Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan viseljem el a bántalmaz...

Hogyan viseljem el a bántalmazást?

Figyelt kérdés
Normális mérettel, súllyal, arccal rendelkező lány vagyok. Egyszer bálkirálynőt is nyertem, bár ez nekem sose számított. Anyámnak annál inkább. Gyerekkorom óta kritizál, képes volt 15 évesen nem adni nekem ételt, csak hogy ne hízzak meg, és legyek tökéletes (megjegyzem, normál súlyom volt). Következett az érettségi időszak, amikor igényeltem az édességet, és bár sokat nem szedtem fel, minden nap végig kellett hallgatnom a bántalmazó provokatív szövegelését, hátha lefogyok. Neki az anorexiások voltak szépek. Naponta bejött a szobámba "nézd magadra, te disznó, egyre jobban nő a gyomrodon a háj, így sose lesz barátod". Egyszer elhangzott ez egy vendég előtt, aki beszólt, hogy semmi baj sincs a súlyommal. Ilyenkor persze védekezett. Otthon pedig folyamatosan kritizált. Nulla önbizalommal, önértékeléssel, önképpel lettem egyetemista. Kerülöm a társaságát. De amikor sajnos rákényszerülök a találkozásra, akkor is hallgatnom kell. Egyébként nem csak a normál súlyommal volt baja, hanem az arcommal, a hajammal, a jellememmel (inkább olvastam, mint sminkes videókat néztem a neten)
2017. ápr. 16. 00:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
kb így ahogy írod,szerintem jól csinálod.
2017. ápr. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megszakitanám vele a kapcsolatot egy örök életre.
2017. ápr. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagyon meg szeretném, csak anyagilag függök tőle.. orvosi mellett nincs időm dolgozni.
2017. ápr. 16. 00:51
 4/16 anonim ***** válasza:

Sehogy!

Azonnal fordulj olyan felnőttekhez, akik érzelmileg egészségesek, és vagy a rokonaid, vagy másért szeretnek, vagy pedig hivatalból kötelesek foglalkozni az üggyel!

Rendőrség, iskola, tanáraid, háziorvos, családsegítő, NaNe, stb!

Mindenkit kérdezz meg, addig menj, amíg megoldást nem találsz!

2017. ápr. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Márminthogy ha jól értem, hogy nem kapsz enni, nem gondoskodik rólad...
2017. ápr. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
3: Ne marhulj, 25 éves korodig köteles a szülőd eltartani ha nappalin tanulsz, akár vele élsz, akár nem, ha ő nem, akkor az állam. Járj utána a fent javasolt helyeken!
2017. ápr. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Sehogy ne viseld el, mert csak arra vagy jó.


Akár mennyire is függsz tőle anyagilag, otthagynám már most.


DE Azt nem tudasd senkivel, hogy hova távoztál.

Mert utánad nyomoz és kicsinál, mint egy ....

azt.


Tehát dolgozz és legyen saját anyagi bázisod.

Ha lehet, ne k..válkodj.


Vannak pl. diák munkák.

Közben tanulj. Az életed a saját kezedben van, nem másokéba legyen.

Úgy hívják, önállóság.


A mobilszámod változtasd meg.

Meg ne találjon még az anyukád sem.

Sajnos korán lettél árva.

Vannak akik még ennél is korábban.

2017. ápr. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%
az ilyen kérdések sokkal felkavaróbbak lennének még mint amilyen alapbol ha kép is társulna hozzá az alanyrol. Hogy lássuk mennyire is bolond és sérült édesanyád veled kapcsolatban. Kár hogy erre nincs megfelelő lehetőség.Minnyi van még vissza az orvosibol és utána itthon vagy külfölfön keresel magadnak praxist? Addig is csak türsz és türsz sokat nem tehetsz, ha csak nem találsz magadnak egy barátot akihez vagy akivel összeköltözhetsz. De miután végeztél a sulival és van munkád én is azt javaslom hogy szakítsd meg vele a kapcsolatot vagy legalább is minimálisra csökkentsd le, karácsonyi talákozás esetleg husvét és ennyi. Kitartás édesem, ha ennyit kibírtál melette akkor már az a kevés ami hátra van semmiség lesz. Addig is amit mond azon nevess jókat magadban még véletlenül se vedd kicsit se komolyan. Valószinüleg ő sincs top formában erre gondolj, hogy csak a szája jár. Nem lesz könnyű de ha eddig nem tört meg és hodoltál be neki képes leszel rá, én hiszek benned.
2017. ápr. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Szegény kérdező... Az idióta testképzavaros, és kondizgatós, futkározós, állandóan fogyókúrázgató és másokat cseszegető kretén társadalom már kitermelte önmagát!
2017. ápr. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik azért szülnek hogy legyen kit csesztetni és rugdalni,ezek nem fognak megváltozni.Sajnos itt a megoldás csak az ,hogy ne találkozz vele és ahogy írod ezt is próbálod tenni. Az anyagi függést is meg lehet szüntetni.Sok ezer tanuló dolgozik a suli mellett,keress valami egyszerű diákmelót,adatrögzítés,hosztesz kostoltatós, szórólap ,van sok meló,igaz meggazdagodni nem fogsz de alap dolgokra elég .
2017. ápr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!