Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan viseljem el az elviselh...

Hogyan viseljem el az elviselhetetlent?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, már 1 éve nem lakom otthon (szerencsére), anyám mindig bolond volt, most hazajöttem 2 napra papírokat rendezni, de már nem tudom elviselni. A kocsiban is kezdte: igyak vizet (számoltam! 23x mondta el 2 óra alatt), gomboljam ki a nadrágomat, vegyem fel a napszemüvegemet. Persze, amikor megmondom neki, hogy hagyjon már élni, 20 éves lány vagyok, meg sem hallja.... most itthon már tényleg kiborít, mindigis ezt a mániás irányítást csinálta, de most mintha ketyósabb lenne, szóval megkérdi, mikor voltam wc-re, mikor kakáltam, nem kell-e kakálnom???????!!! Utána megmondja, hogy menjek zuhanyozni, mintha amúgy nem mennék, csak szimplán kényszert érez megmondani. Konkrétan mindenbe beleköt, és ez úgy van, hogy hiába próbálok nem oda figyelni, de van ez a (nem tudom a nevét) "csepegtetés", amikor úgy kínozzák az embert, hogy homlokra csepegtetnek órákon keresztül, és már beleőrül az ember. Ezzel én is így vagyok. Egyszerűen normális ember nem mondja meg a másik felnőttnek, hogy mit kell tennie! Az teszi a saját dolgát magától is, de anyámnál ez nem így van, és már nem tudom elviselni, és 2 napot vagyok itt. Mit tegyek???? Nem tudok 2 napig kint csövezni, ha fülesem van, bejön a szobámba sorolni és ideges, hogy nem hallom őt. Kikészít....
2017. júl. 17. 00:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Ez neked az elviselhetetlen?Irigyellek.Ezek szerint nem sok elviselhetetlen helyzetben voltál még,örülj neki.
2017. júl. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Késő van, tessék aludni! Persze vécé és fogmosás után.
2017. júl. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem, ennél semmi sem rosszabb :( (még az is jobb volt, amikor 2 hétig kellett szenvedni amiatt, hogy lehet rákos vagyok) utálatos, hogy valaki irányítani akar, és mindenbe belepofázik. Nem hagy élni....
2017. júl. 17. 00:23
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet neked úgy tűnik elviselhetetlen, ezt megértem. De csak kibírod azt a két napot, amíg otthon vagy.
2017. júl. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De leszívja minden energiámat... amikor régebbenpróbáltam vmit csinálni, tehát nem odafigyelni - olvasni, zenét hallgatni, kiverte az ajtómat...és utána szereltem még egyet... azt is kiverte, pedig csak zenét hallgattam, mert rá oda kell figyelni!!!!! Én nem tehetem meg azt a pofátlanságot vele, hogy amikor ő arról sorol nekem, hogy a b12 vitamin mennyire fontos, valamint igyak kávét, mert az jót tesz a szívemnek (amúgy az orvos azt mondta, hogy nem szabad kávét innom, és gyógyszert is szedek a szívemre) ő akkor is jobban tudja, mint az orvos (mert az orvosok csak a pénzt szedik!). Na szóval újra kiverte az ajtót, pedig én tök nyugodt voltam, ő pedig normálatlan állat. Namost ugyanezeket a nettó baromságokat sorolja, csak már nincs ajtó sem :D sztem a falat fogja kiütni.... na értitek, és ha be nem áll a pofája, azért azt nem könnyu elviselni....
2017. júl. 17. 00:32
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Ne menj haza. Mondd meg nyugodtan az okát is, hogy "Anya, ne haragudj, de egyszerűen elviselhetetlenül viselkedsz, elegem van belőle, hogy felnőtt ember létemre úgy kezelsz, mint egy 5 évest és egyáltalán nem tiszteled a személyes teremet sem. Vagy szerinted az normális, hogy kérdezgetsz, mikor járok kakálni, illetve hogy ha épp pihenni szeretnék, de neked persze "hiperfontos" közlendőd van, akkor rám töröd az ajtót? Nem érzed te ezt picit abnormálisnak?"

Mondjuk én már akkor leléptem volna, amikor rám törte az ajtót. Ilyet még a saját anyám sem tehet velem ok nélkül, az ilyen ember mégis mi a rossebet képzel magáról?

2017. júl. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hiába mondok ilyet, nem fogja fel.... nagyon buta, számára ez a normális... és ő tud mindent a legjobban
2017. júl. 17. 01:13
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos vannak ilyen egyedek, akik képtelenek elhinni, hogy a saját gyerekük is ember, felnőtt, és másnak is lehet önálló esze, nem csak nekik. Én megmondanám, hogy vége már szülői kötelesség-teljesítésnek, senki nem fogja őt kívülről megdicsérni ha teleproblémázza a mindennapjaidat.


Amúgy anyukád egyedül él? Mi a traumája? Miért nem hiszi el magáról, hogy egy életképes gyereket szült a világra.

2017. júl. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Oké, egyeseknek úgy hangozhat, hogy ez nem is olyan elviselhetetlen... De, ha valóban ilyen az édesanyád, akkor jó eséllyel valamiféle kényszerbetegsége van. Próbáld meg elvinni orvoshoz, bár kétlem, hogy sikerülne.

Amit tehetsz, hogy ignorálod. Ha haza kell menned papírokat intézni, akkor valamelyik ismerősödnél alszol azokon a napokon.

2017. júl. 17. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

"ennél semmi sem elviselhetetlenebb"


Nekem öngyilkos lett a szülőm. Én örülnék neki, ha még így nyaggatna...

2017. júl. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!