Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez furcsának, rendelenességnek...

Ez furcsának, rendelenességnek számít nálam? Vagy mentális betegség? Jár még valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Az első dolog, hogy abszolút nem félek meghalni. És most ezt nem arra értem, hogy szuicid hajlamaim lennének, mert nem akarok öngyilkos lenni, szeretek élni, csupán nem félek a haláltól. Egyszerűen nem érdekel, ha egyszer vége lesz akkor vége lesz. A legnagyobb gondom ezzel kapcsolatban annyi, hogy fájdalmat okozok azoknak akik szeretnek és gyászolnak és nem úgy "gondolkodnak" mint én. Az sem borzaszt el, ha egy másik általam szeretett személy hal meg. Egyszerűen nem találom olyan negatív dolognak mint az "kellene". 4-5 éve meghallt a dédnagymamám, borzasztóan szerettem. De tényleg, nagyon sokszor voltunk nála kiskorunkban a testvéremmel nyáron. Nagyon hiányzott, meg rosszul esett, hogy már nem tölthetek vele több időt, de nem volt semmi egyéb negatív érzésem a halálával kapcsolatban. Szerettem őt, ő is engem, jó kapcsolat volt köztünk, leélt egy szép falusi életet boldogan halt meg természetes módon. Arról sincs szó, hogy hinnék a menyországban/pokolban/halál utáni életben. De egy természetes dolognak tartom a halált és borzasztó furcsán érzem magam amikor valaki gyászol, és semmi empátiát nem tudok felé mutatni... (Persze ha valaki kínok közt hal meg, és szenved azt tudom sajnálni, nem az emberség halt ki belőlem.)


A másik dolog pedig a fájdalomérzet. A múltkor is pakolásztam és le sikerült jó mélyen horzsolni a lábam. Úgy szoltak rám, hogy tudom-e, hogy folyik a lábamon a vér. És éreztem, hogy fáj, de nem érdekelt, tehát nem az érzékszervemmel van baj. Vagy amikor messzebb viszek pl egy zsugor ásványvizet/üdítőt. Elkezd fájni a kezem ahogy kikezdi a szalag amit fogok, aztán egyszercsak nem foglalkoztat a fájdalom. Fáj, de nem érdekel. Nyilván egy bizonyos szintig , azért ha egy zongorát a lábamra tesznek és szilánkosra törik azt azért megérzem, meg jajjgatok rendesen:D Olyan mintha az agyam nem érdekelné a testem állapota. Mintha teljesen független lenne tőle, és csak eszközként tekintenék a testemre. Fura ezt így leírni, nem igazán tudom magam kifejezni, de remélem azért nagyjából érthető a probléma.


Ja és semmilyen ital, drog és gyógyszer hatása alatt nem álok és tudtommal az elmém is ép még. :D Nem hiszek ilyen humbuk varázslásokban sem, meg azt sem gondolom, hogy természet feletti erőm lenne, mielőtt bárki betámad, hogy újabb barmot talált a gyk-n :DDD

Viszont gondolom ez így nem teljesen normális, szóval gondoltam inkább anonimben utánakérdezek hátha tud valaki valami értelmeset is szólni hozzá.



2017. júl. 26. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miert hiszi mindenki magarol hogy o egy olyan kulonleges kis hopehely?

Teljesen normalis vagy bocsi😙

2017. júl. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem különlegesnek találom magam már ne haragudj. Nem tudom észrevetted-e de nem pozitív értelemben tüntettem fel a dolgokat. Meg ha szerinted normális az, ha valakit nem zaklat fel egy másik ember halála akit ismer és szeret akkor te keress fel gyorsan egy orvost. Mert szerintem nincs rendben. Már bocsi :*
2017. júl. 26. 10:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenki máshogy dolgozza fel a gyászt. Nem tudni te hány éves vagy, én 12 voltam, mikor a Nagymamám, aki 2 éves koromtól nevelt, meghalt. Mégcsak nem is sírtam, szomorú voltam talán, de csak azon gondolkoztam, hogy mi lesz. Azóta eltelt 12 év, pár éve tudatosult bennem, hogy kit-mit vesztettem el, pedig mindig nagyon szerettem. Hacsak eszembe jut, nehéz visszafogni a könnyeket.

Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy normális a viselkedésed, ne aggódj.

2017. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fájdalomról meg annyit, hogy szerintem az a normális, ha tudomásul vesszük, hogy fáj és kész, mi értelme nyavalyogni, 2 perc múlva elmúlik, ha vérzik, vérzik, sebtapasz és kész. Nem kell az ilyeneket túl reagálni.
2017. júl. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy olyan furcsa.

A haláltól én sem félek, de én azért nem, mert szerintem van élet a halál után, ha mégse az se érdekel, ha vége, akkor vége. Ha meghal valaki az már más, nagyon közeli rokont még nem vesztettem el, csak távolabbit meg háziállatot. Akik a távoli rokont gyászolták azokat teljesen meg tudtam érteni, hiszen testvérei/gyermekei/unokái voltak. A kutyánkat meg hetekig gyászolta az egész csald, 17 év után hagyott itt minket, a cicát meg kb 1 hétig, én nekem ez mondjuk csak 3 napig tartott, szóval hamarabb túlléptem rajta, mint a többiek.

A sérülésekkel meg teljesen ugyanígy vagyok, azt a részt akár én is írhattam volna. Én mondjuk szeretem a fájdalom érzését, de szándékosan sosem okozok magamnak sebeket, de amikor szerzek valami sérülést, akkor mindig örülök, hogy fáj(kivéve, ha gennyedzik, mert azzal nem ajánlott vízbe menni)és a sebhelyeimet is szeretem, van jó sok rajtam, mert emlékeket idéznek, elég ránéznem a karomra vagy lenéznem a lábamra, sminkelésnél az arcomra, esetleg bikinipróbánál a hátamra és eszembe jut egy rakás szép-kevésbé szép emlék.:)

Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam.:D

Üdv.:15/L

2017. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!