Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyire veszitek komolyan...

Ti mennyire veszitek komolyan a helyesírási hibától hemzsegő hirdetéseket?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, a helyesírás nem minden, de én valahogy még is úgy gondolom, hogy fontos.

Amikor ilyen hirdetést látok, még ha érdekelne is az adott dolog, hogy: elado ez a ijen ojan lyol mukodo kvátro (quattro) auto mindenap hasznájuk tsak ma elado stb :D nem tudom, hogy érdeklődnék e iránta, inkább hagynám a fenébe.

A másik az érdeklődő aki így kezdni a mondatot: tuttok?

Jajj, nem én nem tutok semmit, csak ne kelljen ilyen helyre pl állatot adni.

Egyébként sem túl kulturált mondatkezdés valaminek a megkérdezésére azt hiszem.


Ti hátráltatok már vissza effajta helyesírási hibák miatt valaminek a megvételétől, vagy valakinek bármi eladásától?



2017. júl. 19. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:

"...a helyesírás nem minden..."

Így van, ha nem képes egy hirdetést helyesen, igényesen megfogalmazva közreadni a vásárlói számára, akkor milyen termékre / szolgáltatásra számíthatok?

2017. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire nem veszem komolyan.

Igénytelenségre utal.

Előfordult már, hogy egy szolgáltatót azért nem hívtam fel, mert a honlapján ordító hibák voltak. Helyette hívtam másikat.

Eladásnál viszont nem tartana vissza, hisz akármilyen igénytelen, a pénze ugyanannyit ér.

2017. júl. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki értékel. Ha írsz valakinek, akkor a saját mércédhez képest számodra elfogadható választ vársz, mind tartalmilag, mind helyesírásilag, így azt minősíted, megítéled. Ha nem akarsz egy funkcionális analfabéta véleményére adni, akkor negatív lesz a véleményed arról, aki prosztó módon ír (vagy mert lusta, vagy mert ennyi a képessége).
2017. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már az első mondat is hemzseg, akkor végig sem olvasom, mert az ember sem lesz jobb, aki írta. Jó eséllyel kokeró, vagy csak simán pán-ostoba. Ezektől én nem akarok venni semmit, sem eladni.
2017. júl. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem viszont eladásnál is visszatart, mert nem egyszer volt gondom belőle, hogy az írástudatlan majomnak alig tudtam elmagyarázni mit kell csinálni a vásárolt termékkel és engem csesztetett. Eladni sem jó az idiótának, mert visszaüthet.
2017. júl. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!


Akkor örülök, hogy nem csak én vagyok ezzel így. Engem is visszatart mind a vásárlástól mind az eladástól, ha valaki nem tud két szót helyesen leírni.

Akkor kérjen meg valakit, hogy adja fel helyette a hirdetést, ha tényleg komolyan szeretne eladni pl egy autót, házat, bármit.

Így olyan komolytalannak tűnik.

2017. júl. 20. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Semennyire nem veszem komolyan az olyan hirdetéseket, ahol képtelenek magyarul írni. Mélyigénytelenségről árulkodik, lapozok tovább. Prolik üzleteljenek csak prolikkal.
2017. júl. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!