Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon gátlásos vagyok. Mit...

Nagyon gátlásos vagyok. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Nagyon gátlásos vagyok. Könnyen beilleszkedek, viszont az első 1-2 hónapban keveset szólalok meg, nagyon bátortalan vagyok. Utána persze feloldódok, jókat nevetek, beszélgetek mindenkivel, jól érzem magam.

Viszont ezzel az egésszel az a gond, hogy nem szeretek új helyre, új társaságba kerülni.

Itt van egy példa. Szeretnék formásodni, kondiba járni, mégsem megyek el, mert félek, hogy mit szólnak hozzám. Ebben az is szerepet játszik, hogy nem vagyok valami gyönyörű szép teremtés.

Még a legjobb barátnőmmel sem merek elmenni ilyen helyekre.

Ugyanígy vagyok a futással, a biciklizéssel, mindennel.

Félek az új iskolától is, melybe a jövő tanévtől fogok járni.

15/L


2017. júl. 22. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Ne aggodj, 17-18 eves korodra mar tuti nem leszel szuz.
2017. júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó helyre írtad a választ? :D

Remélem csak a véletlen az egész.

2017. júl. 22. 15:26
 3/5 anonim ***** válasza:

A legjobb, amit tehetsz, ha nem kerülöd el ezeket a helyzeteket. Menj el a kondiba, menj el futni, biciklizni és próbálj ki mindent, amit szeretnél. Beszélgess minél többet. Minél gyakrabban kerülsz egy helyzetbe, annál hamarabb szokod meg és a stressz fokozatosan elmúlik. Lehet, hogy elsőre nagyon ideges leszel a konditeremben, de ne add fel, másodszorra már egy kicsit könnyebb lesz, ötvenedszerre pedig már nem fog egyáltalán stresszelni miatta. A lényeg, hogy ne mondj le semmiről a félelmeid miatt és tudatosítsd magadban, hogy ha elég gyakran kiteszed magad ezeknek a helyzeteknek, akkor oldódni fog benned a feszültség. Hidd el, az emberek nem kezdenek el ösztönösen csak veled foglalkozni és a hibáidat keresni, amint felbukkansz valahol. Ők is élik az életüket, ahogy te is. Tudatosítsd magadban, hogy nincs okod rettegni és meg tudod csinálni.


Gyanítom, hogy a gátlásosságod forrása az alacsony önértékelésed. Ennek már nehezebb megtalálni az okát. A leírtak alapján elégedetlen vagy a külsőddel, de nem tudjuk, miért. Megértem, ha nincs kedved itt részleteket megosztani erről, de érdemes ezzel is foglalkoznod.

2017. júl. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eddig számodra mi számított új helynek ahova kerültél, vagy ez van minden tanév elején?

A jobb helyeken talán nem kell annyit aggódni hogy mások mit gondolnak rólad, talán mert aki délután dolgozik az rendesebb. Találd meg az időpontot amikor ilyen helyre akarsz menni.

2017. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Köszönöm szépen, hogy bővebben is kifejtetted a témát nekem.

Igen, valóban önértékelési problémákkal küzdök, sajnos ezzel nem tudok mit kezdeni. Sokszor kikészülök, sírok, rosszul érzem magam.

2017. júl. 22. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!