Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha leginkább egyedül akarok...

Ha leginkább egyedül akarok lenni az rendellenes, és valtoztatni kell rajta?

Figyelt kérdés

Több éve panikbeteg vagyok. Minden elöl a menekülés az volt ha hazajottem es nyugiban egyedül voltam (kutyammal).

Most par honapja járok egy pszichologushoz es a terápia hatására ugy valtoztak meg a dolgok, hogy szüleimmel nagyon jó lett a kapcsolatom, velük szivesen vagyok, vagy szivesen találkozom a testvéremmel, unokahugommal. Viszont ezenkívül leginkább itthon vagyok egyedül vagy a kutyámmal megyek ki a természetbe. A barataimra nincs igényem. Szóval kb. ugyanaz maradt minden az eletemben mint eddig , csak most nem vádolom magam, hogy nem normalis az egyedüllét, meg hogy "igenis menni kell a baratokkal szorakozni"...


Nemtudom hova fog ez a pszichoterápia vezetni, de folytatom tovább.... de kicsit félek a változástól. mivan ha egy remete lesz belőlem??? mert már olyanra is gondoltam hogy kiköltözöm BP mellé egy tanyára :D


Ha valakinek van bármi észrevétele, vagy tanácsa, azt szivesen veszem.


köszi

32F


2014. okt. 5. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindig is voltak, és lesznek is olyan emberek, akik szívesebben töltik az idejük nagy részét egyedül. Lehet, hogy a pánikbetegség, de az is lehet, hogy amiatt, hogy tényleg ilyen a személyiséged. Én egy ideje elég szomorú vagyok, mert nem olyan régen szakított velem a párom, de előtte sem igazán vágytam mások társaságára, sőt, a társaságot sem szeretem huzamosabb ideig. Szeretek egyedül lenni, gondolkodni az élet nagy dolgain, de hétvégén, valamint hétköznap egyszer-kétszer a barátaimmal is összefutok. Ha társaságban vagyok, akkor ott általánosságban kedvelnek az emberek, humoros vagyok, hozzá tudok szólni témákhoz, van véleményem, de amikor elég, akkor visszahúzódom a saját világomba. Írásban is szoktam kommunikálni, de van amikor jó sok ideig nem hallanak felőlem az emberek.


Azt mondod, hogy vannak barátaid, tehát addig, ameddig képes vagy mély kapcsolatokat kialakítani másokkal, addig nem probléma, hogy szeretsz egyedül lenni.

2014. okt. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2014. okt. 5. 10:26
 3/8 anonim ***** válasza:
a pszichiátria szerint minden rendellenes. neked kel leldönteni mit akarsz az élettől.
2014. okt. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pánikbeteg, de inkább vagyok egyedül, mint emberekkel.


25F

2014. okt. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a nemnormális benned, hogy szeretsz egyedül lenni, hanem az, hogy pánikbeteg vagy. Nekem is van nem is egy olyan ismerősöm, akik imádnak egyedül lenni és még a saját családjukhoz is alig szólnak. Nehéz felfogni, mert én pont az ellenkezője vagyok, de van ilyen is. Szerintem ez tök normális. Valószínű, szélsőségesen introvertált vagy, aki jobban érzi magát befelé fordulva, mint emberek között.
2014. okt. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem eddig sosem volt barátom, sosem csörög a mobilom és jólérzem magam így egyedül.

Beteg vagyok, ha közeledni akarnak és nincs szükségem senkire.

Nem tudom megérteni az emberek többségét, hogy szinte kell nekik társaság, mert nem tudnak meg lenni még félnapra sem tőlük.

Én már így fogok megdögleni és képtelen lennék családot is alapítani. Nekem az egy börtön lenne és képtelen lennék rá.

Imádok egyedül lenni és kóborolni és senkitől sem függök és senki nem xar a levesembe.

Én is jártam a kutyámmal ki a mezőre sétálni, ahol senkit sem látok élő embert.

Rohadtul tudnám élvezni az egyedüllétet egy cellában ha 40 évre is lecsuknának.:P

2014. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"és valtoztatni kell rajta?"


Még annyi, hogy "normális" emberek szerint, igen kellene változtatni ezen, de te nem fogsz soha, mert arra nem lennél képes, akárcsak én.

Mert így érzed magad jól és kész. Ez van.

2014. okt. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kihagytam a lényeget!

36F vagyok

2014. okt. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!