Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akar állandóan tegezni?

Miért akar állandóan tegezni?

Figyelt kérdés

Fiatal házasok vagyunk a férjemmel, 32-33 évesek. Van egy víz-gázszerelőnk,aki jár hozzánk,ha probléma van. Most wc-mosdókagyló cserében vagyunk,s minden alkalommal -már egy jó ideje megfigyeltem -,hogy megpróbál engem letegezni. Férjemet egyszer próbálta,férjem nem tegezte vissza,azóta meg sem próbálta. Engem viszont állandóan,és ez már zavar.

Szerintem erre az sem mentség,hogy a fia is idősebb,mint mi vagyunk,mert hatvan körüli az úr. Ezt szereti hangoztatni is. De úgy vélem,annak ellenére sem vagyok gyermek,hogy a gyereke lehetnék kor szerint,és egy férjes asszonyt nem illik csak úgy letegeznie.

Akárhányszor megpróbálja,mindig határozottan "ön" -özöm (én nem magázódom,ez udvariasabb verzió),és lehet,hogy azt várja,hogy felajánljam a tegeződést,de nem fogom. Viszont most elég sokat látom a munkálatok miatt,és ez kellemetlen nekem.



2017. júl. 25. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Akkor kérd meg, hogy ne tegezzen!
2017. júl. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért zavar ez ennyire, de szerintem sincs más lehetőség, mint megkérni normálisan, hogy ne tegezzen.
2017. júl. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Istenem de egy prűd pi*csa vagy. Fele annyi idős vagy mint ő, neki kell eldönteni hogy tegez e téged vagy sem. Ha az idősebb úgy dönt és látod rajta a szándékot hogy szeretne tegeződni hidd el nem fogsz belehalni.

Nagyon gáz vagy.

2017. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nos,a harmadik téved,mert mindig a nőnek kell eldöntenie,hogy engedi-e a tegezés (ha engedi,akkor felajánlja),nem pedig a férfinak

A sértegetésen lépjünk túl,mert gondolom,hogy egy névtelen-arctalan unatkozó nethuszár vagy.


Többiek: zavar és nekem igenis számít,mert nem szoktam haverkodni minden szíre-szóra. Mi komolyabbak vagyunk ennél. Ilyen is van.

Aki meg a partvonalról bámulja az elemi udvariasságot,mert köze nincs hozzá,mint a hármasnak,az lehúzza,mintha valamiféle bűn lenne. Pedig nem az.

2017. júl. 25. 13:18
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem számára természetes közeg a tegeződés, és mivel azt írtad, hogy "jár hozzánk", valószínűleg már azt gondolja, hogy ismerősök vagytok, szinte barátok, most már akár tegeződhetnétek is. Ahogy az ember a törzshelyén a pincérrel, a reggeli busz sofőrjével, a postással is előfordul, hogy összetegeződik pár alkalom után.

Szerintem legalább annyira kényelmetlenül érezheti magát, és csodálkozhat azon, hogy te nem tegeződsz, mint te azon, hogy ő igen.

2017. júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
#3 Te meg egy idióta vagy, mivel két felnőtt emberről van szó, a kérdező nem egy kislány. Egyébként többek között szépen beszélni sem tanított meg a cafat anyád.
2017. júl. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondd azt neki, hogy elnézést, de én magázódni szeretnék. És ennyi.

Különben bunkóci ez az ember, mert egy felnőtt nőt nem illik tegezni. Akkor sem, ha a nő akár az unokája is lehetne a férfinak. Akin már látszik, hogy 20 körül jár, azt már nem illik tegezni.

Pont, hogy a saját korosztálya egy 20 körüli lánynak, vagy akár egy 30 körüli nőnek is tegezheti a lányt, nőt, de egy apja korabeli férfi már nem.

2017. okt. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindig a nő ajánlja fel a tegeződés lehetőségét! (a nő korától függetlenül) Alap protokoll.


Azonos neműek esteén:

- az idősebb a fiatalabbnak

- a magasabb végzettségű az alacsonyabb végzettségűnek

- a magasabb beosztásban lévő


Egy 60 éves férfi sem tegezhet le (és ők még ismerik ezt a szabályt) egy 30-as, 40-es...stb nőt.


Két idegen ember mindig magázódik, és mindegy hogy a női alany 20 vagy 50 éves.


Ha postán vagy bankban vagy, vagy akár a tesco pénztásot sem tegezheted le. Hisz a nő, akivel épp interakciót folytatsz éppen a munkahelyén van.

2019. aug. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!