Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért nem segítőkés...

Az emberek miért nem segítőkészek és miért inkább ellenségesek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy szinte minden ember (akadnak kivételek) egyáltalán nem veszi emberszámba a másikat és ez még a jobbik eset. Online meg FŐLEG ez van, az interneten egyszerűen borzalmas a helyzet.

2017. júl. 18. 21:08
 1/5 jeverezi ***** válasza:
ez nagyon nagy általánosítás. Pl én is segítőkész vagyok és nem ellenséges
2017. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nagyon azt látom hogy online sokkal nyitottabbak, segítőkészebbek mint élőben. Én például elég sok facebook csoportban vagyok benne, és itt a GYK-n is sokszor teszek fel kérdést bizonyos témával, és elég sok hasznos, normális választ kapok és nagyon ritkán tapasztalom azt hogy még jobban belém rúgnak. Élőben más a helyzet, ott vagy elhajtanak vagy értelmetlen választ adnak, vagy lehúznak.
2017. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát. Pl ha kifejezetten egy olyan oldalt találsz meg ahol mások segítése a cél ( mint ez az oldal) akkor persze bele lehet futni normális emberekbe. Én elég sok helyen megfordultam már az interneten de ez sok emberről elmondható szerintem. A lényeg hogy én úgy tapasztalom a legtöbben inkább az internet világában, főleg a játékokban adják ki a napi frusztrációt ami egyáltalán nem fer főleg azokkal szemben akik az internetet, online játékokat kikapcsolódásképp használják. Azt akkor nem olvasni mást mint hogy "fck you" és társai. Ez az online játékok része, de konkrétan itt a gyakorikérdéseken is futottam bele egyszer egy hasonló esetben. Processzorról volt szó, a kérdés az volt kell-e hűtőt venni külön. G4560 proci volt pontosabban megnevezve és mondtam, hogy ha később nem szeretne tuningolni akkor nem szükséges. A következő válasz ami jött totál ellenem irányult mert hogy hogy lehetek ekkora ostoba hogy azt hiszem tuningolni lehet a G4560-as processzort. A nyelvezetre figyelve nem támadtam vissza, de azért megvédtem magam és elmondtam neki, hogy én ezt nagy általánosságban értettem és hogy jelentve lett a hozzászólása. Az osztályom is olyan (volt részben) hogy mindenki leszart mindenkit konkrétan kimondva és saját magával törődött. Az általános iskolai osztályomban bezzeg olyan összetartás volt hogy azt el sem tudom mondani... A és B összevonása előtt fújtunk egymásra de az összevonás után elég jól kijöttünk és a végén mindenki segített mindenkit és nagyon összetartottunk. Ez már nincs meg a mostani osztályomban mint említettem is. Remélem ez változik mivel az osztály létszáma megcsappan a következő évre ugyanis érettségiztünk és ötödévre fogok én már járni ahova nem mindenki jelentkezett. Szóval nem tudom, hallok történeteket hogy jó néhány külföldi helyen teljesen más a helyzet, de nem tudom hogy hihetőek-e ezek sztorik. Egyébként lehet túloztam, de attól még sok emberre igaz hogy nem segítőkész ha nem is ellenséges.
2017. júl. 18. 22:22
 4/5 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva más célom volt ezzel a kérdéssel, de időközben az a problémám megoldódott így nem kellett trükköznöm. Akárhogy is, ezt a kérdést már régóta terveztem kiírni csak most annyi különbséggel írtam ki, hogy terveztem egy nem publikus dolgot is megoldani ami mint említettem idő közben megoldódott.
2017. júl. 18. 22:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Külföldön is ilyenek csak ott mosolyognak és lehett látni nem valódi az.Persze innen nézve kedvesek mert itt mosoly sincs .
2017. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!