Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok szülő miért imád mártírkod...

Sok szülő miért imád mártírkodni? Mire jó ez a folytonos mártír szerep?

Figyelt kérdés

Az olyan szülőkre értem, mint pl anyum. Imád mártírkodni, sajnáltatni magát, de ezt be nem ismerné soha. Ha valaki ezt megjegyzi, rögtön rávágja, hogy őt aztán ne sajnálja senki, neki nincs szüksége sajnálatra. Neki ne segítsen senki, a felajánlott segítséget nem fogadja el, 10 perc múlva meg megy a mártírkodás, hogy neki mindent egyedül kell csinálnia, neki senki sem segít.

Nagynéném dettó ugyanez. Ha valaki elmosogat nála, akkor nagy puffogás közepette minimum a felét ismét elmossa, mert az úgy nem jó, ahogy van, mindent neki kell csinálnia mert csak ő tudja jól, a családban senki sem tud mosogatni, mindig rá hárul ez a nehéz és időigényes feladat.


Ismerősöm apja ugyanez csak a kerti munkával. Az ő kertjébe be ne tegye a lábát senki, mert mindenki mindent csak elront, aztán később meg szintén jön a "nekem soha nem segít senki, mindent egyedül kell csinálnom" szöveg, közben a segítséget el sem fogadja, ha valaki felajánlja.


Nálatok van ilyen? Ti hogy kezelitek ezt? Tény, hogy egyik fülön be, másikon ki, de egy idő után már nagyon fárasztó ez. Vagy csak én gondolom így?


Arról nem is beszélve, amikor egy nő mindenét beáldozza azért, mert szült egy gyereket, utána még fel is hánytorgatja ezt a gyereknek, miközben ezt senki sem várta el tőle.


Ti mit gondoltok erről a mártírkodásról? Miért lesz sok szülő mártír?


Vagy ők ezt élvezik?



2017. júl. 21. 12:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hogy lehet(ne) ezt úgy kezelni, hogy pl anyum abbahagyja ezt?
2017. júl. 21. 12:53
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én anyám is folyton panaszkodik, kiemeli a terheit minden körülmények között. Figyelemfelkeltés talán, vagy fogalmam sincs mi lehet, én is várok válaszokat erre.
2017. júl. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez megy nálunk is itthon. Én megtanultam hogy el kell engedni a fülem mellett.
2017. júl. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Anyósom, apósom ugyan ez. Hozzáteszem, mindent a szülőktől kaptak, az életben egy fűszálat nem tettek odébb, de sírni azt gombnyomásra tudnak :) mi is elengedjük a fülünk mellett. Mondjuk sógornőmnek a szülei, Ő keményebb velük, leállítja őket gyorsan.
2017. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Magyar mentalitás.

Nagymamám(anyám anyja), anyám, nővérem is ilyen mártírok.

2017. júl. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Clay Morrow ***** válasza:
Ismerős. Nem tudom miért csinálják, talán így próbálják felhívni a figyelmet magukra vagy élveznek szekálni minket. Én azt teszem, hogy magamtól nem nagyon állok oda semmihez, ha ők megkérnek, ill. odatesznek, jól van, megcsinálom. De így is mindig megy a panaszkodás, hogy "senki soha semmit". Pedig volt, hogy mondtam édesapámnak, hogy felásom a kertet, legalább ennyit megcsinálok. Egyik évben megengedte, második évben már nem, tehát ennyi az én segítségnyújtásomról.
2017. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

"Magyar mentalitás."


Miért, ismered az ugandai mentalitást vagy a a guyanai mentalitást?

2017. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem sokan krvára nem segítenek a szüleiknek, csak mondják.

Nálunk is a két bátyám a mai napig csak mereszti a s_ggét például karácsonykor, havat nem lapátolnának, kérésre sem, amikor meglátogatják idős anyánkat, de a markukat tartják egy kis pénzért.

2017. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Unatkoznak és inkább hisztiznek egy "jót".

Nem kell velük foglalkozni, vagy mondd meg egyszer a magadét, de azt nagyon, utána talán befejezik és elgondolkodnak, hogy kell e segítség vagy sem.

2017. júl. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek, ha nincs értelmes hobbijuk, elfoglaltságuk, előbb utóbb így begyöpösödnek... nekem feleségem ilyen, régen nem volt ilyen... csak mióta nem csinál mást, mint dolgozik, eszik, alszik...
2017. nov. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!