Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek volt már ilyen? Ez...

Veletek volt már ilyen? Ez rendellenes?

Figyelt kérdés

Velem már párszor előfordult, hogy mentem az utcán, megláttam valakit, és azt gondoltam, hogy az ÉN vagyok. Mármint hogy kicsit hasonlított rám és amiatt. És mindezen meg se lepődtem, mintha ez teljesen természetes lenne! Utána persze pár másodperc múlva leesik, hogy jaa, az nem lehet...

Azt nem értem, hogy először ez miért tűnik nekem olyan természetesnek?!


Veletek előfordult már ilyen? Nem tudom, van ebben számomra valami ijesztő :-/


2017. júl. 23. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Olvastam erről, ez egy komolyabb mentális betegséghez vezethető, nézz utána. Nem vicc.

psychforums.com

Itt keresgélj.

2017. júl. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Sajnos nem tudok jól angolul. Magyarul nem találok erről semmit, már máskor is kerestem. Azért kérdeztem meg itt, hogy esetleg más emberekkel is előfordul-e ilyesmi.
2017. júl. 23. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ez a bajod, de lehet. Van egy olyan mentális állapot, amit deperszonalizciónak hívnak. Ekkor az ember idegennek érzi saját magát, és nem biztos az érzéseiben, gondolataiban sem. Ekkor lehet olyan téveszme, hogy egy másik ember ő. Ha tévedtem, akkor felejtsd el, de beletrafáltam, esetleg nézz utána ennek az állapotnak.
2017. júl. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ismerem ezt, szerintem nincs köze hozzá. Azért ment a zöld kéz!:)
2017. júl. 23. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!