muzeumban). Viszont szerintem mely testi parhuzam nincs a tavolkeletiekkel, nekunk szittyaknak, kulturalis annal inkabb. 11Mogy a kez.
2017. júl. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent nagyon jokat tudsz, majd Maro Aligei kutatasainak lehet, hogy utananezek mert erdekesen hangzik. :)
2017. júl. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
77%

Mármint Mario Alinei olasz nyelvészprofra gondolsz? Az ő kutatásait nem ismerem részleteiben, csak hogy az etruszkok és magyarok nyelve közé egyenlőségjelet tett, sok évnyi nyelvészeti kutatásait követően.


Youtube-on van is video, amin magyarul magyaráz egy etruszk vázáról, hogy azon etruszk szöveg magyarul olvasható, más nyelven nem sikerült olvasnia, csak magyarul, az etruszk szövegeket.


Dr Borbola meg azt találta, hogy az egyiptomi hieroglifák olvasására tetten nemzetközi kísérletek mind sántítanak, viszont a nemzetközi szinten egyedi magyar nyelvtan, és szókészlet is tökéletesen passzol az egyiptomi hieroglifák olvasására. Tőle láttam több video előadást is.


Angela Marcantonio olasz nyelvészproftól meg most olvasom az érintett tudományos művét, magyar fordításban.

2017. júl. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!