Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is megkönnyebbül, ha...

Más is megkönnyebbül, ha látja, hogy a legelső válaszoló helyrehozta a kérdező helyesírási hibáját?

Figyelt kérdés

Persze szép finoman, vagy tárgyilagosan, de megóvva ezzel a többi válaszolót, hogy rögzülhessen a kérdésben olvasott helytelen írásmód.

Mert ha csak a többedik válaszoló veszi a fáradságot, akkor már nem látni a kérdés elolvasásával egyidőben. És különben sem sokan olvassák el a sajátjukat megelőző válaszokat.



2015. dec. 26. 18:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én el szoktam olvasni, hogy ne ismételjek olyat, ami már elhangzott. Időben olcsóbb zöld kezet nyomni, mint pötyögni. Mindazonáltal nem érdekel, ha a kérdező súlyos hibát vét, kivéve, ha arra vonatkozik a kérdése tárgya, szóval megkönnyebbülés részemről nincs (frusztráció sincs).


És vajon megkönnyebbülnek, ha az első válaszoló elismerő mosollyal nyugtázza, hogy a kérdező a "fáradságot" szót helyesen írta, miközben nagyon sokat összekevernék a "fáradtságot" szóval?

2015. dec. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos nekem sem tökéletes a helyesírásom. Az esetek többségében inkább kötözködésnek tűnik, amikor valaki kijavítja a kérdező hibáit, sokszor gúnyosan, inkább ez szokott bosszantani, még akkor is, ha igaza van.
2015. dec. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Sokan kötekedésnek veszik. Azokat meg kénytelen vagyok primitív embernek tartani.
2015. dec. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
#3 a válaszod csak megerősítette az elképzelésem.
2015. dec. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szerintem meg kéne nyugtatni azokat, akik kötekedésnek veszik, hogy egyáltalán nem az.

Hiszen sokan vannak, akik nem tanulhattak intézményesen magyarul, másoknak nem voltak jó tanáraik.

Semmi baj nincs a helyesírási hibákkal, és semmi baj nem lehet a kijavításukkal sem. Nem személyeskedésből teszi senki, szerintem; sokkal inkább a nyelv iránti tiszteletből; nem?


A fő haszna a javításoknak, hogy mások is tanulhatnak belőle a kérdezővel együtt. Én is követtem el hibákat, és örültem, hogy más kijavította. Mert kiderült, hogy jobban figyelnem kell, hogy hogyan írok.

2015. dec. 26. 19:02
 6/14 opened paradise ***** válasza:
56%

Az,hogy más nem írja,nem jelenti azt,hogy nem is tudja,egyszerűen csak nem olyan kényszeres.

Ha emellé még nem is válaszol,csak belejavít,akkor az azon ritka esetek egyike,mikor nyomok is egy piros kezecskét.

2015. dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, te lehet, hogy jó szándékúan teszed, de nagyon sokan felsőbbrendűségi érzésből, kioktatásból, a frusztrációjuk levezetése céljából. Miközben a kérdés kiírója nem erre volt kíváncsi. Emellett vannak diszgráfiás emberek, akiknek írhatod, hogy kell helyesen írni, de a bélyeget megkapja gyorsan a helyesírásáért.
2015. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam, hogy nem tudja, hanem arra, hogy a többi válaszoló, olvasó érdekében fordít-e rá néhány percet, hogy ne maradjon a helytelen írás egyedül.

(Még ha nem is tud válaszolni a kérdésre, vagy még gondolkodik, és később fog.)

2015. dec. 26. 19:26
 9/14 opened paradise ***** válasza:
Nem,az ilyenek később se szoktak. Az előttem lévő válaszoló tökéletesen jellemezte,hogy milyen is az ilyen emberek nagyrésze.
2015. dec. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szerintem a diszgráfiás hibák nem annyira látszanak helyesírási hibának; nem is tudom.


És talán nem is annyira számít, hogy a javítás milyen céllal vagy hangulatban történik, de a következő olvasónak már hasznos, mert látja a helyes írásmódot is.


Komolyan, szerintem, ha többször és többen javítanánk, biztos javulna a javítások stílusa is, és biztos, hogy egyre kevesebb javítanivaló lenne. Vagy nem?


Amikor én félregépeltem, és valaki kijavította, az sem volt kedves, de nem baj, úgy is segített, hogy rájöjjek, hogy a fene egye meg, hát nem figyeltem. Át kellett volna olvasni, hogy mit küldök el.


Ha még azt is nézzük, hogy állítólag itt több a tizenéves, mint a más korosztály, akkor még inkább hasznos lenne a javítás; nem?

2015. dec. 26. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!