Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek képes egy ember...

Szerintetek képes egy ember nagymértékű (személyiségbeli) változásra?

Figyelt kérdés
Vagy vannak "alap" tulajdonságaink, amiken bármennyire is szeretnénk, nem tudunk változtatni?

2017. júl. 22. 17:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
meg nem,de megjátszani simán.....
2017. júl. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút. Az idő képes rá.
2017. júl. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Katartikus trauma után.
2017. júl. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha önmagának célként jelöli ki a megváltozást, akkor kettes hozzászólónak igaz van, az idő segít.


Ha szándékolatlan e változás, akkor hármasnak van igaza, a trauma is tehet ilyet.


Az egyes hozzászólónak is igaza van: játszani könnyebb, mint változni.

2017. júl. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, képes teljesen megváltozni.
2017. júl. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak megjátszani lehet. Én egy utolsó senki suttyó voltam...vagyis most is az vagyok, csak ez már nem látszik első benyomásra. Viszont attol, hogy úgy nézek ki mint aki megváltozott ez még nem igaz és nem is érzem úgy, hogy ez lehetséges lenne.
2017. júl. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze ,képezni kell magát és felvenni a kívánt személyiség mintákat ,ami több kevesebb idő után be is épül és nem okoz odafigyelést mint eleinte,tehát nem fog kilógni a lóláb és rutinná lesz. Olyan ez mint bármilyen tanulási folyamat.
2017. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akár 180 fokosra is. De ehhez valaminek történnie kell, ami a változást elindítja. Csak a fizikai tulajdonságainkon nem tudunk változtatni, az agyat újra lehet huzalozni. Sok példa van, hogy egy befordult depressziós életvidám lett, vagy egy léha, bulizós nő hűséges feleség, és gondoskodó anya.
2017. júl. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Nem! Vannak tulajdonságaim, amiket magam is utálok, mégsem tudok rajta sokat változtatni! Próbálom álcázni de nem megy, elég ha jól megfigyelnek, rövid idő alatt kiismernek. Tudom jól mit kéne reagálni dolgokra például, de mégsem úgy reagálok, ahogy tudom hogy kéne. Mert a rohadt természetem nem engedi! Persze sokat fejlődtem, akaratom által vagy jobban mondva a kényszer arra motivált, hogy muszáj ügyesnek lenni, figyelni, gondolkodni, reagálni, úgy válaszolgatni a kíváncsiskodó, pletyka vadászoknak, hogy mindenkinek passzoljon a válaszom. Mert száz százalékig tudom, hogy minden szavamat átmondják a munkahelyen főleg. Tudatosan figyelek a saját beszédemre, tanulom hogy hogyan cselezzek, védjek ki, előzzek meg felesleges kellemetlen dolgokat. Nagyon rossz tulajdonságom hogy túl őszinte vagyok természetemből fakadóan például! Változtatni nem tudok rajta de tudatosan rögzítettem hogy nem szabad! A másik nagyon rossz tulajdonságom a magamnak valóság de ezen is már dolgozok!
2017. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
A személyiségnek vannak olyan (öröklött) összetevői, amelyek nem változnak. De a traumatikus úton szerzett személyiség-összetevőket, vagy azok hiányát lehet korrigálni, módosult tudatállapotban, újraélés, katarzis stb. segítségével. Olvastam egy érdekes gondolatkísérletet egy pszichológus tollából, hogy LSD-vel teljesen le lehetne bontani egy személyiséget és egy team újra tudná építeni, hogy kvázi "tökéletes" legyen. A gyakorlati megvalósításról viszont nem tudok, de lehet benne valami. Dr. Stanislaw Grof cseh pszichiáter évekig dolgozott ezzel.
2017. júl. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!