Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szereti néhány...

Miért nem szereti néhány magyarországi magyar a külföldön élő magyarokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szlovákiai magyar vagyok, magyar az anyanyelvem, magyar iskolába járok, magyarul beszélek itthon szüleimmel, legtöbb barátom/ismerősöm magyar, a városom lakosságának 90%-a magyar. Pár nappal ezelőtt egy hetes kiránduláson vettem részt Budapesten. Egyik este diszkóba mentünk és beszéltünk ott emberekkel és amint megtudták, hogy felvidékiek vagyunk rögtön el is mentek tőlünk, utánunk szólt az egyik csaj, hogy húzzunk vissza Szlovákiába. Pedig mi semmi rosszat nem tettünk, csak beszélgettünk. Másnap egy szuvenír boltban jártunk és kérdeztem a barátomtól, hogy szerinte mit vegyek anyumnak ajándékba, ezt hallotta az elárusító és megkérdezte honnan jöttünk és a válaszunk után elutasító volt velünk és flegma. Nekem ezek a dolgok nagyon rosszul tudnak esni és nem tudom az okát annak, hogy miért viselkedik így velünk az a pár ember. Remélem valaki választ tud nekem adni.

2017. aug. 2. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Talán mert a Fidesz a külföldön élőkre költi a közpénzt hogy szavazókat szerezzen magának.
2017. aug. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És én tehetek arról, hogy a Fidesz mire költi a pénzt? :/
2017. aug. 2. 12:41
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Nekem semmi bajom nincsen a külföldi magyarokkal, Erdélyben laknak nekem is a rokonaim. Viszont azokat, akik kimennek dolgozni és utána már lekezelőek, kioktatóak, azokat észre se veszem egy idő után. Sajnos egyre több ismerősöm válik ilyenné.
2017. aug. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

"És én tehetek arról, hogy a Fidesz mire költi a pénzt? :/"


Nem tehetsz róla de hát az emberek ilyenek. A gyerekek is így viselkednek ha valakivel szerintük jogtalanul kivételeznek.

2017. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De szerintetek ez jogos?
2017. aug. 2. 13:48
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem jogos. De hát sok dolog nem jogos a világon.
2017. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Én kedvelem a szlovákokat, de vannak köztük olyanok, akik nem szeretik a magyarokat....

Politika az egész:(

2017. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Negyven év rákosista-kádárista agymosásának a következménye. Nekem is voltak osztálytársaim az 1980-as években, akik turistaként jártak Csehszlovákiában és Romániában, majd visszatérve döbbent arccal újságolták, hogy "jééé, a szlovákok meg a románok beszélnek magyarul!" :)


És ma is ez van, mind a baloldalinak nevezett, mind a Fidesz szavazók többsége középkorú vagy idős ember, ők ma is úgy gondolják, hogy "minek adunk mi pénzt a szlovákoknak meg a románoknak, mi közünk hozzájuk, idejönnek és elevszik a nyugdíjunkat stb..." Lásd 2004. dec. 5.


Amúgy meg elhiszem, hogy rosszul esik neked, de nem érdemes törődni vele, sajnos, ezek a dolgok nagyon nehezen tudnak változni. Most meg még valóban rontja a helyzetet, hogy a Fidesz egyértelműen meg akarja venni a határontúliak szavazatait aprópénzért, ez meg aztán olaj a tűzre a legtöbb ember szemében, aki utálja Orbánékat.

2017. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
95%
Én jobban szeretem a külföldön elő magyarokat.Tisztelem őket mert hát gondolom a beilleszkedéssel is nagyobb problámjuk.(gondolom én)Az iskola segítségével megismertem egy magyar lányt aki romániába él.Azóta tartjuk a kapcsolatot.
2017. aug. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Én külföldön élek. Szóval amit megtanultam, hogy ne érdekeljen ku honnan jött, merre tart, ha rendes velem addig én is rendes vagyok velük. Igazából a politika miatt utálnak. Meg a sok félrevezető cikk mint pl, az ukrán magyar átjön Magyarországba és felveszi a tanári nyugdíjt és él tovább lazán 200 ezer ftből ukrajnába. "A pestiek amúgy is bunkók"😂(vicc) szóval ne törődj vele. Nekem Németországba sok erdélyi magyar és ilyesmi ismerősöm van és sokszor rendesebbek mint egy sima magyar. Sőt mikkor hazamegyünk a 2 éves a4 audival akkor megy ám a pletyka meg az irigység. Ez Magyarország.
2017. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!