Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek a hibája ha a gyerek...

Kinek a hibája ha a gyerek nem lehet őszinte otthon, és hazudnia kell emiatt?

Figyelt kérdés

Ugyan már nem vagyok gyerek(25 vagyok) de sajnos sok mindenben nem mondhattam igazat otthon, ezzel elkerülve hogy kapjak.

Az egyik a füves cigi amit 17 évesen próbáltam ki először, kisebb nagyobb szünetekkel használtam, főként alkohol helyett, sört is úgy ihattam 15 éves kortól hogy ünnepekkor vagy ha fater itthon ivott egyet akkor a végén hagyott 2 kortyot.

Rövidet is társaságban ittam először


Amikor autóm lett, mellette megcsináltam a motoros jogsit is, vettem mellé egy motort és tavaly nyáron figyelmetlenségből nem tudtam hogy azon a szakaszon mérnek, én pedig már bőven meghaladtam a 90-es határt, küldtek is egy vastag csekket, ezt is magyaráznom kellett, de inkább nem hazudtam, elmondtam hogy kipróbáltam milyen a motor, attól függetlenül hogy itthon lakom, nem kérnek el pénzt, de én csinálom itthon a dolgokat amit épp kell, munkámból kifolyólag kettőt dolgozom, ugyanennyit vagyok szabad, Füvet nyírom, egy-egy nagy bevásárlást én szoktam fizetni.


Egyébként jó fej szülők, fater nem mondja ki hogy miért ilyen de már rájöttem hogy egyetlen fia van akit nem szeretne veszélyben tudni, muterom ugyanilyen, Ő még a jogsit sem nagyon támogatta, mert autó balesetből volt már egy sajnálatos dolog a családban, ha tehetné bezárna a szobába szerintem, de belátja Ő is hogy nem tehetné meg.

Ma már az alkohol olyan hogy akkor iszom meg amikor szeretném, ha tudom nem megyek sehova, két sörért sem szólnak, de a fűért cirkusz lenne még így utólag is, egyébként meg már fontosabb a két járművem, és inkább magamra költöm a pénzt.


A kérdés azért merült fel bennem mert, alapvetően szabad gondolkodású és kíváncsi természet vagyok, és így ellentétet képezünk a szülőkkel, vannak olyan gyerekek, fiatal felnőttek akiknek nincs takargatni valójuk a szüleik előtt, le lehet velük ülni és ahelyett hogy káromkodva kiborulnának, megpróbálják a gyerek oldaláról nézni a dolgot, megkérdezik hogy mit látsz benne jónak, összetudod-e egyeztetni az életeddel stb

Biztosra veszem hogy vannak olyan szülők is akik maguk kérik meg a gyereket hogy "add csak ide azt a cigit hadd kóstoljak bele"

25F


2017. júl. 16. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid és a Te hibád is. Te valamiért nem mered elmondani nekik, erről pedig ők tehetnek, hiszen valamilyen viselkedésükből gondolod, hogy nem mondhatsz el nekik bármit. Te pedig hibás vagy, mert olyat tettél, amiről Te is tudod, hogy rossz, bántanád az ismerőseidet, ha kiderülne, máskülönben fel sem merül benned a kérdés. Összességében nincs gond azzal, hogy kipróbálász dolgokat, amíg ésszel teszed és ezt értelmes emberek elfogadják.
2017. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én szüleim meg túlságosan lazák, nálam természetes volt elmondani, h füveztem. Inkább az a bosszantó, hogy nem szóltak érte semmit :S
2017. júl. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is hazudtam csomót a szüleimnek. És mindkettőnk hibája volt. A szüleim hibája az volt, hogyha megmondtam az igazat, sem értékelték, és a legpitibb dolgokra üvöltöztek és vertek, az én hibám meg az volt, hogy nem voltam erkölcsös, és a könnyebb utat választottam.


Sajnos elég sokszor folyamodtam ehhez, mert megtanultam, hogy ugyanakkora a patália és a fizikai agresszió akkor, ha lebukom a hazugsággal, mintha nem, ha meg hazudom, akkor van rá esély, hogy nem tudják meg, és akkor kevesebb a lelki terror meg a feszkó, mert nem hiányzott. Főleg hogy egy 3as dolgozatnál, ha elfelejtettem egyszer kiteregetni, már repült a pofon meg ment az ordítás. Szóval tényleg piti dolgoknál. Aztán történtek picit komolyabb dolgok is - de semmi nagyon durva (pl. 14 évesen osztálykiránduláson kipróbáltam a töményet stb.)... gondoltam, ebből is nagyobb botrány lesz, és emiatt ezeket is elhallgattam. És ez egészen mostanáig felnőttkoromig követ, mert hát még mindig imádnak belepofázni dolgokba és üvölteni, pedig hamarosan elérem a 30 évet. És ilyenkor jobb nem megmondani az igazat, nincs szükségem a stresszre. Pl. nem válaszolok teljesen őszintén, ha megkérdezik, mire költöttem mostanában és mennyi megtakarított pénzem van, hogyan étkezem, mit csinálok szabadidőmben, meddig alszom...

2017. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!