Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szereti még valaki rajtam...

Szereti még valaki rajtam kívül ennyire a barokkot?

Figyelt kérdés

Imádom a barokkot a művészetét: a zenéjét,irodalmat, a divatját az életfelfogását: az optimizmust, az isten felé fordulást, az h az isten tökéletességéhez mérnek, a földi vilag mozgalmasságának a hátterében latták a túlvilag békéjét és tökéletességét.

Pláne katolikusként teljesen tudok szonosulni ezzel a gondolkodással és életfelfogással :)

korabeli ruhákban és környezetben is szívesen élnék :)

valakit szereti még ilyen szinten a barokkot mint én? :)



2017. júl. 22. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Amikor a filmekben latok ilyet nagyon imadom, de tudom hogy a valosagban nem lenne ennyire jo , mert nem csak a ruhakrol meg a csillivilli balokrol szol. De amugy nagyon szeretem
2017. júl. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Hát az urizáló, magamutogató, a gazdagságot hangsúlyozó jellege nem nem minden szempontból szerencsés és sokak a visszafogottságot jobban díjazzák.
2017. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

A cigány emberek is imádják a barokkot. Van is ilyen kifejezés, hogy romabarokk.

Az ízléstelen, primitív túldíszítettség jellemzi.

2017. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Sznob vagyol. A barak neköm túl csicsás.
2017. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

A barokk ugyanaz a hivalkodó, pöffeszkedő hazugság az enteriőrben, mint a katolikus anyaszentegyház a társadalomban - szépen egymásra is tálaltak.

Az isten felé fordulás helyett inkább a hívők pénztárcája felé fordulás és a kizsákmányolás jellemzi. Az a sok aranyozás és díszítés nem a jóisten ajándéka, hanem az egyház által megvezetett, elnyomott, kizsákmányolt emberek munkájából és elvett pénzéből kerül oda, hogy arcátlan módon, kevélyen mutogassa a gazdagságát és a hatalmát.

2017. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem mennék vissza abba a korba, több okból sem. De hogy mit adott a barokk? Jártam már tengerek partján, magas hegyeken, láttam sok szépet, de amikor végigautózom a Gerecse lábánál aranyló tarlók között, üde, burjánzó erdei úton és közben Telemann szól a CD lejátszón... na, azt az élményt sokért nem adnám!
2017. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat szívesen várok még véleményeket :)
2017. júl. 22. 14:23
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező! Művészemberként én is imádom a barokk művészetet, díszítést, bútorokat stb... , hiszen ez egy egyetemes érték, ami "soha nem megy ki a divatból".

Erről itt hiába nyitsz vitát olyanokkal, akik pozdorjából készült bútorokon szocializálódtak panel lakótelepeken, és a Versailles-i kastélyt is Ikea bútorokkal rendeznék be...


Mellesleg magáról állít ki egy bizonyítványt aki ezeket az értékeket leszólja, míg a világ műveltebbik fele komoly pénzekért utazik oda, hogy legalább láthassa.

[link]

2017. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hadd javítsam ki a "művelt" "művészember" (értsd: sznob majom, aki rajong azért, amiért elolvasta valahol hogy rajongani illik, anélkül, hogy belegondolna, hogy mi áll mögötte) helyesírási hibáit:


stb... , --> stb..., (felesleges szóköz a hármaspont és a vessző között)

a Versailles-i --> a versailles-i (kisbetű)

Ikea --> IKEA (kezdőbetűkből összeállított betűszó)

magáról állít ki egy bizonyítványt aki --> magáról állít ki egy bizonyítványt, aki (kimaradt vessző a tagmondat határán)


Hát ennyit a proliízlésű "művelt" "művészemberről", LOL. :)



"a világ műveltebbik fele komoly pénzekért utazik oda, hogy legalább láthassa."


Erről meg csak annyit, hogy Disneylandbe és Las Vegasba kaszinózni meg még többen utaznak, akkor tehát az biztosan még magasabb értéket képvisel. Nem is beszélve a lócitromról, amit meg legyek milliárdjai lepnek el, ugye.



Na és most jöhet a jóember elmagyarázni, hogy a helyesírás nem tudása az milyen művelt, kulturált és művészi dolog (NEM).

2017. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Költözz ide Sümegre, Neked való hely lenne. :D


Mondjuk én nem vagyok oda érte, gótikus stílus jobban megfog.

2017. júl. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!