Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fogadjam el, hogy középsz...

Hogy fogadjam el, hogy középszerű vagyok?

Figyelt kérdés
Sokfajta munkát, hobbit, sportot kipróbáltam már, de semmiben nem vagyok igazán tehetséges. Az általános műveltségem hiányos, sok mindenben vagyok kezdő, de semmiben sem profi, vagy legalább haladó. Külsőm átlagos, stílusom átlagos, kapcsolataim átlagosak, életem átlagos. Mit tehetnék, hogy valahogy feldobjam a szürkeséget? 42 éves férfi vagyok.
2017. júl. 22. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
na ez a kérdés rám is vonatkozik, keresem rá a választ én is :/
2017. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az átlagos nem feltétlenül unalmas vagy rossz. Szerintem sokan vágynak átlagos életre.

A külsőben szerintem teljesen jó az átlag. Mivel a legtöbb ember átlagos kinézetű, nem is ronda, nem is a legszebb.

Ne azért próbálj ki dolgokat, ne azért sportolj, hogy kitűnj, hanem azért, mert szereted csinálni. Ha van, amit szeretsz csinálni, akkor az feldobja a hétköznapokat, akkor is, ha nem vagy benne profi.

Ha úgy érzed, hogy akadály, hogy valamiben hiányos a tudásod, akkor pedig a mai világban már bármiről lehet tanulni. Akár olvasni, akár neten utána nézni, akár beiratkozni egy tanfolyamra, de akár felnőttoktatásban is részt lehet venni.

2017. júl. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért zavar ez téged? Sose értettem az ilyet. A szürkeséget sok mindennel feldobhatod. Vegyél egy 900-as Hondát, és irány az Alpok vagy Erdély!

Nem kell tehetségesnek lenni, bőven elég, ha te örömöd leled abban, amit csinálsz.

Vagy valami megfelelési, bizonyítási kényszered van? Mások szemében akarsz többnek látszani? Korai kapuzárási pánik? A 20 éves libákat akarod elkápráztatni?

2017. júl. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van hogy valaki nem olyan kiemelkedő tevékenység, de még az is lehet nem jött el a te időd. Bár én nem hiszem, hogy semmit se tudsz elérni, lehet most úgy látod átlagos vagy, de csak volt valami amiben jó voltál még ha később visszaesett is a teljesítményed. Én például mikor katona voltam akkor nyertem egy érmet mikor a laktanyában sportversenyt rendeztünk, aztàn azóta se semmilyen nyertem semmi ilyesmit, mondjuk nem is indultam ilyen versenyen azóta se.

Sok mindennel fel lehet dobni az életed, egy új helyre ellátogathatsz ahol még nem voltál, ülj be valahová és ismerj meg új embereket, vagy akár egy régi barátot megkeresni csak ne facebookon mert az nem túl közvetlen élmény, hanem pattanj fel a székből menj el és csengess be hozzájuk.

2017. júl. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#3-nak. Nincs kapuzárási pánikom, és pont nem a libáknak akarok tetszeni. Megfelelni sem akarok senkinek, a saját életemet akarom színesebbé tenni. De köszönöm, mindenki kapott egy zöld pacsit. És várom az újabb hozzászólásokat is.
2017. júl. 22. 16:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csináld azt, amit élvezel és ne bonyolítsd túl az életed. A legtöbben teljesen középszerűek vagyunk. Ez szükségszerű. Nagyon kevesen kiemelkedőek bármiben is, at átlag alattiakhoz meg nyilván nem akarsz hasonlítani, szóval csak olyan vagy, mint bárki más. Szerencsére nem kell ahhoz semmiben sem kiemelkedőnek lenni, hogy élvezd az életet.
2017. júl. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Van gyereked?

Ha nincs, megvan a válasz.

2017. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

én azt mondanám, hogy a legtöbb ember átlagos, csak sokan próbálnak megfelelni a társadalmi elvárásoknak. választanak népszerű sportokat, hobbikat, próbálnak divatosan öltözni, még akkor is, ha nem is biztos, hogy magam szerint jól áll.


probléma nyilván abból gyökerezik, hogy ez az elfogadott, és aki vállalja úgymond, hogy ő egy szürke ember, az ezt rosszként éli meg, pedig inkább jobb elfogadni önmagunkat, mint másként viselkedni eröltetve.

2017. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm gyerekkora óta tehetségesen rajzolt, festett, mintázott. De tényleg nagyon tehetséges, nem az a hobbiszint. Ráadásul kicsit másabb, mint az átlagemberek, furcsán viselkedik. És ezzel szívott mindig, ő mondta, hogy szeretne átlagos ember lenni, mert folyamatosan kiközösítették, piálni/drogozni kezdett, lassan negyven éves lesz és teljesen le van épülve...Sima irodai munkára nem alkalmas.

Szóval szerintem örülj neki. Eleve a felismerés már különlegessé tesz, a legtöbben egész életükben azt hiszik, különleges hópihék.

2017. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!