Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet büntetlenül leélni egy...

Lehet büntetlenül leélni egy életet egy hamisan felépített karrierrel?

Figyelt kérdés

Előre elnézést kérek, mert bonyolult a sztori, és valszeg bonyolultan fogalmazok.


Van egy vállalat ahol dolgoztam hosszú évekig. Titkárként kezdtem, majd más irodai pozícióban voltam amikor munkahelyet váltottam. A lényeg: amikor még titkár voltam, volt egy srác, egy vezetőségi asszisztensi pozícióban dolgozott, és volt egy kis-főnök, egy nő. és a nagyfőnök. A nagyfőnök vette be a srácot régebbi ismeretségből. A kis-főnök és a pasi az asszisztens kezdettől nem jöttek ki jól, nem tudtam miért, gondoltam unszimpátia. Sok vitájuk volt, és egyre többet a pasi jött ki jól belőle. Évekkel később minden más lett, mert a kis-főnököt kirúgták, mert egy kiléptetett irodavezető aki pénz vett ki anélkül hogy szólt volna,ezért lett menesztve, visszajött és közölte, hogy volt kapcsolata a kis-főnöknővel, és ő falazott neki, amíg visszahozza a pénzt. Mivel törlesztette csak kirúgták. És így kicsivel később a kis-főnök nőt is, és a titkárját is, és az asszisztens pasast tették a kis-főnök helyére. Évek múlva egy ajánlással külföldre költözött még jobb, és még jobban fizető állással. Évek alatt a volt kis-főnök sajnos meghalt. Aztán találkoztam a volt vezetőségi taggal aki miatt kirúgták. Beszélgettünk, és szóba jött sokminden mire elkezdte erről az esetről kérdezgetni, hogy ha előbb kirúgták és nem beszélt róla, hogy a nő is tudta azt amiért kidobták, hetek múlva miért jött vissza és mondta el? És elmondta, hogy mert az akkori asszisztens srác és egy akkori titkárnőnk, aki egyébként azután , egy jobb állásra kapott egy ajánlást, és elutazott ő is, csak előbb, felkeresték és beszélgettek utána, barátilag meg minden. És el mondta nekik, hogy Ő is, mármint a kis-főnök is tudta a dolgot. És ők mondták, hogy "sejtették", és habozás nélkül tanácsolták neki, hogy menjen vissza és beszéljen a nagyfőnökkel, talán akkor kisebb bajban lesz. Aztán elmondta, hogy a kis-főnök valójában csak közvetve volt benne. Ez bonyolult, mindegy, valami olyasmi, hogy nem teljes igazságokat mondott el neki, szóval igazságtalanul vádolta, mert tulajdonképp nem is tudott róla ilyen módon. Végülis nem tudom vele mi lett, de az előbbi történt a többiekkel amit leírtam. És akkor futott le a szemem előtt az egész. Benne volt a pasi keze az egészben, és annak az árán, lett 'nagy', hogy kirúgatta a főnökét, és akkor az mégsem joggal távozott a pozícióból.


És elgondolkoztam, hogy tanu híján lehet-e még ezzel valamit kezdeni? Valszeg semmit tudom. Hogy alszik egy ilyen alak? Mit tehetek ellene? Hiszen mostmár nagy pénzes, sikeres, meg minden. Ti mit gondoltok erről? Mit lehet tenni? Ilyen ember büntetés nélkül marad? Milyen ember tesz ilyet?



2017. júl. 25. 00:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én ismertem olyat aki "nagy feltalálóként" volt számon tartva, közbe meg a technikusin épp hogy át bírták rugdalni, szakmai egyetemre meg nem is jelentkezett, mert nyilván harmat gyengék lettek volna a képességei oda. (pedig a referenciáival szó nélkül felvették volna bárhova) Meg az USA-ba meg tököm tudja még hol tartott bemutatókat ilyen innovációs expokon a "találmányáról". Közbe meg nyelvi tantárgyakból fel volt mentve, olvasni alig tudott, meg úgy általánosságban is buta volt mint a föld, plusz mániákus hazudozó. (amiket fent írtam azok kivételesen igazak voltak róla)
2017. júl. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Aneem ***** válasza:

Nehéz kérdés. Egy ilyen dolgot nem lehet megválaszolni pusztán pár felszines tény leolvasásával. Ameddig ember van a földön mindig is lessz áskálódás és hatalomvágy, taposás és elnyomás. Lehet tartoztak egymásnak a szereplők karmikusan, de ha nem akkor az viszont bizonyos hogy mostmár tarzotnak, amit majd ki kell egyenlíteni.


NEhéz ebben az esetben bármit is mondani. JAvaslom lépj túl rajta.

2017. júl. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!