Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti cikinek tartjátok, hogyha...

Ti cikinek tartjátok, hogyha nem sminkelek?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és igazából nem is azért teszem fel a kérdést, mert "cikinek" tartom azt, hogy nem sminkelek, hanem azért, mert érdekel a véleményetek.Személy szerint én nem szeretem, ha az arcomon van valami meg ha ragad az alapozótól. Lehet ciki vagy nem, de én 14 évesen nem tartok rá igényt, hogy sminktermékekkel rakjam tele a kosaram. Helyette a pénzt könyvekre meg olyan dolgokra költöm, amik segítenek a tanulmányaimban. pl:idegen nyelvű gyakorlókönyvek meg hasonlók. Félre ne értsétek nekem semmi bajom nincsen a sminkeléssel és azt is tudom, hogy a "kocka" szemöldök a divat, de nem értem, hogy az alattam levő korosztály miért használ ilyen termékeket. Meg mondom őszintén sajnálom ilyenért a pénzt kidobni, mert egy az, hogy a smink az nem a valóságot tükrözi, a másik pedig, hogy csúnya lesz a bőrünk. Esetleg van olyan, aki nem sminkeli magát és esetleg velem egykorú vagy nálam idősebb és tapasztalt? Hasznosnak tarjátok a sminkelést vagy esetleg egyet értetek velem? Előre is köszönöm a válaszokat.
2017. júl. 17. 12:27
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*megmondom
2017. júl. 17. 12:30
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Én 14 eves koromtol sminkeltem magam (alapozo,puder,spiral neha tus) de mar nem sminkelek csak spiralt hasznalok. Sokkal szebb lett a borom azota.Sokan mondjak hogy szebb vagyok smink nelkul :D 17/L
2017. júl. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem hiszem, hogy egy tizenéves lánynak szüksége lenne a homlokzattatarozásra. Azt most a 80-100 éves házakon végezzük, mert ott kell. Szóval nem "ciki" Bogi. És jó, hogy okos dolgokra költöd a pénzed, hasznos. Szabad most nyáron, hogy több szabadidőd van, rajzolni, festeni, írni, zenélni énekelni is. Az is hasznodra válik a későbbiekben.
2017. júl. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Azt tartom cikinek, ha valaki 14 évesen sminkel.
2017. júl. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Miert itt akarsz önigazolast? Fogadd el, higy nem egyformák az emberek.... Te a sminkről gondolkodaz igy, mas meg a könyvekről, es kocka életről... ennyi...
2017. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%

Szempillaspirál, egy kis szájfény, oszt jónapot! A bőrödet tisztísd, hidratáld. A szemöldököd azért ne érjen össze középen. A te korodban felesleges az alapozó, bár ma már nagyon jó minőségűeket lehet kapni, ami nem károsítja a bőrt. Ha nem szereted és szép a bőröd, felesleges.

A te döntésed. Amit leírtam, az pedig ápoltságot sugároz. Alapozó nélkül is. :)

2017. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2017. júl. 17. 12:47
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én huszonévesen kezdtem sminkelni, de alapozót ritkán használok, pedig harminc felett vagyok.

Sok osztálytársnőm sminkelte magát nagyon korán, akkoriban még azért nem volt ennyi bőrkímélő termék, sokuknak rettentően ronda, ragyás, heges lett a bőre a nem megfelelő tisztítás, stb. miatt (nyilván más is közbejátszik).

A másik: sokan iszonyúan sminkelnek. Sok pirosító, maszkszerű alapozóréteg, rikító, nem odaillő szemhéjpúder, vonalszerűen ritkásra szedett szemöldök.

Nekem nagyon szép vonalú szemöldököm volt, elmentem 18 évesen kozmetikushoz, és az egyik tanulólány (akinek kék tetovált szemöldöke volt khm) mondta, hogy szerinte túl szigorú a szemöldököm. És kiszedte nekem is vonalszerűre, úgy néztem ki, mint valami csodálkozó bohóc. azóta sem nőtt vissza rendesen.

Szóval tényleg vigyázva az ilyenekkel, amíg megvannak a normális "alapok", mert könnyen lehet rontani a dolgokon.

2017. júl. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Huszonéves vagyok, nemrég kezdtem el minimális szinten sminkelni(cc krém, szempillaspirál). Ennél többre nincs szükségem. Bulikban jobban szoktam, de hétköznapokra feleslegesnek tartom.

Tizenévesen még inkább. Ne sminkelj, ne foglalkozz másokkal.

Az a lényeg,hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben.

Ha te így érzed magad jól, nem sminkben, akkor miért sminkelnél?

De pl nekem elég sok hegem van, amire jó a cc krém, jobban érzem magam, ha rajtam van.

mindenki maga érzi,hogy mire van szüksége

Nekem az ismerőseim körében a népszerű és sikeres nők nagy része nem sminkel egyáltalán..Vagy nagyon minimálisan.

A kevesebb néha több..

Te legalább nem próbálasz meg a korodnál idősebbnek kinézni..Vicces néha,hogy 13-14 évesek full alkalmi sminket tolnak magukra, de attól még ugyanolyan gyerekek/kiskamaszok maradnak, csak max nevetségessé teszik magukat sok ember számára..

Szóval szerintem jó vagy úgy ahogy vagy..Később majd érzed,hogy akarsz e sminkelni..Most felesleges rajta agyalni, korai is lenne

2017. júl. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Én 26 vagyok, jól megvagyok smink nélkül. Az én koromban már szerintem kicsit ciki, hogy azt se tudom, hogy kell felkenni magamra egy adag alapozót, mindig el is határozom, hogy majd nekiülök a YouTube-nak, megtanulom, meg veszek cuccokat, de aztán sosincs belőle semmi... Egyszerűen totál nem érdekel az egész, meg én is sajnálom a pénzt is rá...


Viszont azért egy kicsit gáznak tartom - ne haragudj -, hogy ide kiírod, hogy te inkább a tanulmányaidra költesz... Nekem ez enyhén szólva is "menősködés-szagú". Most avassunk szentté, vagy mi?! :S Itt a nyár, költhetnél pénzt strandbelépőre vagy kirándulásra is... vagy ha költesz is ilyenekre, akkor megemlíthetted volna, mert így kicsit "szenteskedő" a szöveg...

2017. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!